Przejdź do zawartości

Trener bardzo osobisty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Trener bardzo osobisty
Playing for Keeps
Gatunek

komedia romantyczna

Data premiery

7 grudnia 2012
8 marca 2013 (Polska)

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

105 minut[1]

Reżyseria

Gabriele Muccino

Scenariusz

Robbie Fox

Główne role

Gerard Butler
Jessica Biel
Catherine Zeta-Jones
Dennis Quaid
Uma Thurman
Judy Greer

Muzyka

Andrea Guerra

Zdjęcia

Peter Menzies Jr.

Wytwórnia

Nu Image
Misher Films
Millennium Films
Eclectic Pictures

Dystrybucja

FilmDistrict

Budżet

35.000.000 $

Trener bardzo osobisty (ang. Playing for Keeps) – amerykańska komedia romantyczna z 2012 roku w reżyserii Gabriele Muccino. Wyprodukowany przez FilmDistrict.

Światowa premiera filmu miała miejsce 7 grudnia 2012 roku, natomiast w Polsce premiera filmu odbyła się 8 marca 2013 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

George Dryer (Gerard Butler) był kiedyś zawodowym piłkarzem. Jego kariera dawno się zakończyła, coraz bardziej przygnębiony mężczyzna popadł w kłopoty finansowe, rozwiódł się i rzadko widuje swojego syna Lewisa. Zdobywa pieniądze, sprzedając swoje trofea sportowe i próbuje dostać posadę komentatora sportowego. Pewnego dnia George dowiaduje się, że jego była żona Stacie (Jessica Biel) zamierza ponownie wyjść za mąż. Zrozpaczony nieudacznik postanawia za wszelką cenę zapobiec temu ślubowi. Żeby zbliżyć się do rodziny, podejmuje się poprowadzić szkolną drużynę syna. Młodzi piłkarze z radością trenują pod okiem fachowca. Z nowego instruktora zadowoleni są także rodzice chłopców, a zwłaszcza ich matki, które okazują George’owi duże zainteresowanie. Jego największymi wielbicielkami są rozwódka Barb (Judy Greer), była dziennikarka sportowa Denise (Catherine Zeta-Jones) i przebojowa Patti (Uma Thurman). Mężczyzna myśli jednak tylko o Stacie. Tymczasem mąż Patti przekupuje trenera, by poświęcał jego dzieciom więcej uwagi niż innym podopiecznym.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. PLAYING FOR KEEPS (12A). [w:] British Board of Film Classification [on-line]. 2012-11-09. [dostęp 2012-11-13].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]