Underwood International College

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Yonsei University
Underwood International College
Data założenia 2005
Typ uczelni prywatny
Państwo  Korea Południowa
Adres Seul
Chung Min Lee
brak współrzędnych

Underwood International College (UIC) jest wydziałem uniwersytetu Yonsei University, który jest prywatnym uniwersytetem mieszącym się w Seulu. UIC ma programy na poziomie bakałarza oraz ma wydział na Uniwersytecie Yonsei, oferuje zajęcia w języku angielskim. Pierwszy rocznik rozpoczął naukę w semestrze wiosennym 2006 roku.

Kierunki[edytuj]

  • Nauki Azjatyckie
  • Literatura oraz Kultura
  • Ekonomia
  • Nauki Międzynarodowe
  • Biotechnologia
  • Polityka oraz stosunki międzynarodowe

Studenci i wykładowcy[edytuj]

Obecnie w UIC zarejestrowanych około 600 studentów. Studenci są głównie Koreańczykami podchodzącymi z obcych krajów, jednak co roku zwiększa się liczba studentów zagranicznych nieposiadających powiązania z Koreą. UIC jest jedynym 4-letnim kierunkiem z własnym wydziałem w Korei, który oferuje zajęcia w języku angielskim, oraz jedynym, któremu udało się przyciągnąć dużą liczbę studentów międzynarodowych. Różnorodność studentów jest tym, co odróżnia tę instytucje od innych znajdujących się w Korei.

Wykładowcy są obcokrajowcami, bądź Koreańskimi profesorami wykładającymi w języku angielskim. Obecnie UIC posiada około 24 obcokrajowców nauczających między innymi: Historii Świata, Literatury Światowej, Krytycznego Rozumowania oraz wielu innych przedmiotów. Poza nimi student ma dostęp do ponad 100 profesorów wykładających w języku angielskim. W planach jest poszerzenie kadry obcokrajowców do około 30 w nadchodzących latach. Obecnie dziekanem jest profesor Chung Min Lee.

Linki zewnętrzne[edytuj]