White Robe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
White Robe
Singel zespołu t.A.T.u.
z albumu Waste Management
Wydany listopad 2009
Nagrywany 2007
Gatunek electronica
dance
Wydawnictwo T.A. Music
Format promo CD
maxi-singel
Singel po singlu

White Robe – pierwszy oficjalnie wydany singel promujący trzeci międzynarodowy album t.A.T.u.Waste Management. Jest to angielski odpowiednik wydanego dwa lata wcześniej utworu Biełyj płaszczik i po raz pierwszy został umieszczony już na rosyjskim maxi-singlu (wydanym fizycznie w maju 2008). Jako osobny singel i teledysk do rotacji radiowej i telewizyjnej trafił pod koniec 2009 roku.

Promocja odbyła się w krajach Ameryki Południowej (telewizja oraz radio) oraz w wybranych mediach w Rosji, Polsce, na Słowacji oraz w Anglii.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Teledysk do White Robe został nagrany jednocześnie z klipem do Biełyj płaszczik – zastosowano taki sam zabieg, jak w przypadku obrazów do Nas nie dogoniatNot Gonna Get Us oraz Ja soszła s umaAll the Things She Said (zmieniono tylko fragmenty, w których wokalistki śpiewają słowa w drugim języku).

Historia wydań[edytuj | edytuj kod]

W związku, że t.A.T.u. nie posiada od 2006 roku wielkiej wytwórni płytowej wydającej materiał grupy, promocja międzynarodowego krążka jest utrudniona.

 Osobny artykuł: Happy Smiles.
 Osobny artykuł: Waste Management.

W Ameryce Południowej materiał dystrybuuje firma fonograficzna Coqueiro Verde Records, która w listopadzie 2009 wysłała White Robe do południowoamerykańskich stacji TV, a później też radiowych (m.in. w Brazylii i Argentynie). T.A. Music (własna wytwórnia t.A.T.u.) umieściła klip na oficjalnym kanale grupy w YouTube oraz na początku grudnia rozesłała klip do wybranych stacji telewizyjnych w Rosji. Nieoczekiwanie 30 grudnia wieczorem RMF FM wyemitował utwór White Robe, stając się jedną z pierwszych stacji radiowych na świecie z tym singlem w swojej playliście.

Ponadto White Robe grało kilka polskich rozgłośni lokalnych, radio na Słowacji oraz radio BBC w Wielkiej Brytanii.

Notowania[edytuj | edytuj kod]

Główne listy Pozycja
Brazylia[1] 15
Pozostałe listy
MTV Brazil – Top15 1
MuchMusicTV – Argentyna 14
RMF FM – POPlista

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oficjalne forum tatu.ru historia singli z albumu „Waste Management”.