Wikipedia:Komitet Arbitrażowy/Wnioski o arbitraż/(11/2009) Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wniosek o arbitraż w sprawie uniemożliwiania mi zgodnej z Zasadami edycji artykułu

Szanowni koledzy Wikipedyści,

mój wniosek dotyczy jednego zdania o które chciałem wzbogacić artykuł p.t. Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001 a które to zdanie zostało w sposób skandaliczny dwukrotnie już usunięte; wpierw przez kolegę Wikipedysta:Elfhelm[1], a następnie Wikipedysta:Lukasz Lukomski[2].

Uprzejmie proszę szanowny komitet o zapoznanie się z najnowszą historią edycji rzeczonego artykułu oraz z dyskusją którą (bezskutecznie) próbowałem nawiązać z oboma panami w celu ustalenia konsensusu: [3] [4]. Tutaj pozwolę sobie jedynie zacytować komentarz którym kolega Elfhelm opisał usunięcie mojego zdania: Wikipedia nie jest od opisywania każdej marginalnej grupki i każdej marginalnej strony w internecie, zob. też WP:LZ.

Uważam iż zachowanie kolegi Elfhelm nie ma żadnego poparcia w Zasadach Wikipedii, a działania przez niego podejmowane rażąco naruszają Wikietykietę. Kolega Lukasz Lukomski nie pozostaje mu dłużny, również nie racząc wytłumaczyć się z forsowanych przez siebie blokad moich edycji.

Moje oczekiwania to:

  1. Przywrócenie zdania będącego przedmiotem sporu
  2. Umożliwienie mi dodatkowego uźródłowienia w/w zdania przy pomocy odsyłaczy do archiwalnych nagrań TV z dnia 11/09/2001 przedstawiających zawalenie się wież numer 1, 2 i 7: [5] [6] [7]. Nadmienię iż żadne z tych trzech nagrań nie posiada ani jednego słowa komentarza - są to jedynie kilkusekundowe dokumenty przedstawiające to jak wyglądało zawalanie się każdej z tych wież.
  3. Zwrócenie uwagi użytkownikom Elfhelm i Lukasz Lukomski, iż Wikipedia jest wolą encyklopedią opierającą się na pewnych ustalonych i opisanych zasadach, a nie prywatnym folwarkiem na którym są równi i równiejsi. Wikipedia nie jest miejscem w którym ktoś kto ma rangę Administratora może bezkarnie i bez uzasadnienia dyskryminować innych użytkowników.

Uprzejmie proszę o rzetelne, zgodne z Zasadami oraz ideą Wikipedii rozpatrzenie mojego wniosku.

Z poważaniem, Bimi (dyskusja) 19:21, 17 maj 2009 (CEST)


Potwierdzenie

O złożonym wniosku powiadomię za chwilę zarówno kolegę Wikipedysta:Elfhelm jak i kolegę Wikipedysta:Lukasz Lukomski na stronach ich dyskusji.

Informację o złożeniu tego wniosku zamieszczę również w dyskusji do artykułu Dyskusja:Teorie spiskowe o zamachach z 11 września 2001.

Status wniosku

wniosek odrzucony

Decyzja Komitetu Arbitrażowego

Komitet Arbitrażowy postanowił odrzucić wniosek, uznając, że konflikt nie ma charakteru personalnego. Nie wykorzystano przedarbitrażowych możliwości rozwiązania sporu, jak chociażby zwrócenie się z problemem do osób trzecich, np. w Kawiarence. Rozstrzyganie sporów o charakterze merytorycznym nie leży w kompetencjach KA.

Przeciw przyjęciu wniosku było 8 arbitrów, żaden arbiter nie głosował za przyjęciem, żaden nie wstrzymał się od głosu. 1 arbiter nie wziął udziału w głosowaniu. W imieniu Komitetu Arbitrażowego, Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 22:29, 21 maj 2009 (CEST)

Oświadczenie Elfhelma

Z uwagi na fakt, że mój nick przewija się w przedmiotowym wniosku, co sugeruje, że mogę być stroną przedmiotowej sprawy, uprzejmie informuję, iż wyłączam się od udziału w jego rozpoznaniu, w tym od udziału w jakimkolwiek głosowaniu dotyczącym tego wniosku. Elfhelm