Skrót: WP:PANDA

Wikipedia:Warsztat PANDA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warsztat PANDA

Przygotowywanie Artykułów do Nominacji do tytułu Dobrego Artykułu (lub nawet medalu)

Zadaniem Pandy jest wskazywanie, ocenianie i poprawianie artykułów wyróżniających się jakością do poziomu spełniającego wymagania do nominacji do wyróżnienia (medalu lub DA). Można tu też zgłaszać do naprawy artykuły już wyróżnione, które z różnych powodów nie spełniają standardów dla wyróżnień.

Wybór artykułów

Zamieszczamy tutaj artykuły:

 1. które mogą po poprawkach (rozbudowie) zostać nominowane do wyróżnienia,
 2. które zostały już wyróżnione, jednak nie spełniają standardów swojego wyróżnienia, np.:
Zobacz też
Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Instrukcja obsługi

 1. Wstaw na stronę artykułu szablon {{PANDA}};
 2. Dodaj sekcję == [[Nazwa artykułu]] ==
  możesz prosić o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących poprawy artykułu;
  jeśli artykuł nie otrzymał jeszcze wyróżnienia, możesz tu zasięgnąć porady, czy zgłosić go po medal, czy po DA;
  jeśli artykuł nie spełnia standardów wyróżnienia, które już otrzymał, tuż pod nagłówkiem nowej podsekcji wstaw * [[Wikiprojekt:Odpowiedni wikiprojekt, w którym można uzyskać pomoc przy poprawie artykułu]].
 3. Jeśli artykuł jest gotowy do nominacji (albo odebrania wyróżnienia) albo jeśli ostatni wpis w dyskusji pojawił się ponad 4 tygodnie temu, usuń go z warsztatu, a dyskusję przenieś na stronę dyskusji omawianego artykułu.
 4. Usuń ze strony artykułu szablon {{PANDA}}.

Pancerniki typu Radetzky[edytuj]

Jak miło wrócić tutaj po dłuższej przerwie ;) Kolejne cztery artykuły o austro-węgierskich pancernikach, przetłumaczone z DA na angielskiej Wiki, uzupełnione o książkę Ryana Noppena. W czasie tych kilku miesięcy wyszedłem z wprawy, więc z pewnością nie ustrzegłem się jakichś błędów, zwłaszcza językowych czy składniowych. Mati7 (dyskusja) 00:04, 7 sty 2017 (CET)

SMS Radetzky[edytuj]

SMS Erzherzog Franz Ferdinand[edytuj]

SMS Zrínyi[edytuj]

Xfce[edytuj]

Wydaje mi się, że jakby dodać trochę pasujących ilustracji, artykuł by się nadawał. Coś jeszcze do poprawy? M4sk1n (dyskusja) 09:42, 28 lis 2016 (CET)

 • Do poprawy przypisy. W wielu sekcjach ich nie ma, często źródłem są informacje samego projektu, a powinny to być źródła niezależne. Gżdacz (dyskusja) 09:56, 28 lis 2016 (CET)

Kryzys polityczny w Wybrzeżu Kości Słoniowej (2010-2011)[edytuj]

Artykuł medalowy z marca 2012. Dotyczy wydarzenia wówczas dość świeżego i kończy się zapowiedziami procesów ( Początek jego procesu został wyznaczony na 18 czerwca 2012). Mamy rok 2016 i artykuł medalowy ma bardzo nieaktualną treść. Przydałoby się choćby pokrótce napisać o skutkach postępowań procesowych. Główny autor @Omega933 bardzo rzadko edytuje. Kenraiz (dyskusja) 01:59, 16 paź 2016 (CEST)

Żyrafa[edytuj]

Są cztery gatunki żyraf. Czy ten artykuł jest o jednym z nich, czy o rodzaju?Xx236 (dyskusja) 08:48, 13 wrz 2016 (CEST)

Byłoby łatwiej, gdybyśmy rozmawiali w 1 m-cu. Obecnie ani o rodzaju (obejmujących gatunki wymarłe), ani o 1 z nich, tylko o tych 4 jako o 1 gatunku. Mpn (dyskusja) 18:13, 13 wrz 2016 (CEST)

Impact Grand Championship[edytuj]

Proszę o sprawdzenie mojego artykułu, chciałbym go nominować do Dobrego Artykułu. Zapewne potzrebuje jeszcze pracy, zwłaszcza nad stroną językową. Nowy15 (dyskusja) 15:29, 5 paź 2016 (CEST)