The Honeydrippers

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Honeydrippers
Rok założenia 1981
Rok rozwiązania 1985
Pochodzenie  Anglia
Gatunek rock and roll
root rock
rhythm and blues
Wydawnictwo muzyczne Es Paranza Records
Powiązania Led Zeppelin

The Honeydrippers - angielski zespół rockowy. Został założony przez byłego wokalistę Led Zeppelin, Roberta Planta, w 1981, w celu zaspokojenia jego potrzeby zespołu rockowego z mocnymi podstawami rhythmandbluesowymi. Oprócz Planta, w zespole znalazł się jego kolega z Led Zeppelin Jimmy Page, Jeff Beck oraz inni przyjaciele i znani muzycy studyjni. Wydali tylko jedno EP w 1984, zatytułowane The Honeydrippers: Volume One.

The Honeydrippers osiągnęli hit Top Ten, którym był cover utowru Phila Phillipsa "Sea of Love", oraz hit Top 30 "Rockin' At Midnight". W związku z sukcesem EP Plant zapowiedział wydanie pełnego albmu, jednak nigdy do tego nie doszło. Zespół wystąpił 15 grudnia 1984 w Saturday Night Live grając "Rockin' At Midnight" i "Santa Claus Is Back In Town". Zespołowi pomogli Brian Setzer na gitarze i Paul Shaffer na pianinie.

23 grudnia 2006 Robert Plant wystąpił na imprezie charytatywnej w ratuszu Kiedderminster jako "The Return of the Honeydrippers" aby zebrać pieniądze dla swojej chorej sąsiadki Jackie Jennings. Po występie Planta na Monreux Jazz Festival w 2006 na cześć Ahmeta Ertegüna, rozmawiali oni na temat wydania nowego albumu Honeydrippers. Po śmierci Ertegüna, Plant stwierdził że w tej chwili jest to mało prawdopodobne.

Skład[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

  1. "I Get A Thrill" (Rudy Toombs) – 2:39
  2. "Sea of Love" (George Khoury, Philip Baptiste) – 3:03
  3. "I Got A Woman" (Ray Charles, Richard) – 2:58
  4. "Young Boy Blues" (Doc Pomus, Phil Spector) – 3:30
  5. "Rockin' At Midnight" (Roy Brown) – 5:57

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]