Skrót: WP:PANDA

Wikipedia:Warsztat PANDA

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warsztat PANDA

Przygotowywanie Artykułów do Nominacji do tytułu Dobrego Artykułu (lub nawet medalu)

Zadaniem Pandy jest wskazywanie, ocenianie i poprawianie artykułów wyróżniających się jakością do poziomu spełniającego wymagania do nominacji do wyróżnienia (medalu lub DA) lub DA. Można tu też zgłaszać do naprawy artykuły już wyróżnione, które z różnych powodów nie spełniają standardów dla wyróżnień.

Wybór artykułów

Zamieszczamy tutaj artykuły:

 1. które mogą po poprawkach (rozbudowie) zostać nominowane do wyróżnienia,
 2. które zostały już wyróżnione, jednak nie spełniają standardów swojego wyróżnienia, np.:
Zobacz też
Wyróżniona zawartość Wikipedii:

Jak stworzyć: doskonały artykuł, ilustrację na medal, listę na medal, grupę artykułów.

Porównanie wyróżnień artykułów.

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Instrukcja obsługi

 1. Wstaw na stronę artykułu szablon {{PANDA}};
 2. Dodaj sekcję == [[Nazwa artykułu]] ==
  możesz prosić o pomoc we wszystkich sprawach dotyczących poprawy artykułu;
  jeśli artykuł nie otrzymał jeszcze wyróżnienia, możesz tu zasięgnąć porady, czy zgłosić go po medal, czy po DA;
  jeśli artykuł nie spełnia standardów wyróżnienia, które już otrzymał, tuż pod nagłówkiem nowej podsekcji wstaw * [[Wikiprojekt:Odpowiedni wikiprojekt, w którym można uzyskać pomoc przy poprawie artykułu]].
 3. Jeśli artykuł jest gotowy do nominacji (albo odebrania wyróżnienia) albo jeśli ostatni wpis w dyskusji pojawił się ponad 4 tygodnie temu, usuń go z warsztatu, a dyskusję przenieś na stronę dyskusji omawianego artykułu.
 4. Usuń ze strony artykułu szablon {{PANDA}}.

Powstanie styczniowe[edytuj | edytuj kod]

Hasło wymaga pilnej poprawy. Prosiłoby się, żeby zrobić z tego medal, ale napisane jest chaotycznie, Wczoraj uporządkowałem bibliografię, ale do zrobienia zostało jeszcze bardzo dużo:

 1. Za dużo zdjęć i bezpotrzebnie rozmieszczonych w galeriach
 2. Bibliografia sobie, przypisy sobie, a przecież ustaliliśmy dawno, że ma to być spójne
 3. Przypisy również od Sasa do Lasa: raz refy, raz {{r|, często bez podania stron (IMO najprzejrzyściej wyglądałoby z zastosowaniem szablonu {{odn|, albo wrócić do refów, ale bez zapisywania za każdym razem imienia, nazwiska i tytułu)
 4. Ani we wstępie ani w infoboksie przypisów i uwag nie zamieszczamy, na to jest miejsce w treści artykułu.

Sam chętnie się za to wezmę, ale proszę o pomoc. Belissarius (dyskusja) 20:44, 10 mar 2015 (CET)

Centrum Nauki Kopernik (stacja metra)[edytuj | edytuj kod]

Artykuł o jednej z siedmiu stacji centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Na początku lutego zastałem to hasło w kiepskim stanie, dokonałem jego spontanicznej rozbudowy, po czym zgłosiłem do CW i przedwczoraj znalazło się ono w ekspozycji na stronie głównej. Następnie artykuł rozwinąłem jeszcze odrobinę aż do aktualnej wersji. Jako że hasło jest obszerne, planuję zgłosić je do wyróżnienia. Co do określenia artykułu mianem dobrego wątpliwości być nie powinno, dlatego w tym miejscu chciałbym zasięgnąć opinii innych użytkowników czy może to być nawet artykuł medalowy. Moim zdaniem hasło jest bardzo dokładne i wyczerpuje temat z pominięciem jedynie kilku bardzo technicznych zagadnień budowy. Czy ktoś widzi jakieś istotne przeszkody przed zgłoszeniem artykułu jako kandydata do najwyższego odznaczenia? Dodam, że w polskiej Wikipedii nie ma jeszcze ani jednego wyróżnionego hasła o stacji metra, więc wyróżnienie omawianego tu artykułu byłoby niejako stworzeniem wzoru dla tej kategorii haseł, dlatego ważne jest, by określić tu i teraz jaka powinna być medalowa stacja metra bądź dobra jeśli w obecnym stanie to hasło na medal jeszcze nie zasługuje. Muri (dyskusja) 21:07, 19 lut 2015 (CET)

@Muri 91

 • "natomiast za branże techniczne odpowiedzialny" - IMO warto by to jakoś inaczej sformułować - "projekt rozwiązań technicznych" może? pbm (dyskusja) 12:26, 21 mar 2015 (CET)
  Przeredagowane na ...natomiast projekt branż technicznych opracował Metroprojekt. Muri (dyskusja) 14:40, 21 mar 2015 (CET)
  Same te "branże" mi tu jakoś nie pasowały, ale teraz zerknąłem do WPK i widzę, że tam też tak jest. Widocznie zbyt fachowe i nie ogarniałem... Sorry...  ;) pbm (dyskusja) 15:19, 21 mar 2015 (CET)
 • Po co te pogrubienia w sekcji Projekt? pbm (dyskusja) 12:26, 21 mar 2015 (CET)
  Dla zaznaczenia w tekście jak zmieniało się oznaczenie i nazwa stacji. Muri (dyskusja) 14:40, 21 mar 2015 (CET)
 • Warto by znaleźć lepszego refa dla {{r|AMC}} - ten aktualny prowadzi do flashowej strony w której nie można podlinkować konkretnej strony. pbm (dyskusja) 12:26, 21 mar 2015 (CET)
  Jako źródło podałem WPK, w którym jest zapis, że od branż technicznych jest Metroprojekt. Muri (dyskusja) 14:40, 21 mar 2015 (CET)
 • Proszę, upewnij się, że refy są zarchiwizowane w archive.org - jeśli nie są można je zarchiwizować przez formularz na dole strony http://archive.org/web/ pbm (dyskusja) 12:26, 21 mar 2015 (CET)
  Są, zaraz po użyciu danego linku dodawałem go do archiwum. Muri (dyskusja) 14:40, 21 mar 2015 (CET)