Festiwal Pieśni Sakralnej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Festiwal Pieśni Sakralnej
Ilustracja
Nagroda Grand Prix festiwalu – Złota Harfa
Lata aktywności

od 2000

Państwo

 Polska

Miejscowość

Grójec

Tematyka

festiwal pieśni religijnej

Wręczane nagrody

Złota Harfa

Zespół Fletnia Pana podczas występu na 16. Festiwalu Pieśni Sakralnej
Zespół Twoje Niebo podczas gościnnego występu na 15. Festiwalu Pieśni Sakralnej

Festiwal Pieśni Sakralnejfestiwal pieśni religijnej i sakralnej o nagrodę Grand Prix "Złotą Harfę". Od 2012 roku odbywa się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu oraz organizowany jest przez zespół Fletnia Pana.

O Festiwalu[edytuj | edytuj kod]

Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza Skonecznego. Początkowo festiwal miał charakter powiatowy, a w 2013 roku zyskał charakter ogólnopolski. Głównym sponsorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Grójcu. W 2017 roku, 26 maja odbędzie się 18. edycja Festiwalu. Festiwal Pieśni Sakralnej odbywa się w parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, a jego organizacją zajmują się Piotr Pękacki, Paula Pietrzak oraz schola Fletnia Pana.

Ideą Festiwalu jest propagowanie piosenki religijnej jako formy ewangelizacji, prezentacja umiejętności, artystycznego dorobku oraz ożywienie religijnego ruchu artystycznego i integracja środowiska młodzieży chrześcijańskiej z całej Polski.

Uczestnicy Festiwalu Pieśni Sakralnej są oceniani i nagradzani w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy to przedszkolaki, następne kategorie to klasy 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej. Starsi uczestnicy występują w kategorii 'gimnazjum', oraz 'powyżej gimnazjum'. Schole występują w dwóch kategoriach: schole młodsze (szkoły podstawowe) oraz schole starsze (od gimnazjum w górę). Od 2014 roku na festiwalu istnieje również kategoria 'chóry'. Zwycięzcy festiwalu, których wyłania profesjonalne jury, nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami. Najlepszy uczestnik danej edycji festiwalu wchodzi w posiadanie dodatkowej, wyjątkowej nagrody Grand Prix – Złotej Harfy, która jest nagrodą przechodnią[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. O Festiwalu [online], festiwal-grojec.pl [dostęp 2016-02-22] [zarchiwizowane z adresu 2016-02-14].