Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Kot Morski (herb szlachecki)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kot Morski (herb szlachecki)[edytuj | edytuj kod]

Chciałbym w jakiś sposób wyróżnić artykuł na temat herbu Kot Morski. Został on przeze mnie udoskonalony w ramach dopracowywania artykułów nt. herbów Unii w Horodle. Niestety, jak na herb wyróżniony w Horodle, Kot był tak rzadko używany, że artykuł, mimo, iż w moim odczuciu wyczerpujący (powstał głównie w oparciu o ustalenia znakomitego heraldyka Adama Heymowskiego), jest nieco zbyt krótki na medal. Avalokitesvara (dyskusja) 19:07, 7 kwi 2010 (CEST)

  • Głosy za:
  1. Lahcim pytaj (?) 19:58, 7 kwi 2010 (CEST)
  2. Yusek (dyskusja) 22:58, 7 kwi 2010 (CEST) teraz lepiej.
  3. --Adam.Kurowski (dyskusja) 06:44, 8 kwi 2010 (CEST)
  4.  Za Olga007 Dyskusja 14:46, 9 kwi 2010 (CEST)
  5.  Za Mpn (dyskusja) 11:30, 18 kwi 2010 (CEST)
  • Głosy przeciw:
  • Dyskusja:

Mimo wszystko ta książka powinna być też oprzypisowana.Yusek (dyskusja) 20:12, 7 kwi 2010 (CEST)

  • proponowałbym jescze poprawę stylu, dla przykładu zacytuję tylko: "Rysunki z kotem w lewo", "Kotowski nie figuruje na liście nazwisk w infoboksie"; choć jego jego obecna forma nie jest wskazaniem, by głosować przeciw Mpn (dyskusja) 14:51, 16 kwi 2010 (CEST)
  • Styl w przykładzie pierwszym wynika bezpośrednio z zastosowania reguł blazonowania, które zalecają maksymalne skracanie opisu poprzez eliminowanie nieistotnych z punktu widzenia osoby odtwarzającej wizerunek zwrotów. Dlatego jest "z kotem w prawo", a nie "z kotem zwróconym w prawo", natomiast w drugim przykładzie nie bardzo widzę, w czym problem? Skrót myślowy?. Pozdr. Avalokitesvara (dyskusja) 16:22, 16 kwi 2010 (CEST)
    sądzę, że część czytelników Wikipedii nie wie, czym jest infobox. Sądzę, że lepiej byłoby odnosić się do użytych źródeł, a nie do sporządzonego przez autora artu infoboxu. Poza tym nie jestem pewny, czy rzeczywiście należy tu używać ściśle naukowego stylu używanego do opisu herbu. Poza tym specjalisat wie, co znaczy "kot w lewo", laik musiałby się domyślać (na szczęscie ma grafikę). Mpn (dyskusja) 22:10, 16 kwi 2010 (CEST)
  • Ok, myślę, że udało mi się znaleźć kompromis pomiędzy językiem blazonowania, a zrozumiałością przekazu dla niewtajemniczonych. Mimo to, uważam, że przystępując do lektury artykułu z wybranej dziedziny, czytelnik powinien posiadać przynajmniej minimalny zasób wiedzy na dany temat. Koronnym przykładem mogą być hasła z nauk ścisłych. W razie braku takiej wiedzy, wystarczy kliknąć na link do "blazonowanie". Absurdem byłoby przecież wyjaśnianie w każdym artykule o herbie, dlaczego piszemy "w lewo", skoro na obrazku jest w prawo. Przykład z nauk ścisłych - czy przy dowodach twierdzeń matematycznych, polegających na szeregu przekształceń, podaje się w artykule np. zasady operacji na wyrażeniach algebraicznych? Avalokitesvara (dyskusja) 00:33, 18 kwi 2010 (CEST)