Wszystkie psy idą do nieba 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wszystkie psy idą do nieba 2
All Dogs Go to Heaven 2
Gatunek animowany
familijny
Data premiery Ziemia 29 marca 1996
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 82 minuty
Reżyseria Paul Sabella
Larry Leker
Scenariusz Arne Olsen
Mark Young
Główne role Charlie Sheen
Dom DeLuise
Muzyka Mark Watters
Dystrybucja Stany Zjednoczone MGM/United International Pictures

Wszystkie psy idą do nieba 2 (ang. All Dogs Go to Heaven 2) – amerykański film animowany. Jest to kontynuacja filmu pt. Wszystkie psy idą do nieba z 1989 roku.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Fabuła filmu to kolejne przygody Charliego, psotnego kundla. Film zaczyna się uroczystością w niebie podobną do rozdania Oscarów. Charlie jako jedyny nie dostaje odznaczenia. Jednym z psich aniołów które dostały wyróżnienie jest wróg Charliego i niedoszły w pierwszej części filmu zabójca-Grymas. Po ostrej wymianie zdań słychać róg Gabryela. Oznacza to że do nieba trafiają kolejne dusze. Wśród nich jest A'psik - kompan Charliego. Kiedy Charlie wyjaśnia A'psikowi życie w niebie Grymas kradnie Róg. Niestety Róg wpada do wiru który łączy niebo i Ziemię. Annabelle wyjaśnia psom że mają wyruszyć na Ziemie. Charlie wyjawiając że kandydaci nie dadzą sobie rady w San Francisco. Annabelle proponuje rozwiązanie sprawy Charliemu, na co kundel nie odmawia. Jednak suczka wie że Charlie nie ma zamiaru szukać rogu każe A'psikowi iść razem ze swoim przyjacielem. Kiedy zostają zesłani na Ziemię, ruszają za namową Charliego do knajpy z muzyką na żywo. Odkrywają że Annabelle puściła ich jak chciał Charlie ale są duchami więc nikt ich nie widzi. Kiedy na scenę wychodzi irlandza seterka - Sasha Charlie postanawia ją zdobyć. Śledząc ją z A'psikiem dochodzą do zaułku w którym Sasha opiekuje się Davidem - uciekinierem z domu. David nie akceptuje macochy a tym bardziej ciężarnej. Postanawia zostać magikiem i zarabiać na turystach. Charlie pomaga zrealizować im marzenia. Ale jak to możliwe że seterka i chłopiec widzą duchy? Grymas który za rogiem wpadł do wiru zaprowadza psy do Reda - diabła wcielonego podając się za psa.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja Polska: Studio Sonica
Reżyseria: Krzysztof Kołbasiuk

DialogiEdyta Czepiel-Zadura

Dźwięk i montażJacek Osławski

Kierownik produkcjiBeata Aleksandra Kawka

W wersji polskiej udział wzięli:

oraz:

Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk ŚpiewaliJacek BończykKrzysztof KołbasiukOlga BończykWojciech PaszkowskiAnna ApostolakisPiotruś Uszyński

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]