Survival Kids

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Survival Kids
Producent Konami
Wydawca Konami
Gatunek RPG
Tryby gry gra jednoosobowa
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Game Boy, Game Boy Color
Nośniki Kartridż

Survival Kids – gra na Game Boy Colora wydana przez Konami, która została wypuszczona w 1999 roku. Akcja gry skupia się na przetrwaniu na bezludnej wyspie. Jedna z zalet gier to wiele sposobów na jej przejście.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Historia w grze nie jest złożona. Podczas sztormu twój statek zostaje zatopiony, a ty musisz spróbować wrócić do cywilizowanego świata. Interakcja z innymi bohaterami zależy od tego, jak postępuje gracz.

Rozrywka[edytuj | edytuj kod]

Widok 2d w grze jest charakterystyczny dla gier przygodowych z tamtego okresu. Oprócz tradycyjnych punktów życia gracz musi radzić sobie z głodem, pragnieniem i zmęczeniem, co obejmuje codzienne czynności takie jak jedzenie, picie, spanie, tak samo jak polowanie, zbieranie pożywienia czy szukanie miejsca do spania. Kolejnym ważnym czynnikiem w grze jest system tworzenia przedmiotów. Większość rzeczy w grze jest możliwa do zabrania, lecz nie pełni ona żadnej pożytecznej funkcji. Gra jednak pozwala graczowi łączyć przedmioty w narzędzia, broń i inne przedmioty niezbędne graczowi do przetrwania. Dla przykładu winorośl z wygiętym patykiem da się połączyć w wędkę. Lecz zanim zaczniesz łowić trzeba także znaleźć haczyk albo haczykopodobny przedmiot.

Gra oferuje nieliniową zabawę, dzięki której gracz sam decyduje, co będzie robić i jakie wyznaczy sobie cele poza przetrwaniem.

Zakończenie[edytuj | edytuj kod]

Gra kończy się różnie, w zależności od tego, ile gracz spędzi czasu na wyspie, co zrobi oraz co odkryje.

Sequel[edytuj | edytuj kod]

Druga gra z serii Survival Kids została wydana, ale tylko w Japonii. Lost in Blue, sequel na Nintendo DS, wydany w 2005, Lost in Blue 2, wydany w 2007, i Lost in Blue 3, wydany w 2007.