Skrót: WP:PANDA

Wikipedia:Warsztat PANDA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warsztat PANDA

Przygotowywanie Artykułów do Nominacji do tytułu Dobrego Artykułu (lub nawet medalu)

Zadaniem Pandy jest wskazywanie, ocenianie i poprawianie artykułów wyróżniających się jakością do poziomu spełniającego wymagania do nominacji do wyróżnienia (medalu lub DA) lub DA. Można tu też zgłaszać do naprawy artykuły już wyróżnione, które z różnych powodów nie spełniają standardów dla wyróżnień.

Wybór artykułów

Zamieszczamy tutaj artykuły:

 1. które mogą po poprawkach (rozbudowie) zostać nominowane do wyróżnienia,
 2. które zostały już wyróżnione, jednak nie spełniają standardów swojego wyróżnienia, np.:
Zobacz też

Wyróżniona zawartość Wikipedii[edytuj | edytuj kod]Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Instrukcja obsługi

 1. Wstaw na stronę artykułu szablon {{PANDA}};
 2. Dodaj sekcję == [[Nazwa artykułu]] ==
  możesz prosić o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących poprawy artykułu;
  jeśli artykuł nie otrzymał jeszcze wyróżnienia, możesz tu zasięgnąć porady, czy zgłosić go po medal, czy po DA;
  jeśli artykuł nie spełnia standardów wyróżnienia, które już otrzymał, tuż pod nagłówkiem nowej podsekcji wstaw * [[Wikiprojekt:Odpowiedni wikiprojekt, w którym można uzyskać pomoc przy poprawie artykułu]].
 3. Jeśli artykuł jest gotowy do nominacji (albo odebrania wyróżnienia) albo jeśli ostatni wpis w dyskusji pojawił się ponad 4 tygodnie temu, usuń go z warsztatu, a dyskusję przenieś na stronę dyskusji omawianego artykułu.
 4. Usuń ze strony artykułu szablon {{PANDA}}.

Skaningowy mikroskop tunelowy[edytuj | edytuj kod]

Medal sprzed wielu lat, pozostawiony w 2007 roku. A tymczasem artykuł ma tylko 4 przypisy i dość skromnie opisuje zastosowanie tego jakże ważnego narzędzia badawczego. Bez poprawy nie spełni kryteriów AnM. Proszę o pomoc uczestników wikiprojektów: Wikiprojekt:Fizyka i Wikiprojekt:Technika. --Wiklol (Re:) 21:57, 17 maj 2015 (CEST)

Otwarcie szachowe[edytuj | edytuj kod]

Moim zdaniem AnM wymaga chociażby kilku przypisów, poza spisem w bibliografii. Czy da się coś tutaj poprawić? :/Kszapsza (dyskusja) 22:34, 16 maj 2015 (CEST)

Brak przypisów, artykuł nie wyczerpuje tematu. Dałoby się więcej napisać patrząc na angielską czy macedońską wiki. Raczej nikt nie podejmie się naprawy, więc artykuł niedługo utraci medal. The Orbwiki107 (dyskusja) 22:47, 16 maj 2015 (CEST)

Lacrosse[edytuj | edytuj kod]

Hasło jest strasznie wybiórcze. Opisuje co prawda grę dość szczegółowo jednak do niektórych sekcji nie odnoszą się żadne przypisy np. akapit zaczynający się od słów Odkąd w 1908 roku lacrosse przestał być sportem olimpijskim... Zdanie: ... w 2004 roku w mistrzostwach świata kobiet wzięło udział 10 drużyn, zaś w męskiej edycji w 2006 roku 21 drużyn wymaga podania źródła informacji tak samo zdanie o dominacji USA. hasło wymaga poprawy. 5.172.247.215 (dyskusja) 20:48, 7 maj 2015 (CEST)

Stromae[edytuj | edytuj kod]

Przez kilka dni znacznie uzupełniałem hasło, myślę, że na DA wystarczy. Jeśli macie jakieś wątpliwości, pomysły lub źródła piszczcie. Eurohunter (dyskusja) 20:28, 7 maj 2015 (CEST)

Dziewięciokrotnie w artykule mowa o jakichś utworach pokrytych platyną. To jakiś slang, czy w języku branżowym określenie traktowane już normalnie? Kenraiz (dyskusja) 20:41, 7 maj 2015 (CEST)
Tak się to nazywa. Postaram się dodać więcej urozmaiceń, chwilowo o tym zapomniałem. Eurohunter (dyskusja) 20:59, 7 maj 2015 (CEST)
Zrobione Eurohunter (dyskusja) 09:14, 8 maj 2015 (CEST)
Sekcja „Nagrody i nominacje” jest pusta i nie spełnia swojej funkcji, ważniejsze nagrody i nominacje powinny być umieszczone w artykule. Sekcja „Dyskografia” wygląda trochę pusto, skoro to piosenkarz to chyba można coś jeszcze dopisać. The Orbwiki107 (dyskusja) 21:17, 7 maj 2015 (CEST)
Nagrody i nominacje zostały wydzielone do innego hasła (listy), podobnie z dyskografią, tam zostało już wszystko wymienione. Eurohunter (dyskusja) 22:02, 7 maj 2015 (CEST)
Main nie załatwia sprawy. W sekcjach głównego hasła trzeba przynajmniej dokonać podsumowania. — Paelius Ϡ 23:16, 3 cze 2015 (CEST)
Myślę, że słabo by wyglądało jednozdaniowe podsumowanie, w dodatku było by to powtórzenie wstępu. Tam powinny być tabele, ale jest ich tak dużo, że zostały przeniesione do osobnego hasła. Eurohunter (dyskusja) 09:56, 4 cze 2015 (CEST)
Od tego jest selekcja. — Paelius Ϡ 15:14, 19 cze 2015 (CEST)

Powstanie styczniowe[edytuj | edytuj kod]

Hasło wymaga pilnej poprawy. Prosiłoby się, żeby zrobić z tego medal, ale napisane jest chaotycznie, Wczoraj uporządkowałem bibliografię, ale do zrobienia zostało jeszcze bardzo dużo:

 1. Za dużo zdjęć i bezpotrzebnie rozmieszczonych w galeriach
 2. Bibliografia sobie, przypisy sobie, a przecież ustaliliśmy dawno, że ma to być spójne
 3. Przypisy również od Sasa do Lasa: raz refy, raz {{r|, często bez podania stron (IMO najprzejrzyściej wyglądałoby z zastosowaniem szablonu {{odn|, albo wrócić do refów, ale bez zapisywania za każdym razem imienia, nazwiska i tytułu)
 4. Ani we wstępie ani w infoboksie przypisów i uwag nie zamieszczamy, na to jest miejsce w treści artykułu.

Sam chętnie się za to wezmę, ale proszę o pomoc. Belissarius (dyskusja) 20:44, 10 mar 2015 (CET)