Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/KTM-5/weryfikacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

KTM-5[edytuj | edytuj kod]

Dzisiaj Alan ffm ofaktował artykuł w trzech miejscach. Hasło z takimi mankamentami nie może utrzymać wyróżnienia. Na poprawę nie ma chyba co liczyć, bo główny autor jest nieaktywny od 2014. Tempest (dyskusja) 21:27, 29 sty 2021 (CET)

Mogę spróbować zweryfikować informacje i dodać źródła. Szczecinolog (dyskusja) 17:19, 30 sty 2021 (CET)
Jest jednak kłopot związany z weryfikowalnością. Artykuł po japońsku jest dobrze uźródłowiony, jednak nie wiem, czy mogę poprawić informacje w artykule i powołać się na tamtejsze przypisy. Przeciętnemu użytkownikowi polskiej Wikipedii ciężko będzie dotrzeć do japońskiego żurnalu o tramwajach w celu weryfikacji informacji. Szczecinolog (dyskusja) 16:46, 1 lut 2021 (CET)
Uwagi merytoryczne
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
  1. W trzech miejscach szablon {{Fakt}}.
Uwagi dot. neutralności
  1. Artykuł aż ocieka od nieweryfikowalnych silnie wartościujących stwierdzeń typu np. "Wagony 71-605 są tanie i mają prostą konstrukcję, co zadecydowało o ich popularności, jednak są również krytykowane za słabą wytrzymałość oraz wygląd", "KTM-5 były niskiej jakości, dodatkowo słaba kultura techniczna zarządów sieci powodowała, że były bardzo awaryjne...", "KTM-5 od początku był typowym tanim pojazdem dla biednych miast" - niedopuszczalnych w takowej nieweryfikowalnej formie nawet w artykułach kiepskiej okołopoczekalniowej jakości.
Przy tym problem ten znany jest już od ponad dekady, bo zastrzeżenia co do braków w uźródłowieniu zgłaszano jeszcze przed wyróżnieniem w dyskusji w Wikipedia:Warsztat PANDA -> [1].
Przypadek stanowi skrajny przejaw parcia na trofea a drugiej strony obtyldowywania co popadnie, bez względu na zawartość artykułu, który w takiej formie nie miał absolutnie prawa dostać wyróżnienia, również wg wówczas obowiązujących zasad -> [2].
Stanowi za to godny oprawienia w ramki medalowy przykład jak nie należy pisać artykułów, będąc wyróżniającym się zaprzeczeniem zaleceń zawartych w Pomoc:Jak napisać doskonały artykuł. --Alan ffm (dyskusja) 22:05, 11 lut 2021 (CET)
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
Podsumowanie

Artykuł z licznymi brakami uźródłowienia. Nie spełnia aktualnych wymagań. Odznaczenie zdejmuję. Jacek555 21:38, 12 lut 2021 (CET)