Wiesiołyje ułybki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiesiołyje ułybki
Album studyjny zespołu t.A.T.u.
Wydany Rosja 21 października 2008
Ziemia 21 października 2008 (iTunes)
Nagrywany styczeń 2007 - czerwiec 2008
Gatunek electronica
pop-rock
Długość 38:48
Wydawnictwo T.A. Music
SOYUZ
Producent Boris Rienski
Siergiej Gałojan
Album po albumie
Single z albumu Wiesiołyje ułybki
 1. Biełyj płaszczik
  Wydany: 29 listopada 2007
 2. 220
  Wydany: 25 kwietnia 2008
 3. You and I
  Wydany: Wrzesień 2008 (tylko w Rosji)
 4. Sniegopady
  Wydany: Kwiecień 2009

Wiesiołyje ułybki / Happy Smiles (ros. Весёлые улыбки) – trzeci rosyjskojęzyczny album zespołu t.A.T.u. Planowana data wydania była wielokrotnie przesuwana, ostatecznie został nią 21 października 2008 r.[1] i jest to czwarty termin premiery podany do publicznej wiadomości (po 25 grudnia 2007, kwietniu i czerwcu 2008). Wokalistki wytłumaczyły, że przesuwanie premiery ma związek z tym, że album jest tworzony samodzielnie przez t.A.T.u., bez współpracy z żadną dużą wytwórnią muzyczną[2].

Produkcja materiału rozpoczęła się na początku 2007 roku w Niemczech i trwała przez niemal półtora roku (z przerwami). Wiosną 2007 zespół pracował nad piosenkami w studiu nagraniowym w Los Angeles, jednak większość powstała w Europie – w Moskwie i Londynie. Dystrybucją materiału wyprodukowanego przez T.A. Music/t.A.T.u. zajmuje się rosyjska wytwórnia fonograficzna Soyuz (z poprzednią, Universalem, t.A.T.u. zerwały kontrakt po licznych sporach związanych z niezależnością grupy).

Fizyczne Wiesiołyje ułybki zostały wydane tylko w Rosji (początkowo wyłącznie w sieci sklepów firmy fonograficznej SOYUZ), album jednak trafił także do wszystkich światowych wersji w iTunes (pod nazwą Happy Smiles), gdzie pojawił się na listach przebojów.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

 1. Intro
 2. Biełyj płaszczik
 3. You and I
 4. Sniegopady
 5. 220
 6. Marsianskije głaza
 7. Czełowieczki
 8. Happy Smiles
 9. Running Blind
 10. Fly on the Wall
 11. Wriemia łuny
 12. Nie żalej

Notowania[edytuj | edytuj kod]

Kraj/Region Pozycja Status Sprzedaż
Rosja - oficjalna lista sprzedaży
7
Rosja - sieć Soyuz [3]
1
Rosja - Billboard Sales Chart
13
Kraj (iTunes) [4] Pozycja Status Sprzedaż
Australia - Pop
15
Australia - Ogólnie
78
Finlandia - Pop
6
Finlandia - Ogólnie
8
Francja - Pop
19
Francja - Ogólnie
88
Grecja - Pop
45
Japonia - Pop
26
Kanada - Pop
59
USA - Pop
13
USA - Ogólnie
32
Wielka Brytania - Pop
32

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

 • Na krążku znajduje się 12 utworów i choć tylko trzy z nich są w języku angielskim to album i tak trafił do dystrybucji światowej poprzez międzynarodową platformę muzyczną iTunes.
 • Całkowicie anglojęzyczna/międzynarodowa wersja albumu zostanie wydana w 2009 roku.
 • Pierwotnie album miał się nazywać Uprawlenije otbrosami (ros. Управление отбросами, pol. Gospodarka odpadami), taka nazwa była podana do oficjalnej wiadomości, figurowała w sklepach internetowych prowadzących przedsprzedaż i występowała w materiałach promocyjnych krążka. We wrześniu 2008 na oficjalnej stronie zespołu pokazano jednak nową okładkę albumu i zaprezentowano nowy tytuł - "Wesołe uśmieszki". Zmiana ta ma związek z faktem, iż rosyjskie media nie chciały grać singli t.A.T.u. uważając je za zbyt drastyczne i poważne. Nowa nazwa i kolorowa okładka mająca być więc swego rodzaju protestem i, jak podkreślają wokalistki, ironią, nie przypadła do gustu wielu fanom grupy. Uważają oni, że nie pasuje do poprzedniej koncepcji i wydanych już utworów. W dniu premiery okazało się, że tak naprawdę tylko nazwa została zmieniona - zaprezentowana okładka "Wesołych uśmiechów" jest kartonowym opakowaniem, w które zapakowany jest album. Wizerunek na okładce przy pudełku CD jest taki sam, jaki miał być pierwotnie na albumie "Uprawlenije otbrosami"

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. t.A.T.u.’s third studio album “Happy Smiles” will be released October 21 (ang.)
 2. tatu.e9.pl Lena Katina: Nie współpracujemy teraz z żadną wytwórnią. Po raz pierwszy wydajemy samodzielnie swoją płytę, a to łączy się z ogromną ilością dodatkowych obowiązków, przez co niestety nie udało nam się wydać krążka w planowanym terminie.
 3. TatuMusic.Eu VU najpopularniejszym albumem w Rosji
 4. tatu.ru/forum Veselye Ulybki/Happy Smiles (Confirmed Info) VU out 21/10/08

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]