Dzień dobry, bardzo proszę o przeniesienie poprawionego artykułu Fakturownia.pl z brudnopisu do ponownej publikacji. Poprawki zostały naniesione na podstawie komentarza z dyskusji.
Wątek na Pomoc:Pytania nowicjuszy
Wygląd
Hasło w dalszym ciągu brzmi bardziej jak reklama, niż artykuł – dla przykładu.:
- „wystartowała” – zbyt potoczny styl;
- „umożliwili korzystanie z systemu wszystkim polskim przedsiębiorcom” (czyt. „postanowili na nim zarobić”);
- „klienci Fakturowni wystawili ponad 3 miliony faktur” – ale za pomocą systemu czy ogólnie? czy to w ogóle istotna informacja? – silniejszym argumentem jest liczba klientów;
- „24h na dobę” – zbyt potoczny styl, nie po polsku;
- „program ułatwia zarządzanie dokumentami księgowymi” → „program służy do zarządzania dokumentami księgowymi”
i tak dalej…
Zwracam ponadto uwagę na Pomoc:Ponadczasowość – zdania należy formułować tak, aby się nie dezaktualizowały („Fakturownia.pl oferuje 5 planów taryfowych” – czy zawsze tak będzie? co jeśli nikt już tego hasła nie będzie edytował i ktoś przeczyta to w 2030 roku?) i drobnostkę – przypisy stawiamy przed kropką.
Jako czytelnik (zastrzegam, że to może nie być zgodne z wikipedyjnym uzusem) chętnie zobaczyłbym jakiś link do KRS-u czy coś, ale może bardziej doświadczeni wikipedyści odradzą dodawania takowych. Z całą pewnością warto dodać infoboks.
Kwestię encyklopedyczności pozostawiam innym.
Dziękuję, poprawiłam według wskazówek. Bardzo proszę o ponowne sprawdzenie.
No… nie poprawiła Pani. Wypunktowałem zaledwie kilka zdań, które w ewidentny sposób nie nadają się do umieszczenia w encyklopedii, ale takich sformułowań jest więcej (stąd „i tak dalej”). Proszę przejrzeć cały teskt i zredagować go w sposób bardziej neutralny (obecnie jest nastawiony na przedstawienie produktu w dobrym świetle, p. chociażby zbędna – moim zdaniem – informacja o liczbie wystawianych faktur). Przy okazji przydałoby się dołączyć źródła do podawanych informacji (w sekcji Charakterystyka, dla przykładu, jest tylko jeden); widzę, że dodane przez Panią przypisy są wystarczająco dobrze sformatowane, ale na wszelki wypadek wskazuję na: Pomoc:Przypisy.
No i pozostaje jeszcze kwestia wykazania encyklopedyczności (WP:ENCY), ale poprosiłbym @Hoa binh (który jako pierwszy zadziałał w sprawie artykułu) o pomoc we wskazaniu może jakichś kryteriów…