Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952
Wenezuela
Kod MKOl VEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1952
Helsinki
Liczba zawodników 38 w 8 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
1
Razem
1

Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1952 reprezentowało 38 zawodników, 36 mężczyzn i 2 kobiety. Reprezentanci Wenezueli zdobyli 1 brązowy medal na tych igrzyskach, pierwszy w historii olimpijskich startów Wenezueli.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
brązowy medal Brąz Asnoldo Devonish lekkoatletyka Lekkoatletyka trójskok

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

boks Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 1 rundzie eliminacji; przegrał z Raúlem Macíasem z Meksyku)
waga piórkowa, do 57 kg (odpadł w 1 rundzie eliminacji; przegrał z Kurtem Schirrą z Saary)
waga lekka, do 60 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Muhammadem Alim i przegrał z Erkkim Pakkanenem z Finlandii)
waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w 2 rundzie eliminacji; wygrał z Celestino Pinto z Brazylii i przegrał z Charlesem Adkinsem z USA)
waga półśrednia, do 67 kg (odpadł w 1 rundzie eliminacji; przegrał z Nicolae Lincą z Rumunii)

kolarstwo Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

kolarstwo torowe, sprint (odpadł w eliminacjach)
kolarstwo torowe, 1 km ze startu zatrzymanego (zajął 15. miejsce)
kolarstwo torowe, 4 km na dochodzenie (zajęli 20. miejsce)

lekkoatletyka Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach)
bieg na 400 metrów (odpadł w ćwierćfinale)
bieg na 100 metrów (odpadł w eliminacjach)
bieg na 200 metrów (odpadł w eliminacjach)
bieg na 800 metrów (odpadł w eliminacjach)
bieg na 1500 metrów (odpadł w eliminacjach)
bieg na 1100 metrów przez płotki (odpadł w eliminacjach)
bieg na 400 metrów przez płotki (odpadł w eliminacjach)
skok w dal (odpadł w eliminacjach)
rzut oszczepem (odpadł w eliminacjach)
dziesięciobój (zajął 12. miejsce)
trójskok (zajął 3. miejsce)

pływanie Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)

skoki do wody Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

skoki z trampoliny (zajął 36. miejsce)

strzelectwo Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

pistolet dowolny 50 m (zajął 37. miejsce)
pistolet dowolny 50 m (zajął 48. miejsce)
pistolet szybkostrzelny 25 m (zajął 20. miejsce)
pistolet szybkostrzelny 25 m (zajął 52. miejsce)
karabinek małokalibrowy 3 postawy 50 m (zajął 33. miejsce)
karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 35. miejsce)
karabin dowolny 3 postawy 300 m (zajął 25. miejsce)
karabinek małokalibrowy 3 postawy 50 m (zajął 39. miejsce)
karabinek małokalibrowy leżąc 50 m (zajął 57. miejsce)
karabin dowolny 3 postawy 300 m (zajął 22. miejsce)

szermierka Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

floret indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szpada indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
floret indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
floret indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szpada indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szpada indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szabla indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szabla indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
szabla indywidualnie (odpadł w eliminacjach)
floret drużynowo (odpadli w eliminacjach)
szpada drużynowo (odpadli w eliminacjach)
szabla drużynowo (odpadli w eliminacjach)

Kobiety

floret indywidualnie (odpadła w eliminacjach)
floret indywidualnie (odpadła w eliminacjach)

zapasy Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

styl wolny, waga piórkowa, do 62 kg (odpadł w eliminacjach; przegrał z Armandem Bernardem z Kanady i z Keshavem Mangave z Indonezji)
styl wolny, waga średnia, do 79 kg (odpadł w eliminacjach; przegrał z Callie Reitzem ze Związku Południowej Afryki i z Gustavem Gocke z RFN)
styl wolny, waga półciężka, do 87 kg (odpadł w eliminacjach; przegrał z Henrym Wittenbergiem z USA i z Vikingiem Palmem ze Szwecji)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]