Termedia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Termedia
Państwo  Polska
Siedziba Poznań, Polska
Data założenia 1993
Forma prawna spółka z o.o.
Prezes Janusz Michalak
brak współrzędnych
Strona internetowa

Termedia – wydawnictwo medyczne zajmujące się publikacją czasopism i książek o charakterze naukowym i edukacyjno-poglądowym dla środowiska medycznego. Organizuje również zjazdy, kongresy i konferencje.

Historia wydawnictwa[edytuj | edytuj kod]

Firma funkcjonuje od 1993 roku, kiedy ukazało się pierwsze czasopismo – Ginekologia Praktyczna. Założycielem i prezesem była Halina Michalak. Z każdym kolejnym rokiem rosła liczba publikacji, a w 2010 roku Termedia wydała 27 czasopism oraz kilkadziesiąt książek.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Publikacje Termedii obejmują wszystkie dziedziny medycyny i zagadnienia dotyczące zarządzania w służbie zdrowia (miesięcznik Menedżer Zdrowia). Ukazują się one w formie czasopism, monografii, podręczników, leksykonów, poradników, reprintów i suplementów. Dziesięć czasopism medycznych Termedii ma Impact Factor[1].

Firma przygotowuje konferencje, sympozja, kongresy i zjazdy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym o charakterze dydaktycznym i naukowym, skierowane do lekarzy wszystkich specjalności oraz menedżerów służby zdrowia. Od 2006 roku wspólnie z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej organizuje kongres Top Medical Trends[2]. Od 1999 roku przygotowuje również konkurs Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny[3].

Wydawnictwo prowadzi portal www.termedia.pl umożliwiający bezpłatny dostęp do elektronicznej wersji artykułów z aktualnych numerów czasopism wydawnictwa oraz zasobów archiwalnych.

Ponadto Termedia stworzyła program rozwoju umiejętności menedżerskich w sektorze ochrony zdrowia w ramach inicjatywy Akademia Menedżera Zdrowia.

Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Wydawnictwo ma również biuro w Warszawie.

W 2012 powstał imprint wydawnictwa Termedia o nazwie Filia, publikujący polską i zagraniczną beletrystykę. Od 2015 Filia stanowi samodzielną oficynę[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasopisma z Impact Factor.
  2. Top Medical Trends.
  3. Sukces Roku w Ochronie Zdrowia.
  4. Filia - O NAS, www.wydawnictwofilia.pl [dostęp 2018-01-12] (pol.).