Wikipedia:Głupie dowcipy i czysty bezsens/Mitologia ludów pierwotnych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Banshee

- Banshe jest okryta bielą;

- płacz Banshe oznacza śmierć w rodzinie;

- ujrzenie Banshe oznacz śmierć widzącego;

Widmo jest istotą eteryczną. W przeciwienstwie do zjawy jest nieme. Swoim pojawieniem się ogłasza jakeś wydarzenie, np. śmierć. Banshe to widmo. W odróżnieniu od pojawienia się jej usłyszenie jej jęków / płaczu oznacza śmierć w rodzinie. Zobaczenie jej oznacza śmierć widzącego. Banshe to piękna kobieta, cała okryta bielą ( białe włosy, suknia, skóra, itp. ). Biała dama to prawdopodobnie Biała Banshe, oznacza ona pozytywne wydarzenie. Czarna Dama / Czarna Banshe oznacza negatywne zdarzenie. Rozróżnia się dwa rodzaje Banshe: Biała Banshe - oznaczająca pozytywne zdarzenie; Czarna Banshe - oznaczająca negatywne zdarzenie;


Srebrna Pani - niewiadomo czy to Banshe i czy ma jakiś większy wpływ na śmiertelników;

Autor: user:85.237.178.45

Frau Kules

Frau Kules w mitologii Greckiej była żoną Herr Kulesa.

Autor: user:213.25.70.50

Lajkonik

Kim jest Lajkonik??? (z dyskusji)

Mazur a krakowiak: Podobnie jak K. Czerniawskiemu – Romanowi Trębaczowi - rytm mazura kojarzy się łatwo z wojskową konnicą polską w galopie i w locie biorącą przeszkody; rozpęd, spięcie konia, odbicie i przeskok z wrażeniem impetu masywnej, nie do powstrzymania jazdy. Mazur –sądzę, że musiał być ulubionym tańcem huzarów Księcia Józefa Poniatowskiego. Natomiast konkurujący z mazurem krakowiak – jest radosnym tańcem krakowian świętujących odstąpienie kolejnego najazdu lekkiej konnicy stepowej, cofającej się w charakterystycznym cwale 2/4 dla małych tatarskich koni . Potwierdza tę tezę tradycyjna choreografia Lajkonika i płacenie haraczu.

Autor: user:Trębacz

Ze "zgłoś błąd"

To nie orginał. To przebieraniec.29-05-2008 godz.19 rynek -porównaj sobie

Autor: user:83.4.232.150

Pusio von Schabow

Pusio von Schabow to potężny demon, wywołanu z lasu przez trojkę dzieci w filmie "Zielonkowska masakra linijką z Biedronki"(film jest w trakcie produkcji). Jego marzeniem jest opanowanie świata i zrobienie z niego swojej siedziby. Jego największym wrogiem jest Wyrwikutas, inkwizytor z miasta Czarna Wieś. Role Pusia von Schabowa gra Jacek Rukat, znany jako Spokoziomiks.

Autor: user:84.10.107.239