Anna Dłużewska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Anna Dłużewska
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk o Ziemi
Specjalność: geografia społeczna, turystyka i rekreacja[1]
Alma Mater

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Doktorat

23 marca 1999[1]

Habilitacja

22 czerwca 2010[1]

Anna Maria Dłużewskapolska geograf, dr hab. nauk o Ziemi, profesor uczelni Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1994 ukończyła studia kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach[1], 23 marca 1999 obroniła pracę doktorską Role rodzinne i społeczne kobiet w Gabes i Oudref (Tunezja) na tle polityki państwa, 22 czerwca 2010 habilitowała się na podstawie pracy zatytułowanej Społeczno-kulturowe dysfunkcje turystyczne w krajach islamu[1]. Objęła funkcję adiunkta w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin, oraz asystenta w Instytucie Studiów Regionalnych i Globalnych na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego[1].

Piastowała stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Geografii na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i w Zakładzie Geografii Regionalnej i Turyzmu na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej[1].

Była dziekanem na Wydziale Turystyki i Rekreacji Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, a także kierownikiem Zakładu Edukacji Geograficznej i Turystycznej Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej[1].

Jest profesorem uczelni w Instytucie Geografii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j Dr hab. Anna Maria Dłużewska, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2020-03-01].