Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Counter-Strike: Global Offensive

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Counter-Strike: Global Offensive[edytuj | edytuj kod]

Dyskusja zakończona
Rozpoczęcie: 4 grudnia 2019 15:49:51 Zakończenie: 1 stycznia 2020 15:49:51

Artykuł szeroko rozbudowany przeze mnie przez ostatnie 2 lata. Na bieżąco aktualizowany wraz ze zmianami w grze, w sposób wyczerpujący opisuje jej mechanikę, tryby rozgrywki, dodawane po wydaniu funkcje i dodatki (operacje), a także porusza w podstawowym zakresie zagadnienia związane z rozgrywkami profesjonalnymi (turnieje „major”) i z odbiorem gry po premierze. Karol Szapsza (dyskusja) 15:49, 4 gru 2019 (CET)

Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
 1. Świetny art, ale przeleciałem nieco po łebkach, więcej później. Na początek tu, bo we wstępie brakuje mi linku do matchmaking a przydałby się choćby substub. Dasz radę? :) Stanko (dyskusja) 21:17, 4 gru 2019 (CET)
  Zrobione. Karol Szapsza (dyskusja) 14:27, 5 gru 2019 (CET)
 2. Wydaje mi się, że anglicyzmy są często nadużywane, ale artykuł jest dobry. Po za tym, zdaje mi się, czy nie przesadziłeś z tymi tłumaczeniami w nawiasach na angielski, bo raczej są niepotrzebne. TheTNT1500 15:57, 27 gru 2019 (CET)
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. Kobrabones (dyskusja) 00:49, 16 gru 2019 (CET)
 2. Dobra robota. Stanko (dyskusja) 09:45, 16 gru 2019 (CET)
 3. The Polish (query) 00:47, 17 gru 2019 (CET)
Uwaga po upływie czasu podstawowego

Artykuł ciekawy, ale niestety liczne fragmenty nie mają wskazanego źródła. W kilku przypadkach chodzi o całe akapity. To nietety rażące braki, uniemożliwiające oznaczenie artykułu jako DA. Dyskusję przedłużam o 14 dni. @Karol Szapsza, poprawisz? Jacek555 18:09, 18 gru 2019 (CET)

@Jacek555 Naturalnie. Karol Szapsza (dyskusja) 19:15, 20 gru 2019 (CET)
@Karol Szapsza, niestety pozostało bardzo dużo fragmentów bez uźródłowienia. Dlaczego? Część braków (do podsekcji Serwery społeczności) wylistowuję poniżej. Jacek555 21:29, 1 sty 2020 (CET):
 • „Gracz może posiadać ograniczoną ilość wyposażenia, zakupioną przed początkiem rundy: jedną broń podstawową (pistolet maszynowy, karabin lub broń ciężką), jedną broń dodatkową (pistolet), cztery granaty, paralizator oraz nóż.”
 • „Z wyjątkiem noży, gracze mogą wyrzucać swoją broń i podnosić ją od innych graczy, także po śmierci przeciwników. Przetrwanie do końca rundy pomimo przegranej pozwala zachować zdobytą broń na kolejną rundę.”
 • „Obie drużyny mają dodatkowo możliwość zakupienia przed rundą kamizelki kuloodpornej i hełmu, zwiększającą odporność na obrażenia. Dodatkowo, gracze antyterrorystów mają możliwość zakupienia – w zależności od trybu gry – zestawu do rozbrajania (zmniejszającego czas rozbrajania bomby) lub zestawu ratunkowego (skracającego czas ratowania zakładnika).”
 • „W zależności od scenariusza mapy (zamach bombowy/uprowadzenie), drużyny mają do wykonania określone zadania.”
 • „Zadania drużyn pozostają takie same jak w meczach turniejowych.”
 • „Skuteczność gracza w każdym kolejnym meczu oraz jego końcowy wynik decyduje o awansie lub degradacji z rangi. Nieaktywność w trybie „Skrzydłowy” powoduje wygaśnięcie (ukrycie) rangi. Aby ponownie ją wyświetlić, należy wygrać lub zremisować jeden mecz; ranga zostaje wówczas odpowiednio skalibrowana.”
 • „Konsekwencje blokady permanentnej są zbliżone do konsekwencji otrzymania automatycznej blokady VAC.”
 • „Zastosowanie tego systemu miało na celu poprawienie jakości rozgrywki przez zmniejszenie liczby cheaterów oraz smurfów (tj. graczy o wysokim poziomie umiejętności, którzy celowo prowadzą rozgrywkę na meczach turniejowych z wykorzystaniem kont ze zbyt niską rangą).”
 • „Nowy system nie wymaga posiadania wysokiego poziomu doświadczenia i wyszukuje mecze z graczami o podobnym czynniku zaufania. Na czynnik składa się wiele elementów związanych z doświadczeniem gracza w CS:GO oraz w innych grach na jego profilu Steam. Posiadanie wcześniej statusu „Prime” jest dodatkowym atutem. W trybach wykorzystujących rangi umiejętności (tj. „Turniejowy” i „Skrzydłowy”) oprócz „Prime” i czynnika zaufania na wyszukiwanie gier wpływa ranga reprezentująca umiejętności gracza.”
 • „Od teraz status Prime można nie tylko zdobyć uzyskując 21 poziom konta, ale także kupując go w sklepie Steam (za podobną cenę, za jaką grę sprzedawano wcześniej).”
 • „Większość serwerów społeczności chronionych jest – podobnie jak oficjalne serwery matchmakingu – systemem Valve Anti-Cheat.”