Ubezpieczenie NNW

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ubezpieczenie NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) – rodzaj ubezpieczenia osobowego, w którym ochroną objęte jest życie lub zdrowie człowieka, a powstanie prawa do świadczenia ubezpieczeniowego uzależnione jest od doznania przez osobę ubezpieczoną nieszczęśliwego wypadku powodującego skutki określone w warunkach ubezpieczenia.

Ubezpieczenia NNW mogą występować jako samodzielne ubezpieczenia (np. ubezpieczenie NNW młodzieży szkolnej, czy NNW sportowców) lub stanowią część szerszego w swym zakresie ubezpieczenia, tzn. są składową ubezpieczeniowych pakietów – szkolnych, mieszkaniowych, turystycznych, czy też najczęściej występujących w obrocie komunikacyjnych. W takich przypadkach są uzupełniającymi ubezpieczeniami związanymi z uczęszczaniem do szkoły, zamieszkaniem, udziałem w wyjeździe turystycznym oraz korzystaniem z pojazdu mechanicznego[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. A. Daszewski, Czym jest ubezpieczenie NNW, wszyscy mi mówią, że jest niewiele warte?, Rzecznik Ubezpieczonych. [dostęp 2015-12-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • T. Michalski, R. Pajewska, Ubezpieczenia gospodarcze, WSiP, Warszawa 2001.