Skrót: WP:PANDA

Wikipedia:Warsztat PANDA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Warsztat PANDA

Przygotowywanie Artykułów do Nominacji do tytułu Dobrego Artykułu (lub nawet medalu)

Zadaniem Pandy jest wskazywanie, ocenianie i poprawianie artykułów wyróżniających się jakością do poziomu spełniającego wymagania do nominacji do wyróżnienia (medalu lub DA). Można tu też zgłaszać do naprawy artykuły już wyróżnione, które z różnych powodów nie spełniają standardów dla wyróżnień.

Wybór artykułów

Zamieszczamy tutaj artykuły:

 1. które mogą po poprawkach (rozbudowie) zostać nominowane do wyróżnienia,
 2. które zostały już wyróżnione, jednak nie spełniają standardów swojego wyróżnienia, np.:
Zobacz też
Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Instrukcja obsługi

 1. Wstaw na stronę artykułu szablon {{PANDA}};
 2. Dodaj sekcję == [[Nazwa artykułu]] ==
  możesz prosić o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących poprawy artykułu;
  jeśli artykuł nie otrzymał jeszcze wyróżnienia, możesz tu zasięgnąć porady, czy zgłosić go po medal, czy po DA;
  jeśli artykuł nie spełnia standardów wyróżnienia, które już otrzymał, tuż pod nagłówkiem nowej podsekcji wstaw * [[Wikiprojekt:Odpowiedni wikiprojekt, w którym można uzyskać pomoc przy poprawie artykułu]].
 3. Jeśli artykuł jest gotowy do nominacji (albo odebrania wyróżnienia) albo jeśli ostatni wpis w dyskusji pojawił się ponad 4 tygodnie temu, usuń go z warsztatu, a dyskusję przenieś na stronę dyskusji omawianego artykułu.
 4. Usuń ze strony artykułu szablon {{PANDA}}.

Stary Dwór (województwo lubuskie)[edytuj | edytuj kod]

Medalowy artykuł o wsi... leżą źródła w sekcjach Lata 1945-1999, czasy współczesne. Artykuł niewielki, istnieją dziesiątki innych artykułuch o wsiach o wiele większych nawet bez miana dobrego artykułu.Cyku new (dyskusja) 23:55, 14 sty 2020 (CET)

Żelechów[edytuj | edytuj kod]

Medalowy artykuł o mieście... w którym leżą przypisy w szczególności w sekcjach: wykres demografii, nazwa, architektura, zabytki, miejsca pamięci narodowej, przyroda, gospodarka, kultura, edukacja, sport, religia, transport. Wielkość artykułu jak na miasto, bardzo skąpa.Cyku new (dyskusja) 23:55, 14 sty 2020 (CET)

James Stewart[edytuj | edytuj kod]

Artykuł poświęcony Jamesowi Stewartowi, wybitnemu aktorowi amerykańskiemu i jednej z legend „Złotej Ery Hollywood”, który poza pracą w filmach służył w amerykańskiej armii i brał m.in. czynny udział w II wojnie światowej. Artykuł w głównej mierze jest tłumaczeniem z angielskiej Wiki, lecz korzystając z bogatych źródeł bibliograficznych, dodałem także kilka istotnych informacji i poprawiłem drobne nieścisłości, które zauważyłem w art. z angielskiej Wiki. Hasło rozbudowane, uwzględnia szczegółowy życiorys Stewarta, włączając w to jego niespełna 30-letnią służbę wojskową, życie prywatne, spuściznę, nagrody itp. Mike89 (dyskusja) 12:15, 12 sty 2020 (CET)

Metoda Schulzego[edytuj | edytuj kod]

Bardzo stary DA o metodzie głosowania preferencyjnego. Bardzo mało przypisów, miejscami koślawy język (sekcja Rys matematyczny zaczyna się od zdania "Gdzie d[V,W] stanowi liczbę wyborców, którzy ściśle preferują kandydata V nad kandydata W:", po czym następują warunki matematyczne), ogólnie trudne do zrozumienia, na co po części składa się temat, a po części sposób jego opisania. Gżdacz (dyskusja) 10:09, 8 sty 2020 (CET)

 • Podmieniłem większość martwych linków wskazanych przez bota na archiwa, niestety wiele wciąż pozostaje niedostępnych. Tom Ja (dyskusja) 13:59, 11 sty 2020 (CET)

Ziemia Eryka Rudego[edytuj | edytuj kod]

Myślę, że w artykule zawarto na tyle dużo informacji podpartych różnorodnymi źródłami, iż można go dopracować jeszcze bardziej, by mógł powalczyć o DA. Pierwszy raz decyduję się na krok w takiej sprawie dlatego nie wiem czy moje zgłoszenie jest zasadne. Proszę dlatego o pomoc w rozbudowie oraz dyskusję, czy artykuł zasługuje na takie wyróżnienie. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 21:51, 4 sty 2020 (CET)

@Luki4812 Ta Ziemia to tylko wytwór polityczny, jak to wynika z artykułu, czy jakiś element fizjografii Grenlandii pojawiający się w źródłach dotyczących jej regionalizacji, zróżnicowania fizjograficznego, geologicznego etc.? Jeśli pojawia się gdzieś poza kontekstem zdarzeń polityczno-historycznych, to artykuł powinien zaczynać się od opisu tego obszaru. Teraz jest tylko jedno zdanie (kawałek Grenlandii od - do określonych współrzędnych). Kenraiz (dyskusja) 13:06, 12 sty 2020 (CET)
@Kenraiz Dodany przypis, sprawdź proszę czy wystarczający. Luki4812 (dyskusja) 18:21, 19 sty 2020 (CET)