Wszystkie psy idą do nieba 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wszystkie psy idą do nieba 2
All Dogs Go to Heaven 2
Gatunek animowany
familijny
fantasy
Data premiery Ziemia 29 marca 1996
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 82 minuty
Reżyseria Paul Sabella
Larry Leker
Scenariusz Arne Olsen
Mark Young
Główne role Charlie Sheen
Dom DeLuise
Muzyka Mark Watters
Dystrybucja Stany Zjednoczone MGM/United International Pictures

Wszystkie psy idą do nieba 2 (ang. All Dogs Go to Heaven 2) – amerykański film animowany. Jest to kontynuacja filmu pt. Wszystkie psy idą do nieba z 1989 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Fabuła filmu to kolejne przygody Charliego, psotnego kundla. Film rozpoczyna się uroczystością w psim niebie, podobną do rozdania Oscarów. Charlie jako jedyny nie dostaje odznaczenia, otrzymuje je jednak jego wróg i niedoszły zabójca - Grymas. W trakcie ostrej wymiany zdań rozlega się dźwięk Rogu Gabriela, co oznacza przybycie nowych dusz. Wśród nich jest A'psik - nieodłączny kompan Charliego. Kiedy kundel wyjaśnia przyjacielowi życie w niebie, Grymas korzystając z nieuwagi pozostałych psów kradnie róg i dostaje się na Ziemię. Wobec tego koniecznym jest udanie się psów za nim, aby róg odzyskać. Annabelle początkowo niechętnie patrzy na kandydaturę Charliego, jednak ten przekonuje ją, że żaden inny pies nie poradzi sobie w ulicznym życiu San Francisco. Przezornie suczka wysyła z nim A'psika. Wróciwszy do swojego starego życia, Charlie namawia kompana aby udali się do baru. Tam dostrzegają, że nie odzyskali swoich ciał i nikt ich nie widzi. Na scenie pojawia się psia gwiazda baru - seterka irlandzka Sasha. Zauroczony nią pies śledzi ją aż do zaułka, gdzie ta zajmuje się uciekinierem z domu - Davidem. Charlie zaprzyjaźnia się z Sashą i jej podopiecznym, dowiaduje się, że chłopak uciekł z domu, ponieważ nie akceptuje ciężarnej macochy. Chce zostać magikiem i zarabiać na turystach. Niedługo potem przełożony Grymasa - diabeł w ciele psa Red używa Davida do szantażowania Charliego. Jego życie zawisa na włosku.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: Studio Sonica
Reżyseria: Krzysztof Kołbasiuk

Dialogi: Edyta Czepiel-Zadura

Dźwięk i montaż: Jacek Osławski

Kierownik produkcji: Beata Aleksandra Kawka

W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk Śpiewali: Jacek Bończyk, Krzysztof Kołbasiuk, Olga Bończyk, Wojciech Paszkowski, Anna Apostolakis, Piotruś Uszyński

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]