Manitoba Scotties Tournament of Hearts

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Manitoba Scotties Tournament of Hearts - prowincjonalne mistrzostwa kobiet Manitoby w curlingu, zwycięzca występuje jako reprezentacja prowincji na Tournament of Hearts. Zawody rozgrywane są od 1952.

Nazwa turnieju[edytuj | edytuj kod]

  • Eaton's Championship (1952-1960)
  • Silver D Championship (1961-1967)
  • Rose Bowl (1968-1972)
  • Manitoba Lassie (1973-1981)
  • Manitoba Scott Tournament of Hearts (1982-2006)
  • Manitoba Scotties Tournament of Hearts (od 2007)

System gry i kwalifikacje[1][edytuj | edytuj kod]

W turnieju finałowym bierze udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy, w których rozgrywa się Round Robin. Z każdej grupy wyłania się dwie najlepsze zespoły, które awansują do fazy finałowej rozgrywanej metodą Page play-off.

Do finałów prowincji awansują zwyciężczynie rozgrywek strefowych:

  • Strefy 1-9: strefy rolnicze
  • Strefy 10-14: strefy Winnipeg

oraz zwyciężczynie

  • Berth Bonspeil
  • CurlManitoba Women's Bonspiel

Mistrzynie Manitoby[edytuj | edytuj kod]

Rok Czwarta Trzecia Druga Otwierająca Miasto, klub Pozycja na
ToH[2]
1952 Isabelle Ketchen Dot Ash Joy Longmore Ruby Evans Flin Flon, Flin Flon Curling Club x[3]
1953 Gladys Dick Muriel Wolstenholme Mabel McKinnon Sadie Pettapiece Rapid City, Rapid City Curling Club x
1954 Dorothy Sawyer Kay Lazenby Nora Campbell Effie Johnson Foxwarren Curling Club x
1955 Ethel Wright Norma McLean Jean McKenzie Phil Flock Flin Flon, Flin Flon Curling Club x
1956 Lily Clark Vic Painter Helen Wishart Diane Kitson Portage la Prairie, Portage Curling Club x
1957 J.E. Clark A.Painter J. Wishart H. Kitson Portage la Prairie, Portage Curling Club x
1958 Esther Poulton May Graham Mary Chalmers Dorothy Starr Winnipeg, Fort Rouge Curling Club x
1959 Isabelle Ketchen Doris McFarlane Isabel Phillips Ruth McConnell Flin Flon, Flin Flon Curling Club x
1960 Isabelle Ketchen Doris McFarlane Isabel Phillips Ruth McConnell Flin Flon, Flin Flon Curling Club x
1961 Irene Parker Shirley Winstone Lola Grills Olive Gamey Strathclair, Strathclair Curling Club 6.
1962 Kay Hebert Roberta Fahrner Marg Moon Gwen Frankhard Winnipeg, Charleswood Curling Club 7.
1963 Irene Burton Marj Parrott Evelyn Boyd Marg Storey Bethany Curling Club 10.
1964 Myrle McGregor Isabelle Park Helen Brechin Norma Coles Carman, Carman Curling Club 4.
1965 Peggy Casselman Val Taylor Pat McDonald Pat Scott Winnipeg, Wildewood Curling Club Gold medal icon.svg
1966 Joyce Beek Ruth McMillan Marg Davis Gayle White Dauphin, Dauphin Curling Club 6.
1967 Betty Duguid Joan Ingram Laurie Bradawaski Dot Rose Winnipeg, Fort Garry Curling Club Gold medal icon.svg
1968 Mabel Mitchell Shirley Bray Mildred Murray June Clark Brandon, Brandon Curling Club Bronze medal icon.svg
1969 Pat Brunsdon Joan Ingram Laurie Bradawaski Dot Rose Winnipeg, Fort Garry Curling Club 6.
1970 Glenda Buhr Rose Taylor Mary Robertson Miriam Cook Winnipeg, Elmwood Curling Club Bronze medal icon.svg
1971 Mabel Mitchell Mildred Murray Ev. Bird June Clark Brandon, Brandon Curling Club 4.
1972 Audrey Williamson Mabel Mitchell Flo Yeo Dru Dickens Brandon, Brandon Curling Club Bronze medal icon.svg
1973 Joan Ingram Laurie Bradawaski Dot Rose Jackie Tinney Winnipeg, Fort Garry Curling Club Silver medal icon.svg
1974 Merline Darbyshire Marjorie Marsh Pat McCaughan Susan Dahl Portage la Prairie, Portage Curling Club 9.
1975 Joan Mogk Jean Moffatt Betty Devins Karen Anderson Souris, Souris Curling Club 5.
1976 Joan Mogk Jean Moffatt Betty Devins Karen Anderson Souris, Souris Curling Club 7.
1977 Dorothy McKenzie Simone Rivard Una Irvine Heather Helston Winnipeg, Heather Curling Club Bronze medal icon.svg
1978 Cathy Pidzarko Chris Pidzarko Iris Armstrong Patti Vande Stony Mountain, Stony Mountain Curling Club Gold medal icon.svg
1979 Chris Pidzarko Rose Tanasichuk Iris Armstrong Patti Vande Stony Mountain, Stony Mountain Curling Club Silver medal icon.svg
1980 Donna Brownridge Patti Vande Carolyn Hall Connie Laliberte East St. Paul, East St. Paul Curling Club 8.
1981 Joan Ingram Laurie Bradawaski Lorraine Byrnes Elaine James Winnipeg, Deer Lodge Curling Club Bronze medal icon.svg
1982 Dot Rose Lynne Andrews Kim Crass Shannon Burns Winnipeg, Deer Lodge Curling Club Silver medal icon.svg
1983 Patti Vande Carol Dunstone Iris Armstrong Maureen Bonar Winnipeg, Granite Curling Club 4.
1984 Connie Laliberte Chris More Corinne Peters Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Gold medal icon.svg
1985 Merline Darbyshire Jacki Rintoul Carolyn Darbyshire Yvonne Beaudin Portage la Prairie, Portage Curling Club 6.
1986 Darcy Kirkness Barb Kirkness Barb Fetch Faye Irwin Winnipeg, Deer Lodge Curling Club 6.
1987 Kathie Ellwood Cathy Treloar Laurie Ellwood Sandi Asham Winnipeg, Deer Lodge Curling Club Silver medal icon.svg
1988 Marlene Cleutinx Jacki Rintoul Judy Cochrane Lois Fast Winnipeg, Deer Lodge Curling Club 5.
1989 Chris More Karen Purdy Lori Zeller Kristen Kuruluk Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Silver medal icon.svg
1990 Janet Harvey Jennifer Ryan Janine Sigurdson Kim Overton Winnipeg, Fort Garry Curling Club 8.
1991 Kathie Allardyce Cathy Overton Laurie Ellwood Jill Proctor Winnipeg, Deer Lodge Curling Club 8.
1992 Connie Laliberte Laurie Allen Cathy Gauthier Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Gold medal icon.svg
1993 Maureen Bonar Lois Fowler Allyson Bell Rhonda Fowler Brandon, Brandon Ladies Curling Club Silver medal icon.svg
1994 Connie Laliberte Karen Purdy Cathy Gauthier Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Silver medal icon.svg
1995 Connie Laliberte Karen Purdy Cathy Gauthier Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Gold medal icon.svg
1996 Maureen Bonar Gerri Cooke Allyson Bell Lois Fowler Brandon, Brandon Ladies Curling Club 5.
1997 Janet Harvey Debbie Jones-Walker Carol Harvey Alison Harvey Winnipeg, Valour Road Curling Club 5.
1998 Lois Fowler Betty Couling Sharon Fowler Jocelyn Beever Brandon, Brandon Ladies Curling Club 9.
1999 Connie Laliberte Cathy Overton-Clapham Debbie Jones-Walker Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Bronze medal icon.svg
2000 Cathy Overton-Clapham Jill Staub Debbie Jones-Walker Janet Arnott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Bronze medal icon.svg
2001 Karen Young Jan Sandison Tammy Radchenka Alison Harvey Winnipeg, St. Vital Curling Club 6.
2002 Jennifer Jones Karen Porritt Lynn Fallis-Kurz Dana Allerton Winnipeg, St. Vital Curling Club 4.
2003 Barb Spencer Darcy Robertson Barb Enright Faye Unrau Winnipeg, Fort Rouge Curling Club 11.
2004 Lois Fowler Gerri Cooke Maureen Bonar Lana Hunter Brandon, Wheat City Curling Club 4.
2005 Jennifer Jones Cathy Overton-Clapham Jill Officer Cathy Gauthier Winnipeg, St. Vital Curling Club Gold medal icon.svg
2006 Janet Harvey Jill Thurston Cherie-Ann Loder Carey Burgess Winnipeg, Fort Rouge Curling Club 8.
2007 Jennifer Jones Cathy Overton-Clapham Jill Officer Janet Arnott Winnipeg, St. Vital Curling Club Bronze medal icon.svg
2008 Jennifer Jones Cathy Overton-Clapham Jill Officer Dawn Askin Winnipeg, St. Vital Curling Club Gold medal icon.svg
2009 Barb Spencer Darcy Robertson Brette Richards Barb Enright Winnipeg, Fort Rouge Curling Club 12.
2010 Jill Thurston Kristen Phillips Leslie Wilson Raunora Westcott Winnipeg, Deer Lodge Curling Club 4.
2011 Cathy Overton-Clapham Karen Fallis Leslie Wilson Raunora Westcott Winnipeg, Fort Rouge Curling Club 9.
2012 Jennifer Jones Kaitlyn Lawes Jill Officer Dawn Askin Winnipeg, St.Vital Curling Club Bronze medal icon.svg
2013 Jennifer Jones Kaitlyn Lawes Jill Officer Dawn Askin Winnipeg, St.Vital Curling Club Silver medal icon.svg
2014 Chelsea Carey Kristy McDonald Kristen Foster Lindsay Titheridge Winnipeg, Fort Rouge Curling Club Bronze medal icon.svg

Reprezentacja Manitoby na Tournament of Hearts i mistrzostwach świata[edytuj | edytuj kod]

Manitoba w zestawieniu wszech czasów na mistrzostwach Kanady kobiet zajmuje drugie miejsce, łącznie reprezentacje tej prowincji zdobyły 24 medale, w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych. Dodatkowo zawodniczki Manitoby od 1986, jako obrończynie tytułu wystąpiły jako Team Canada. Podczas każdego z turniejów zdobywały medale w tym dwa złote w 2009 i 2010 (Jennifer Jones).

Wliczając występy Team Canada drużyny z Manitoby wystąpiły 7-krotnie na mistrzostwach świata. Dwa razy sięgały po tytuł mistrzyń globu, raz przegrały w finale, zdobyły również dwa brązowe medale. Podczas wszystkich mistrzostw świata Kanadyjki tylko 5 razy nie uplasowały się na podium, Jennifer Jones przegrywała dwa małe finały.

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]