Przejdź do zawartości

Wikipedia:Propozycje do List na Medal/Lista utworów Tribbsa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Lista utworów Tribbsa[edytuj | edytuj kod]

Uzasadnienie

Lista utworów jednego z najbardziej rozpoznawalnych w tej chwili Polskich producentów. Tribbs jest autorem ogromnej ilości utworów artystów z całej Europy. Wykonanie listy było mrówczą pracą w poszukiwaniu źródeł i zestawień, nie wspominając oczywiście o samym wprowadzaniu danych. Zestawienie stanowi listę utworów, w których Tribbs - Mikołaj Trybulec partycypował przez cały okres swojej dotychczasowej jako twórca/współtwórca. Większość wpisów zawiera kilka źródeł potwierdzających. W liście wyróżnione są też utwory, które brały udział w konkursach piosenki Eurowizji. Tribbs od 2019 roku jest etatowym twórcą eurowizyjnym. Jego piosenki reprezentowały już wiele krajów. Było by mi miło, gdyby moja praca została jakoś zauważona, stąd ten wniosek :).

Pozdrawiam wszystkich. Myan1948 (dyskusja) 19:35, 24 mar 2023 (CET)

Uwagi merytoryczne
 1. Nie jest dla mnie - jako czytelnika - czytelne (sic!), dlaczego do pewnego momentu lista jest alfabetyczna, a potem (gdy Mikołaj Trybulec nie był głównym autorem?) wygląda dość przypadkowo. Może rozbić na dwie listy? Bonvol zostaw wiadomość 12:26, 26 mar 2023 (CEST)
  tak. chyba lepiej jakby cała była alfabetyczna po prostu. Myan1948 (dyskusja) 22:04, 27 mar 2023 (CEST)
  Zrobione Kulawik.pl Napisz do mnie 16:13, 28 mar 2023 (CEST)
  jesteś wielki :). Myan1948 (dyskusja) 20:25, 28 mar 2023 (CEST)
 2. Zgodnie z kryteriami: "Wszystkie hasła stanowiące główny temat listy muszą istnieć". Nie o wszystkich encyklopedycznych utworach napisano artykuły, więc przed przyznaniem wyróżnienia należałoby to poprawić. Openbk (dyskusja) 23:38, 21 kwi 2023 (CEST)
  Niestety tutaj się to nie stanie, ponieważ nie jest możliwe, żeby o wszystkich utworach był artykuł (przykładowo o każdym z 14 utworów z jednej płyty). Gdyby natomiast wyeliminować utwory bez artykułu lista byłaby bardzo niekompletna, i nie zasługiwałaby na żadne wyróżnienie juz wtedy na pewno. Więc jest to taki... konflikt tragiczny ;). Myan1948 (dyskusja) 15:21, 22 kwi 2023 (CEST)
  Wymogiem otrzymania wyróżnienia jest istnienie artykułów o wszystkich encyklopedycznych utworach. Tzn. wszystkie czerwone linki w kolumnie "Tytuł" muszą zostać zaniebieszczone + artykuły o niepodlinkowanych, ale encyklopedycznych dziełach również muszą zostać napisane. Openbk (dyskusja) 15:59, 22 kwi 2023 (CEST)
  aaa w ten sposób... . to nie zrozumiałem. Myan1948 (dyskusja) 19:43, 22 kwi 2023 (CEST)
  Zrobione Myan1948 (dyskusja) 19:51, 22 kwi 2023 (CEST)
  @Myan1948 niezałatwione, bo po prostu usunąłeś linki:/ AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 20:53, 22 kwi 2023 (CEST)
  Tak usunąłem, bo były wstawione randomowo. Równie dobrze mogłyby być losowo zaznaczone kompletnie inne rzeczy. Nie ma to sensu. Można by również zaznaczyć każdy tytuł jako hasło i oczekiwać ze do każdego z 200 czy iluś tam tytułów i kolejnych setek wykonawców, współwykonawców powstaną odrębne artykuły. No niestety raczej się to nie zdarzy. Myan1948 (dyskusja) 23:34, 22 kwi 2023 (CEST)
  Niestety w przypadku Listy na Medal wszystkie encyklopedyczne artykuły muszą być napisane, więc jeśli któryś z utworów jeszcze nie doczekał się swojego hasła, to przed przyznaniem wyróżnienia musi to zostać poprawione. Jeśli się to nie wydarzy, to zgodnie z zasadami wyróżnienia nie można przyznać. Openbk (dyskusja) 23:58, 23 kwi 2023 (CEST)
  Rozumiem. To w takim razie nie można przyznac chyba. To jest innego rodzaju lista niż np lista na medal 10 ciu obiektów unesco w Albanii, gdzie kazdy zabytek ma osobna stronę i jest pięknie opisany. Tutaj mówimy o setkach nazwisk, dziesiątkach utworów z których kazde można zaznaczyc na czerwono... . Być może sie to zdarzy w jakimśtam czasie z tymi już zaznaczonymi, , natomiast ktos inny autorytatywnie może stwierdzic encyklopedycznośc np jutro kolejnych 20tu nazwisk i zaświecić je na czerwono, więc będzie to raczej awykonalne, aby spełnić to kryterium przy tej akurat liście. To nieco inna lista. innego rodzaju. Trochę szkoda, bo mega włożyłem dużo wysiłku robiąc tę listę i bardzo pomagał też kolega Kulawik, no ale cóż. Trudno. :/ Myan1948 (dyskusja) 15:29, 26 kwi 2023 (CEST)
  Tu nie chodzi o nazwiska, tylko utwory, bo to ich dotyczy lista. Jak sama nazwa mówi, ma być na medal, więc to prawda, trochę to jest wymagające, wiem z własnego doświadczenia ;) AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 15:59, 26 kwi 2023 (CEST)
  ok, ale niektóre nazwiska tez sa podświetlone? to do nich mają być artykuły czy nie? Myan1948 (dyskusja) 18:26, 26 kwi 2023 (CEST)
  aa ok, no to weźmy to za przejęzyczenie - to jeszcze raz :" natomiast ktoś inny autorytatywnie może stwierdzic encyklopedycznośc np jutro kolejnych 20tu utworów i zaświecić je na czerwono, więc będzie to raczej awykonalne, aby spełnić to kryterium przy tej akurat liście." Myan1948 (dyskusja) 18:28, 26 kwi 2023 (CEST)
  tez widzisz - zerknąłem - no pieknie zrobiłeś te swoje listy wiadomo, szczegółowo bardzo - ale też ilość seriali i o star wars i i filmów z tego uniwersum jest jakoś tam do ogarnięcia. Ponad sto utworów, czy nie wiem 500 nazwisk ludzi biorących udzial w sopot festival - i wymóg artykułów w tej ilości, jesli ktos podswietli to jest.... no ... yhmmmm hahahah :D - chyba bym sie powiesił na gałęzi gdybym musiał to robić hahaha. Może po prostu tego typu listy nie nadają sie do wyróżnień wg. istniejących kryteriów. Nie wiem. Zobaczymy - na razie sa tu "łaskawie" podświetlone przy liście utworów tribbsa - 2 czy 3 utwory, wiec może do ogarnięcia. Ale moze jutro ktos wspaniałomyslnie podświetli 20 kolejnych hahaha, no to juz pełna kapitulacja nastapi w temacie. Myan1948 (dyskusja) 18:42, 26 kwi 2023 (CEST)
  Ale to, że któreś nie są zalinkowane, nie znaczy, że nie powinny. Sporo niezalinkowanych jest encyklopedycznych. A encyklopedyczności nie stwierdzamy autorytarnie, tylko na podstawie tego, co dany utwór osiągnął i czy spełnia kryteria. Więc po prostu mówiąc brutalnie – albo się pisze 500 artykułów, albo listy z 500 artykułami nie zgłasza się do medalu :/ AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 18:53, 26 kwi 2023 (CEST)
  Tak w idealnym swiecie tak "na podstawie tego co dany utwór osiągnął i czy spełnia kryteria". W rzeczywistym świecie Ty możesz uważać że dany utwór osiągnął wystarczająco, ktoś inny że jeszcze nie ahahaha. Niestety takie są realia. A nie, że istnieje jakis wikipedyjny NADMÓZG obiektywny jakbyś to sobie może wyobrażał, i chyba tak to sobie wyobrażasz ogólnie - to wishful thinking. Gdyby tak było prosto i wspaniale jak mówisz, że "czy spełnia kryteria i co osiągnął" to nie byłoby nad niczym dyskusji. A dyskusja to tu jedno z podstawowych tu narzędzi. Co do Twojego ostatniego zdania - no właśnie to odkryłem - nie wiem czy zauważyłeś w poprzednich wpisach :D ;). Myan1948 (dyskusja) 08:05, 30 kwi 2023 (CEST)
  Dlatego na przyszłość uzbrojony w te wiedzę, "mówiąc brutalnie" dodam listę złożoną max z 3 pozycji i opisze ją na 15 stron i wtedy zgłoszę :). Myan1948 (dyskusja) 08:21, 30 kwi 2023 (CEST)
  To nie działa tak, że ważne jest to co ja uważam, bądź ktoś inny, tylko liczą się suche fakty i osiągnięcia;) Jeśli są wątpliwości czy utwór jest encyklopedyczny to mamy dyskusję nad usunięciem, aby jedno bądź drugie wykazać. AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 09:13, 30 kwi 2023 (CEST)
  hahaha, no własnie o tym mówię. Dyskusję, żeby wykazać. I efekt tej dyskusji może byc dwojaki. O czym sam się przekonałeś pewnie już wielkorotnie zgłaszając coś do usunięcia - czyli tobie sie wydawało że nieencyklopedyczne, a cos zostało - czyli inni uważali i im się wydawało, że jednak encyklopedyczne. Więc był to wynik dyskusji nad tymi "suchymi faktami i osiągnięciami" podmiotu danego hasła - które to suche fakty jak widać różnie można oceniać.:). Suma sumarum wracając do meritum po - jestem za tym aby to zgłoszenie wycofać, jednak dobrze by było, żeby może ktoś się jeszcze wypowiedział więcej niż Ty i ja. Myan1948 (dyskusja) 13:08, 1 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 pozwolę sobie zrobić małą dygresję, temat który ja opisuję (listy UNESCO) również nie jest łatwy, spójrz na przykład na takie Włochy, Chiny lub Egipt. Jednocześnie musisz wiedzieć, że nie ustalono dotychczas żadnych formalnych kryteriów odnośnie utworów muzycznych, więc wystarczy, że władujesz w dany artykuł jak najwięcej się da informacji, żeby "zatuszować ewentualny brak encyklopedyczności" ;) Anonimowy 2 konwersacyja 22:33, 1 maj 2023 (CEST).
  @Anonimowy 2 haha - bo to nigdy nie jest łatwe, żeby zrobić listę "na medal" ;) wiadomo. Chodziło mi o kryterium ilościowe. Że jeśli chodzi o ilość podmiotów na liście to są "listy" i "listy", i te z przytłaczającą ilością elementów np. gdy jest ich kilkaset - nigdy nie spełnią kryteriów do medalu. Te z mniejszą ilością - mają szanse. Te gdzie jest kilkaset podmiotów (gdzie dla klikuset lub kilkudziesięciu nie ma jeszcze haseł) - kompletnie nie. Lista UNESCO w Albanii była tylko przykładem. Myan1948 (dyskusja) 22:55, 2 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 uważam, że nie masz racji i mógłbym Ci to udowodnić, na przykładzie Hiszpanii, ale jak na razie jestem zajęty macedońską. Poważnym problemem z tymi listami jest to, że bardzo mało osób zajmuje się ich sprawdzeniem. Przykładowo powiedz mi, czemu ta lista nie otrzymała medalu: Lista światowego dziedzictwa UNESCO w Nowej Zelandii? Anonimowy 2 konwersacyja 11:11, 3 maj 2023 (CEST)
  @Anonimowy 2 Ale w czym nie mam racji, bo nie wiem, pogubiłem się :D, tu nie chodzi o listy unesco bądź nie listy unesco :D - zostaw listy unesco. To tylko przykład. Chcąc udowodnić że sie myle pokaż mi listę z ok 500 podmiotami na liście, która uzyskała medal :D. Nie wiem... lista utworów Maryli Rodowicz np? Jakąkolwiek inną tej skali. Ja nic nie mam do Twoich list UNESCO i bardzo mi się podobają, jednak tak jak napisałem wyżej, na medal ma większe szanse lista z mniejsza ilością podmiotów, ale bardzo dopracowana i z każdym podmiotem z hasłem, a mniejszą, a właściwie żadną, listy z kilkaset podmiotami. Tyle w temacie. Myan1948 (dyskusja) 12:26, 3 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 zobacz sobie np. Odznaczeni Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski (III Rzeczpospolita), Dawne osiedla w Polsce itp., wziąłem pierwsze z brzegu z WP:Listy na medal. AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 12:39, 3 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 mówiłem, że nie masz racji, jeśli uważasz, iż wielkość listy ma wpływ na prawdopodobieństwo otrzymania medalu. Spójrz np. na taką grupę medalowych list: Wikipedia:Grupy Artykułów/Flagi jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Anonimowy 2 konwersacyja 13:00, 3 maj 2023 (CEST).
  @AramilFeraxa Elo, no ale to przecież w ogóle nie ma porównania... odznaczeni orderem... . odznaczeni orderem to odznaczeni orderem. :D O nich są hasła - swoją drogą ciekawe, czy autor listy robił hasła i do jakiej ilości tych postaci z listy. To jest tu clue - ciekawe czy stworzył np. 50 haseł specjalnie pod listę :D. To coś nieco innego niż np. utwory Maryli Rodowicz pt. "Bodzio" albo "Blues zająca" :D które są jednymi z jej jakichś setek, albo tysiąca jej utworów i trzeba do nich pisać hasła aby na pewno? . Osiedla to te\ż jakieś jednostki geograficzne. O czym tu mowa? Nie ma porównania :D Żadnego. Zresztą to chyba nie w ta stronę żeby jak jest już lista, do listy robić hasła jak coś z listy tego hasła nie ma i to jedyny wymóg medalu.. Jeżeli tylko po to żeby był medal wymagane jest żeby każdy z setek utworów mojego Tribbsa miało hasło włącznie z piosenkami typu "Ratuj" albo "Siema" no to sorry. :D. Na prawde nie widac tej różnicy, zależności? My tak serio czy sobie udajemy wzajemnie, że nie wiemy o czym mówimy? hahah :D Poza tym jak ktoś chce podyskutować - to zapraszam do siebie - ewentualnie można ten temat poruszyć w kawiarence, bo tutaj chyba już nie na to miejsce. Myan1948 (dyskusja) 14:24, 3 maj 2023 (CEST)
  Jest porównanie i to bardzo, ale chyba nie do końca zrozumiałeś cały zamysł list na medal i sens tego zapisu w regulaminie. Pozdrawiam, AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 15:23, 3 maj 2023 (CEST)
  @AramilFerexa Aramilu, no najważniejsze, że Ty rozumiesz wszystko i wszystkie zamysły doskonale. Ale znalazłem wreszcie punkt odniesienia właściwy. cytuję Ciebie z resztą: "Więc po prostu mówiąc brutalnie – albo się pisze 500 artykułów, albo listy z 500 artykułami nie zgłasza się do medalu :/" - no więc tutaj się okazuje że niekoniecznie: Lista utworów Alice in Chains
  No i to jest wreszcie jakiś dobry punkt odniesienia., do którego coś można porównać. I jak widać lista ma "500" haseł, nie wszstkie z napisanymi artykułami a medal dostała. Więc to przeczy temu co napisałeś akurat Ty.
  Zastanawiam się tez, że po coś opisano wiele "rodzajów" wikipedystów. Ty jesteś tym delecjonistą i OK, ale mam wrażenie że masz tendencję do narzucania takiego spojrzenia, zero-jedynkowego. Zakładam, że są może jeszcze jacyś admini "inkluzjoniści" :D, którzy mieliby coś do powiedzenia. Ty mówisz ze swojego punktu widzenia i ok, ale to nie jest tu wykładnia niczego, oprócz Twojego zdania po prostu. Myan1948 (dyskusja) 16:08, 3 maj 2023 (CEST)
  Istotny jest zapis, że wszystkie encyklopedyczne artykuły będące elementem listy mają istnieć, a nie wszystkie. A od wycieczek osobistych proszę się powstrzymać :) Po prostu widzę, że nie możesz pogodzić się z tym zapisem w regulaminie, stąd moja poprzednia wypowiedź. Z mojej strony EOT, resztę zostawiam @Openbk, opiekunowi LnM. AramilFeraxa (Napisz do mnie!) 16:46, 3 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 mam wrażenie, że w tym przypadku nawet inkluzjonista nie pomoże. Niezależnie od swoich poglądów, zarówno delecjoniści, jak i inkluzjoniści muszą stosować się zasad oraz ustalonych kryteriów.
  A jeśli chodzi o tworzenie tych "500 artykułów" to co Ci szkodzi je utworzyć? Nie muszą one być dużych rozmiarów i ważne, żeby wynikała z nich encyklopedyczność. Jednocześnie przy okazji powiększysz sobie listę utworzonych stron ;) Anonimowy 2 konwersacyja 18:11, 3 maj 2023 (CEST).
  @Anonimowy 2 hahahaha nie no pewnie - co mi szkodzi ;) hehehe. Thnx :).
  Może by to wikipedii szkodziło i ją zaśmiecało :D np. hehehe Myan1948 (dyskusja) 09:00, 4 maj 2023 (CEST)
  @AramilFeraxa Trudno sią powstrzymać widząc wyraźną, rażącą oczy tendencję. :). A co do zwrotu "proszę się powstrzymać" już chyba rozmawialiśmy. Więc proszę powstrzymaj się od takich zwrotów w moją stronę. :). Dziękuję.
  Jeśli chodzi o zapis - od tego się wszystko zaczęło. Co będzie przez kogo uznane za encyklopedyczne -> że ktoś może sobie "zapalić" na czerwono jeszcze wiele haseł -> że encyklopedyczność to też jest wykuwanie w drodze dyskusji o "suchych faktach i osiągnięciach" danego hasła itd. To jest big picture tej dyskusji. Myan1948 (dyskusja) 08:57, 4 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 swoją wcześniejszą wypowiedzią właśnie udowodniłeś, że sam jesteś delecjonistą. Ty na poważnie myślisz, że jak utworzysz jakikolwiek artykuł to 2 minuty później ktoś go zgłosi do DNU? Na wikipedii są tysiące artykułów w tragicznym stanie, wystarczy, że klikniesz "losuj artykuł" 10 razy, a na pewno taki znajdziesz. A jeśli chodzi o zaśmiecanie wikipedii, to chyba ten przykład artykułu o utworze muzycznym kończy wszelką dyskusję: The Telephantasm. Anonimowy 2 konwersacyja 10:51, 4 maj 2023 (CEST).
  @Anonimowy 2 - nie. :D myślę zupełnie odwrotnie :D. Ale niektórych artykułów być po prostu nie powinno, no już na pewno nie wszystkie z klikuset singli kogokolwiek w sumie, zasługują na artykuł są jakieś granice. Nawet jesli wikipedia jest już niemiłosiernie zaśmiecona to nie oznacza, że warto ją zaśmiecac dalej.
  Ja chce żeby było jak najwięcej artykułów ale takich, których "przedmiot" na to zasługuje. Na początku nawet nieporadnie napisanych. Po to są tysiące innych użytkowników, żeby później poprawiali i coś się na tym finalnie wykuwało.
  co do tego: " Ty na poważnie myślisz, że jak utworzysz jakikolwiek artykuł to 2 minuty później ktoś go zgłosi do DNU?" - nie nie myślę tak, ale na poważnie myślę, że jak jest jakaś lista zwłaszcza kilkuset podmiotów i nie wszystkie mają hasła i ta lista jest zgłoszona do medalu - to na poważnie myślę, że może w tej liście ktokolwiek, kiedykolwiek podkreslić na czerwono dane hasło ponieważ uznał że powinno mieć artykuł. I potem pojawia się któryś admin i stwierdza, że te podświetlone hasła musza mieć artykuły bo taki jest wymóg listy do medalu. Poważnie myślę, że ktoś może napisać te artykuły, a następnie i tak nie spełnić kryteriów listy na medal, bo przyjdzie kolejna osoba podświetli kolejnych 25 haseł itd itd bez końca. Więc mija sie to z celem aby tego typu listy utworów muzycznych zgłaszać do medalu. Taki jest mój wniosek oraz morał z całej tej historii. Więc juz więcej list kilkuset utworów muzycznych albo kilkuset wykonawców nigdzie nie zgłoszę, ponieważ widzę opisane powyżej zagrożenie. Jak zgłoszę jakąś listę do medalu to składająca się z mniejszej ilości podmiotów, najlepiej z hasłami już istniejącymi i tyle. Wtedy spełni kryteria. No więc takie tu zaczerpnąłem nauki. Jaśniej tego wypowiedzieć nie potrafię :D. Myan1948 (dyskusja) 12:13, 4 maj 2023 (CEST)
  @Myan1948 wiesz, jeżeli ktokolwiek zauważy, że lista nie spełnia wymagań na medal z powodu jednego czerwonego linku, to nie będzie całej listy zgłaszał do weryfikacji tylko powiadomi autora. Ale ok rób co chcesz. Jak chcesz to twórz te artykuły, jak nie chcesz to nie twórz. Twój wybór. Anonimowy 2 konwersacyja 12:58, 4 maj 2023 (CEST).
  Wierz mi, są tu tacy co od razu zgłosiliby do usunięcia :D :D :D ;) Myan1948 (dyskusja) 16:51, 4 maj 2023 (CEST)
Uwagi do stylu (język, struktura)
Uwagi do uźródłowienia
Uwagi dot. neutralności
Uwagi dot. problemów technicznych
Sprawdzone przez
 1. Kulawik.pl Napisz do mnie 16:13, 28 mar 2023 (CEST)
  # OK. Zwracam uwagę, że lista będzie musiała być utrzymywana, jak zostanie zapuszczona, to pewnie zostanie zgłoszona do odebrania wyróżnienia. Wycofuję swój głos ze względu na zbyt swobodne operowanie przez autora linkowaniem i która pozycja na liście powinna mieć link, a która nie. Poza tym czerwone linki. To wyklucza wyróżnienie. Bonvol zostaw wiadomość 13:17, 29 maj 2023 (CEST)
  tak. to podstawa, zwłaszcza, że artysta jest "bieżący" - to znaczy dynamicznie tworzący w teraźniejszości. :) Myan1948 (dyskusja) 15:18, 22 kwi 2023 (CEST)
 2. Michalg95 (dyskusja) 16:54, 21 kwi 2023 (CEST)