Wikiprojekt:Racibórz/Kanon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ta strona jest częścią Wikiprojektu Racibórz. Przedstawiane są na niej hasła związane bezpośrednio z Raciborzem, które z racji swego znaczenia powinny mieć przynajmniej status Dobrego Artykułu. Jeżeli chciałbyś dodać propozycję kolejnego hasła do kanonu, bądź też uważasz, że któregoś z przedstawionych poniżej haseł nie powinno tutaj być, zabierz głos na stronie dyskusji kanonu. Wszelkie pytania dotyczące funkcjonowania tej strony można kierować na stronę dyskusji Wikiprojektu.

Prezentowane hasła[edytuj | edytuj kod]

Racibórz[edytuj | edytuj kod]

Osobne kryteria zachodzą w przypadku artykułu o Raciborzu, który powinien zostać napisany z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych i edytorskich. Głównym celem Projektu jest, aby hasło to uzyskało status hasła medalowego.

Inne wyróżnione artykuły[edytuj | edytuj kod]

Dąb Sobieskiego w Łężczoku Demografia Raciborza Głaz narzutowy na placu Wolności w Raciborzu Kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Raciborzu Mumia Dżed-Amonet-ius-anch Plac Wolności w Raciborzu Pomnik Josepha von Eichendorffa w Raciborzu Pomniki przyrody w Raciborzu Radio Vanessa RTP Unia Racibórz Sosienka Ulica gen. Józefa Bema w Raciborzu Ulica Wileńska w Raciborzu Willa Sobtzicków w Raciborzu Wodociągi w Raciborzu

Hasła, które pojawiły się w sekcji "Czy wiesz..." na stronie głównej[edytuj | edytuj kod]

Arboretum Bramy MorawskiejAugust BernertBasen miejski przy ulicy gen. Józefa Bema w RaciborzuBaszta więzienna w RaciborzuBertold z RaciborzaBrama Nowa w RaciborzuBrama Odrzańska w RaciborzuBrama Wielka w RaciborzuBrama Wodna w RaciborzuDąb Sobieskiego w ŁężczokuDeterminatio BasiliensisDworek myśliwski w rezerwacie przyrody ŁężczokFabryka czekolady Franciszka Sobtzicka w RaciborzuFeliks SobtzickFranciszek StalFranz HeideFranz Josef NoskiFranz SobtzickGłaz narzutowy na placu Wolności w RaciborzuGottlob Adam Johann von WrochemGraduał raciborskiGustav Gottlob von WrochemHans PiontekHeinrich Alexander Robert von WrochemHugo ChristophJoachim RaczekJohann Heinrich von WrochemJohann SternemannJoseph Matthäus von LippaJózef DomsKanał Ulga w RaciborzuKaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w RaciborzuKasztelania raciborskaKlasztor Dominikanów w RaciborzuKolumna Matki Boskiej w RaciborzuKościół św. Jakuba w RaciborzuKS Rafako RacibórzKustodia raciborskaLinia wąskotorowa Gliwice – RacibórzLukasineMagdalena opolskaMax BurdaMax WestramMichał SzepelawyMumia Dżed-Amonet-ius-anchMury miejskie w RaciborzuObora (Racibórz)Oswald MaluraPark im. kpt. Franciszka Stala, Kawalera Orderu Virtuti Militari w RaciborzuPark im. Miasta Roth w RaciborzuPark Zamkowy w RaciborzuPlac Dworcowy w RaciborzuPomnik Josepha von Eichendorffa w BrzeziuPomnik Josepha von Eichendorffa w RaciborzuPomnik Matki Polki w RaciborzuPomnik poległych w czasie I wojny światowej w Parku im. Miasta Roth w RaciborzuPomniki przyrody w RaciborzuRaciborski strój ludowyRacibórz-ZamekRodzina książęca von Ratibor und CorveyRTP Unia RacibórzRynek w RaciborzuSosienkaStadion OSiR-u w RaciborzuStrajk robotników w Raciborzu (1923)Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stanisława Staszica w RaciborzuTeatr Miejski w RaciborzuUlica gen. Józefa Bema w RaciborzuUlica Juliusza Słowackiego w RaciborzuUlica Stanisława Staszica w RaciborzuWalki o Racibórz (1945)Wawrzyniec z RaciborzaWieża ciśnień przy ulicy Starowiejskiej w RaciborzuWiktor IV Albrecht von RatiborWilla Hansa Piontka w RaciborzuWodociągi w RaciborzuZamek w RaciborzuZespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w RaciborzuZespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu

W dniach 20-21 listopada 2010 roku, przy okazji 90. rocznicy śmierci Augusta Bernerta (20 listopada), najdłużej urzędującego zarządcy Raciborza odbyły się dni Raciborza w czywieszu, podczas których w rubryce "Czy wiesz..." na stronie głównej prezentowane były wyłącznie hasła związane z Raciborzem.
W dniach 30-31 marca 2011 roku, przy okazji 66. rocznicy walk o Racibórz w czasie II wojny światowej odbyły się dni Raciborza w czywieszu, podczas których w rubryce "Czy wiesz..." na stronie głównej prezentowane były wyłącznie hasła związane z Raciborzem.