Warszawskie Targi Książki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Warszawskie Targi Książki 2011

Warszawskie Targi Książki – impreza targowa o charakterze międzynarodowym, poświęcona książce. W 2010 roku miała miejsce pierwsza edycja targów w PKiN (Palac Kultury i Nauki), które odbywają się cyklicznie w maju. Od 2018 zostały przeniesione na PGE Narodowy (Stadion Narodowy).

Organizatorem Warszawskich Targów Książki jest spółka „Targi Książki” Sp. z o.o., powołana do życia 9 marca 2010 roku z inicjatywy grupy polskich wydawców. Założycielami spółki zostały: wydawnictwo Bellona, Firma Księgarska Jacek Olesiejuk, Wydawnictwo Jeden Świat, Oficyna Edytorska Ezop, Oficyna Wydawnicza „Rytm”, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych „Universitas”, Wydawnictwo BOSZ, Wydawnictwo „Poligraf”, Wydawnictwo Salezjańskie, Zysk i S-ka, wydawnictwo Sonia Draga.

Branżę targową w gronie wspólników Warszawskich Targów Książki reprezentuje i jest organizatorem wykonawczym spółka Murator Expo.

Tematyka targów: literatura piękna, beletrystyka, literatura dla dzieci i młodzieży, książki naukowe, podręczniki szkolne i akademickie, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, albumy, słowniki, leksykony, atlasy, poradniki i przewodniki, książka artystyczna, komiksy, fantastyka, gazety i czasopisma, książki audio, e-booki, e-prasa, multimedia.

W trakcie targów odbywa się także doroczny Festiwal Komiksowa Warszawa.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]