Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Wybuch gazu w Gdańsku (1995)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wybuch gazu w Gdańsku (1995)[edytuj | edytuj kod]

Artykuł poświęcony jednej z większych katastrof w historii III RP. W obecnej postaci, po znacznej rozbudowie oraz uźródłowieniu, jest jednym z lepszych opracowań na jej temat, opartym na zdecydowanej większości dostępnych źródeł. Zapraszam do dyskusji. Mivhal (dyskusja) 22:08, 3 kwi 2021 (CEST)

Uwagi merytoryczne
 1. "...całkowicie niszcząc pierwszą i znacznym stopniu drugą kondygnację" - zniszczeniu uległa pierwsza i druga, a w znacznym stopniu trzecia, D kuba (dyskusja) 11:51, 4 kwi 2021 (CEST)
  Słuszna uwaga. T Poprawione. Mivhal (dyskusja) 18:52, 4 kwi 2021 (CEST)
 2. Z artykułu nie wynika czy Adam Hodysz w ogóle miał (mógł mieć?) mieszkanie w tym bloku - czy można to ustalić? (bez tej informacji teoria spiskowa Centkiewicza nie ma ani rąk ani nóg). Ew. zaznaczyć że źródła nie wskazują aby Hodysz miał takie mieszkanie. Czy sam Hodysz zabrał głos?
  Nie udało mi się natrafić na źródło wyliczające wszystkich lokatorów budynku, jedynie listy ofiar. Adam Hodysz nie chciał wypowiadać się na temat tej sprawy. Jednak wszystkie znajdujące się w artykule źródła (i inne przeszukane przeze mnie) oraz oceniający tę teorię, również krytycznie, nie zaprzeczali temu, jakoby Hodysz miał swoje mieszkanie w tym bloku. Innymi słowy: osoby nieprzychylnie nastawione do koncepcji, przy całej obszerności swych zastrzeżeń, nie odnosili się krytycznie do stwierdzenia o mieszkaniu pułkownika, co można uznać za potwierdzenie, że Hodysz faktycznie tam mieszkał i nie jest to wymysł Cenckiewicza. Mivhal (dyskusja) 12:27, 8 kwi 2021 (CEST)
  Tak. Adam Hodysz mieszkał w tym bloku. Nicolauskas (dyskusja)
Uwagi językowe
Uwagi dot. uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Problemy techniczne
Sprawdzone przez
 1. D kuba (dyskusja) 23:34, 6 kwi 2021 (CEST) bardzo dobry artykuł. Po cichu liczę na więcej z podobnej tematyki.
 2. Loraine (dyskusja) 13:37, 12 kwi 2021 (CEST)
 3. Hermod (dyskusja) 22:43, 15 kwi 2021 (CEST)