Strzelanina w szkole Amiszów w Nickel Mines

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Strzelanina w szkole Amiszów w Nickel Mines
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Pensylwania
Miejsce Nickel Mines
Data 2 października 2006
Godzina 11:07
Liczba zabitych 6 osób
Liczba rannych 5 osób
Typ ataku Strzelanina
Sprawca Charles Carl Roberts IV
Położenie na mapie Pensylwanii
Mapa lokalizacyjna Pensylwanii
miejsce strzelaniny
miejsce strzelaniny
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
miejsce strzelaniny
miejsce strzelaniny
Ziemia39°57′32″N 76°04′50″W/39,958889 -76,080556

Do strzelaniny w szkole Amiszów doszło 2 października 2006 roku w miejscowości Nickel Mines, w hrabstwie Lancaster, w stanie Pensylwania (USA). 32-letni uzbrojony mężczyzna Charles Carl Roberts IV, z zawodu kierowca, wtargnął do szkoły podstawowej prowadzonej przez Amiszów i wziął kilkanaście znajdujących się tam osób za zakładników. Następnie uwolnił ciężarną nauczycielkę, wszystkich chłopców oraz rodziców z dziećmi na ręku.

Potem zabił strzałami w głowę na miejscu 3 dziewczynki, a inne postrzelił, z których 2 zmarły w wyniku odniesionych ran następnego dnia, a pozostałe były w stanie krytycznym. Po interwencji policji napastnik popełnił samobójstwo.

W liście i rozmowie telefonicznej z żoną, Roberts wyjaśniał, że jego postępek jest następstwem „tego co zdarzyło się 20 lat temu”. Z relacji żony wynika, że Roberts zwierzył się i zostawił informacje w pożegnalnych listach, że molestował wtedy dwoje dzieci, które pochodziły z jego krewnych. Sugeruje się też, że zamierzał molestować dzieci, które wziął za zakładników ale przeszkodziła mu interwencja policji.