Tenis ziemny na Igrzyskach Małych Państw Europy 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tenis ziemny na Igrzyskach Małych Państw Europy 2011
Tenis ziemny na Igrzyskach Małych Państw Europy 2011
Miejsce  Liechtenstein
Obiekt Tenniscenter Bannholz
Nawierzchnia Ceglana
Data 01–04.06.2011
2009 2013

Tenis ziemny na Igrzyskach Małych Państw Europy 2011 – turniej tenisowy, który był rozgrywany w dniach 1–4 czerwca 2011 roku podczas igrzysk małych państw Europy w Liechtensteinie. Zawodnicy zmagali się na obiektach Tenniscenter Bannholz. Tenisiści rywalizowali w pięciu konkurencjach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet oraz w grze mieszanej.

Medaliści[edytuj]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
gra pojedyncza mężczyzn San Marino Stefano Galvani Monako Benjamin Balleret Luksemburg Mike Vermeer
Monako Guillaume Couillard
gra pojedyncza kobiet Liechtenstein Stephanie Vogt Liechtenstein Kathinka von Deichmann Cypr Mara Argyriou
Luksemburg Claudine Schaul
gra podwójna mężczyzn Monako Guillaume Couillard
Monako Thomas Oger
San Marino Stefano Galvani
San Marino Domenico Vicini
Malta Matthew Asciak
Malta Nick Camilleri

Liechtenstein Timo Kranz
Liechtenstein Jirka Lokaj
gra podwójna kobiet Liechtenstein Stephanie Vogt
Liechtenstein Kathinka von Deichmann
Malta Kimberley Cassar
Malta Elena Jetcheva
Cypr Mara Argyriou
Cypr Ioanna-Nena Savva

Islandia Sandra Dis Kristansdottir
Islandia Iris Staub
mikst Liechtenstein Stephanie Vogt
Liechtenstein Jirka Lokaj
Luksemburg Claudine Schaul
Luksemburg Mike Vermeer
Cypr Ioanna-Nena Savva
Cypr Filippos Tsangaridis

Monako Louise-Alice Gambarini
Monako Benjamin Balleret

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Lp. Państwo Gold GSSE.svg
Złoto
Silver GSSE.svg
Srebro
Bronze GSSE.svg
Brąz
GoldSilverBronze GSSE.svg
Razem
1  Liechtenstein 3 1 2 6
2  Monako 1 1 2 4
3  San Marino 1 1 0 2
4  Luksemburg 0 1 2 3
5  Malta 0 1 1 2
6  Cypr 0 0 2 2
7  Islandia 0 0 1 1

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  San Marino Stefano Galvani  
 Wolny los     1  San Marino Stefano Galvani 6 6    
   Malta Matthew Asciak 6 6        Malta Matthew Asciak 2 2    
   Islandia Arnar Sigurdsson 0 0         1  San Marino Stefano Galvani 79 77    
3  Monako Guillaume Couillard 6 6         3  Monako Guillaume Couillard 67 63    
   Liechtenstein Gian Carlo Besimo 0 3       3  Monako Guillaume Couillard 77 6  
   Andora J. B. Poux Gautier 3k          Cypr Filippos Tsangaridis 61 0    
   Cypr Filippos Tsangaridis 6           1  San Marino Stefano Galvani 6 6  
   Andora Damien Gelabert 1 0         2  Monako Benjamin Balleret 3 1  
   Czarnogóra Ljubomir Čelebić 6 6          Czarnogóra Ljubomir Čelebić 0 6 5  
   Liechtenstein Jirka Lokaj 3 7 4   4  Luksemburg Mike Vermeer 6 3 7  
4  Luksemburg Mike Vermeer 6 5 6       4  Luksemburg Mike Vermeer 1 4  
   Malta Nick Camilleri 6 6         2  Monako Benjamin Balleret 6 6    
   Islandia Birkir Gunnarsson 2 2          Malta Nick Camilleri 1 3  
   San Marino Giacomo Zonzini 1 5     2  Monako Benjamin Balleret 6 6    
2  Monako Benjamin Balleret 6 7    

Gra pojedyncza kobiet[edytuj]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Liechtenstein Stephanie Vogt  
   Wolny los     1  Liechtenstein Stephanie Vogt 6 6    
   Islandia Iris Staub 1 1        Malta Elena Jetcheva 3 3    
   Malta Elena Jetcheva 6 6         1  Liechtenstein Stephanie Vogt 6 6    
3  Luksemburg Claudine Schaul 6 3 6       3  Luksemburg Claudine Schaul 4 3    
   Cypr Ioanna-Nena Savva 2 6 3     3  Luksemburg Claudine Schaul 6 6  
   Monako Katarina Brett 3 6 6      Monako Katarina Brett 0 0    
   Andora A. C. Aguareles Loan 6 3 2       1  Liechtenstein Stephanie Vogt 6 6  
   Islandia S. Kristjansdottir 1 0         4  Liechtenstein K. von Deichmann 4 1  
   Monako L. Alice Gambarini 6 6          Monako L. Alice Gambarini 0 5    
4  Liechtenstein K. von Deichmann   4  Liechtenstein K. von Deichmann 6 7    
   Wolny los       4  Liechtenstein K. von Deichmann 6 6  
   Andora Berta Juncosa Lluis 0 3            Cypr Mara Argyriou 2 0    
   Cypr Mara Argyriou 6 6          Cypr Mara Argyriou 6 6  
 Wolny los   2  Malta Kimberley Cassar 4 2    
2  Malta Kimberley Cassar  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj]

  1 runda Półfinały Finał
  1  Monako Guillaume Couillard
 Monako Thomas Oger
 
 Wolny los  
  1  Monako Guillaume Couillard
 Monako Thomas Oger
6 6    
     Malta Matthew Asciak
 Malta Nick Camilleri
1 3    
   Malta Matthew Asciak
 Malta Nick Camilleri
3    
     Andora Damien Gelabert
 Andora JP Pous Gautier
0k      
    1  Monako Guillaume Couillard
 Monako Thomas Oger
6 6  
  2  San Marino Stefano Galvani
 San Marino Domenico Vicini
3 3  
     Islandia Arnar Sigurdsson
 Islandia Birkir Gunnarsson
2 4    
   Liechtenstein Timo Kranz
 Liechtenstein Jirka Lokaj
6 6    
   Liechtenstein Timo Kranz
 Liechtenstein Jirka Lokaj
6 1 6
  2  San Marino Stefano Galvani
 San Marino Domenico Vicini
3 6 10  
   Wolny los
  2  San Marino Stefano Galvani
 San Marino Domenico Vicini
 

Gra podwójna kobiet[edytuj]

  1 runda Półfinały Finał
  1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein K. von Deichmann
 
 Wolny los  
  1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein K. von Deichmann
6 6    
     Cypr Mara Argyriou
 Cypr Ioanna-Nena Savva
2 0    
   Monako Katarina Brett
 Monako L. Alice Gambarini
0 0  
     Cypr Mara Argyriou
 Cypr Ioanna-Nena Savva
6 6    
    1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein K. von Deichmann
6 6  
  2  Malta Kimberley Cassar
 Malta Elena Jetcheva
3 3  
     Islandia S. Dis Kristansdottir
 Islandia Iris Staub
6 6    
   Andora A. C. Aguareles Loan
 Andora Berta Juncosa Lluis
1 2    
   Islandia S. Dis Kristansdottir
 Islandia Iris Staub
1 2  
  2  Malta Kimberley Cassar
 Malta Elena Jetcheva
6 6    
   Wolny los
  2  Malta Kimberley Cassar
 Malta Elena Jetcheva
 

Gra mieszana[edytuj]

  1 runda Półfinały Finał
  1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein Jirka Lokaj
 
 Wolny los  
  1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein Jirka Lokaj
6 6    
     Cypr Ioanna-Nena Savva
 Cypr F. Tsangaridis
1 1    
   Cypr Ioanna-Nena Savva
 Cypr F. Tsangaridis
6 6  
     Andora A. C. Aguareles Loan
 Andora J. B. Poux-Gautier
1 2    
    1  Liechtenstein Stephanie Vogt
 Liechtenstein Jirka Lokaj
6 6  
  2  Luksemburg Claudine Schaul
 Luksemburg Mike Vermeer
2 1  
     Monako L. Alice Gambarini
 Monako Benjamin Balleret
77 6    
   Malta Kimberley Cassar
 Liechtenstein Matthew Asciak
65 4    
   Monako L. Alice Gambarini
 Monako Benjamin Balleret
2 77 0
  2  Luksemburg Claudine Schaul
 Luksemburg Mike Vermeer
6 63 10  
   Islandia Iris Staub
 Islandia Arnar Sigurdsson
4 6 4
  2  Luksemburg Claudine Schaul
 Luksemburg Mike Vermeer
6 3 10  

Bibliografia[edytuj]