Wielkie oczekiwanie (Sześć stóp pod ziemią)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielkie oczekiwanie
Odcinek serialu
Sześć stóp pod ziemią
Numer odcinka 63
Sezon Sezon 5
Odcinek 12
Oryginalny tytuł Everyone's Waiting
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Data premiery Stany Zjednoczone 21 sierpnia 2005
Polska
Czas trwania odcinka 75
Produkcja
Reżyseria Alan Ball
Scenariusz Alan Ball
Oryginalna stacja telewizyjna HBO
Chronologia
← Poprzedni odcinek
Zakłócenia
Lista odcinków

Wielkie oczekiwanie – finałowy odcinek amerykańskiego serialu telewizyjnego Sześć stóp pod ziemią. Epizod ten był wielokrotnie nominowany i nagradzany (m.in. do Nagrody Emmy, Złotych Globów).

Przez wielu krytyków uznawany jest za najlepszy odcinek serialu, jak i najwybitniejszy odcinek końcowy serialu telewizyjnego, jaki kiedykolwiek powstał[1][2][3][4][5][6][7].

Opis odcinka[edytuj | edytuj kod]

Rodzi się córka Nate'a i Brendy. Willa urodziła się jednak 2 miesiące za wcześnie, jest wcześniakiem i musi pozostać w szpitalu. Załamanej Brendzie wydaję się, że widzi swojego zmarłego męża. Nate przekonuje ją w jej wizjach, iż ich dziecko jest śmiertelnie chore i jego śmierć jest tylko kwestią czasu.

Rico namawia Davida do sprzedania domu pogrzebowego, jednak on i Keith musieliby wykupić 25% udziałów Diaza, aby ten mógł samodzielnie prowadzić interes. Keith nakłania Davida, aby ten opuścił na jakiś czas ich mieszkanie, ponieważ jego załamanie po stracie brata źle wpływa na chłopców. Przenosi się on więc do swojego starego domu. Tam musi stawić czoła ojcu, z którym w wyobraźni spiera się co do porzucenia rodzinnego interesu i swojego stylu życia. W chwili zniknięcia Nathaniela ponownie pojawia się Jake w czerwonej bluzie. Jednak tym razem Dave'owi udaje się opanować strach i zobaczyć twarz prześladowcy – jest nim on sam. Keith oznajmia Davidowi, że ma wystarczająco dużo pieniędzy żeby wykupić Frederica. Razem z Davidem postanawiają osiedlić się z dziećmi w starym mieszkaniu Dave’a – domu pogrzebowym.

Maya wraca do Brendy. Ruth musi teraz poradzić sobie z własnymi problemami i bólem jaki pozostał po stracie pierworodnego. Dzwoni do Maggie, u której znajduje ukojenie dowiadując się, że jej syn był szczęśliwy w ostatnich chwilach życia. Claire spędza czas z Tedem robiąc im obojgu zdjęcia. Dostaje ofertę pracy w Nowym Jorku, jako asystent fotografa. Kiedy mówi o tym matce, dowiaduje się że ta właśnie odblokowała jej konto z pieniędzmi ojca. Strapioną Brendę odwiedza Nate, który nareszcie okazuje swoją miłość do niej i do ich córki. Claire dostaje telefon, który oznajmia, że oferta pracy jest już nieaktualna. Dziewczyna jest załamana, ponieważ nie wie co ma powiedzieć na kolacji pożegnalnej, jednak objawia się jej Nate, który nakłania ją żeby mimo wszystko wyjechała z domu. Podczas uroczystości w domu Davida i Keitha na którą przybywają Fisherowie i ich najbliżsi wszyscy wspominają Nate'a i jego życie. George, a za nim reszta, wznosi za niego toast.

Następnego poranka Claire budzi śpiew Nate'a. Mówi on jej żeby się pospieszyła, bo wszyscy na nią czekają. Na dole żegna się ona z rodziną i robi wszystkim pamiątkowe zdjęcie. Widząc to, Nate mówi „Nie możesz temu zrobić zdjęcia, to już odeszło” (ang. You can't take picture of this, it's already gone). W drodze do Nowego Jorku Claire, równolegle poznajemy kilka scen będących wizjami przyszłości – m.in. tego, jak ona i jej bliscy umrą.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]