Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(1/2009) kauczuk - Roo72

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż w sprawie kauczukRoo72

  • Proszę o ocenę komentarza Roo72, jaki skierował pod moim adresem oraz krótkiej dyskusji, która w związku z tym się wywiązała. Uważam, że w tym komentarzu odniósł się do moich poglądów w sposób pogardliwy. Gdyby komentarz napisała osoba, co do której nie było większych zastrzeżeń, to prawdopodobnie nic bym w tej sprawie nie robił, choć ten niby dowcipny tekst i tak uznałbym za niewłaściwy. Nawet przy założeniu dobrej woli. Jest to moim zdaniem przykład, jak nadal w niektórych wypowiedziach Roo72 można dostrzec nieposzanowanie dla poglądów innych osób, z czego wynikały moim zdaniem m.in. blokady nałożone na Roo72. Po wstawieniu komentarza przez Roo, napisałem w tej sprawie do Maikkinga ([1]), który jednak uznał, że nie widzi w tym nic złego ([2]) i poinformował mnie o skierowaniu sprawy do rozważenia na admińskiej liście dyskusyjnej. Odczekałem wystarczający moim zdaniem czas, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc napisałem do Roo72 we własnej obronie ([3]), na co On odpowiedział w taki sposób, po czym znowu poprosiłem Maikkinga o interwencję ([4]). Następnie ja dałem taką odpowiedź, a Roo72 ostatnią, [5], po której uznałem, że nie ma sensu dalej w taki sposób prowadzić dyskusji. Zostałem ponownie poinformowany przez Maikkinga o toczeniu się dyskusji na ten temat ([6]), jednakże uważam, że sprawa nie jest na tyle skomplikowana i rozbudowana, abym do tej pory nie mógł otrzymać konkretnej odpowiedzi, dlatego też postanowiłem napisać ten wniosek.
  • Reasumując, nie postrzegam tej sprawy w aspekcie wyłącznie osobistym, dlatego uznałem za słuszne złożenie tego wniosku. Jeśli w ocenie Komitetu moja negatywna ocena wypowiedzi Roo72 okaże się nieadekwatna, to przeproszę Roo72 oraz Komitet za niepotrzebny wniosek oraz dostosuję się do wszystkich postanowień. kauczuk (dyskusja) 00:58, 17 sty 2009 (CET)

Potwierdzenie

Status wniosku

Wniosek odrzucony.

Decyzja Komitetu Arbitrażowego

Komitet Arbitrażowy postanowił odrzucić wniosek. Arbitrzy uznali, że w sprawie 26/2008 zdecydowano już o generalnym rozpatrzeniu traktowania przez Roo72 innych uczestników projektu, w związku z czym nie ma potrzeby, aby rozpatrywać ten przypadek oddzielnie. Za przyjęciem głosował 1 arbiter, przeciw przyjęciu było 5 arbitrów, 2 arbitrów wstrzymało się od głosu. 1 arbiter (maikking) nie wziął udziału w głosowaniu. W imieniu Komitetu Arbitrażowego, ABX - (O mnie dyskutuj) 10:55, 22 sty 2009 (CET)