Przejdź do zawartości

Szablon:PAGENAME

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

PAGENAME

 Dokumentacja szablonu [zobacz] [edytuj] [historia] [odśwież]

Użycie[edytuj kod]

{{PAGENAME}} to tak naprawdę nie szablon, a nakładka na magiczne słowo, jeden z elementów składni języka MediaWiki. Użycie szablonu zastępuje użycie wyrażenia __PAGENAME__ i zwraca nazwę strony, na jakiej szablon czy słowo zostało użyte, bez prefiksu przestrzeni nazw (Pomoc:, Wikipedia: czy Szablon:).

Celem ubrania magicznego słowa w składnię szablonu jest zapewnienie, że nawet jeśli wyrażenie zostanie wywołane w sposób typowy dla szablonów (na przykład z pionową kreską nieobsługiwaną przez magiczne słowa), wyrażenie zwróci poprawny wynik zamiast kodu błędu. W takim przypadku parametr 1 zostanie zinterpretowany jako dwukropek, więc (błędne) wyrażenie {{PAGENAME|Pomoc:Pytania nowicjuszy}} zostanie zinterpretowane jako {{PAGENAME:Pomoc:Pytania nowicjuszy}} i da w efekcie poprawny wynik: Pytania nowicjuszy.

Jeśli użytkownik wywoła niniejszy szablon z pionową kreską w miejsce dwukropka, artykuł zostanie dodany do ukrytej kategorii Kategoria:Strony używające szablonu w miejsce magicznego słowa. Strony znajdujące się w tej kategorii wymagają naprawy przez chętnych wikipedystów (lub ich boty).

Opis parametrów[edytuj kod]

Przykład[edytuj kod]

  • Na stronie Pomoc:Pytania nowicjuszy szablon zwróci jako nazwę "Pytania nowicjuszy".
  • Na tej stronie szablon zwróci nazwę w postaci PAGENAME
  • Można wskazać szablonowi nazwę strony za pomocą dwukropka (nie kreski jak w przypadku typowych szablonów): {{PAGENAME:Pomoc:Pytania nowicjuszy}} da w efekcie

Pytania nowicjuszy

Błędy[edytuj kod]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikipedia:Kawiarenka/Kwestie techniczne.

Parametry szablonu (strukturyzacja VE)[edytuj kod]

Brak

Zobacz też[edytuj kod]