Tropico (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tropico
Gatunek krótkometrażowy
Rok produkcji 2013
Data premiery 4 grudnia 2013 (Hollywood, Kalifornia)
5 grudnia 2013 (Vevo)
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 27 min
Reżyseria Anthony Mandler
Scenariusz Lana Del Rey
Główne role Lana Del Rey
Shaun Ross
Muzyka Lana Del Rey
Zdjęcia David Devlin
Montaż Jeff Selis
Produkcja Heather Heller

Tropicokrótkometrażowy film wydany przez piosenkarkę Lane Del Rey. Światowa premiera odbyła się 4 grudnia 2013 roku w Cinerama Dome w Hollywood w Kalifornii. Premiera na Vevo miała miejsce dzień później. Film został wyreżyserowany przez Anthoniego Mandlera.

Rozdziały[edytuj | edytuj kod]

Film można podzielić na 3 rozdziały. Każdemu z nich jest podporządkowana jedna piosenka Lany, z jej albumu Paradise.

1. Body Electric

W pierwszej części sceny rozgrywają się w biblijnym Raju. Możemy zobaczyć tam Adama (Shaun Ross), Eve (Lana Del Rey), Jezusa, Marlyn Monroe oraz Elvisa Presleya. Odnajdujemy tu nawiązanie do biblijnej historii o zjedzeniu przez Eve jabłka podanego jej przez węża. Jednak historia została zmieniona i niewiasta nie podała owocu Adamowi. Pierwsza część kończy się na śmierci Evy.

2. Gods & Monsters

W drugiej części Adam i Eva żyją w Los Angeles. Tym razem Eva jest striptizerką. Natomiast Adam pracuje jako sprzedawca w sklepie. Następnie Del Rey recytuje 'Howl' Allena Ginsberga. Następnie Eva znajduje się wśród mężczyzn, którzy chcąc zaskoczyć przyjaciela wnoszą mu na sale striptizerkę. Jednak nagle pojawia się Adam wraz ze swoim gangiem, zabierając im wszystkie pieniądze. I na tym kończy się część trzecia.

3. Bel Air

W części trzeciej główni bohaterowie jadą autem i jadą na wieś. Ukazuje dwójkę ludzi, którzy po wielu trudach odkupili swoje winy i są gotowi wstąpić do nieba. Przedstawieni są w pięknej słonecznej scenerii. Następnie znikają w chmurach.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]