Mistrzostwa Europy w curlingu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa Europy w curlingu rozegrano po raz pierwszy w dniach 11-14 grudnia 1975 roku w Megève we Francji. Kobiety i mężczyźni rozgrywają turniej w tym samym miejscu i czasie - pod koniec listopada. Do 2012 zawody odbywały się na początku grudnia.

Z powodu dużej ilości zgłoszonych drużyn w 1981 roku podzielono rywalizację na grupę A i B. Na początku reprezentacje losowo przydzielano do danej grupy. Później w grupie A rywalizowały lepsze drużyny a w B gorsze. W rywalizacji grupy A uczestniczy 10 zespołów, w grupie B kobiet występuje również 10 drużyn, w konkurencji mężczyzn 16 ekip podzielonych na dwie podgrupy. W 2010 dodano grupę C, gdzie grają najsłabsze, powracające i debiutujące reprezentacje. Turniej tej C odbywa się na początku sezonu w okolicach przełomu września i października w innym miejscu niż turniej grudniowy (A, B).

Dwie ostatnie drużyny grupy A spadają do grupy B, dwie najlepsze z grupy B dostają się do A. Podobnie sytuacja wygląda w dywizji C, przy czym awansujące zespoły uczestniczą jeszcze w tym samym roku w rozgrywkach grupy B.

Turniej stanowi eliminacje do mistrzostw świata kobiet i mężczyzn. Awans na mistrzostwa świata zależnie od miejsca ich rozgrywania przypada reprezentacjom kończącym rywalizację na miejscach 1-6/7. Zespoły zajmujące miejsca 7. lub 8. rywalizują w meczu barażowym do dwóch wygranych z triumfatorem grupy B.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Rok Kraj Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
1975 Francja Megève 7
 Szkocja
Betty Law, Jessie Whiteford, Beth Lindsay, Isobel Ross
 Szwecja
Elisabeth Branäs, Eva Rosenhed, Britt-Marie Lundin, Anne-Marie Ericsson
 Szwajcaria
Berty Schriber, Marcelle Muheim, Madeleine Buffoni, Liselotte Schriber
1976 Niemcy Berlin Zachodni 8
 Szwecja
Elisabeth Branäs, Elisabeth Högström, Eva Rosenhed, Anne-Marie Ericsson
 Francja
Paulette Delachat, Suzanne Parodi, Erna Gay, Francoise Duclos
 Anglia
Connie Miller, Susan Hinds, Christine Black, Faeda Fischer
 Szkocja
Sandra Souh, Sheena Hay, Margareth Ross, Elisabeth Manson
1977 Norwegia Oslo 8
 Szwecja
Elisabeth Branäs, Eva Rosenhed, Britt-Marie Ericson, Anne-Marie Ericsson
 Szwajcaria
Nicole Zloczower, Rose Marie Steffen, Ebe Beyeler, Nelly Moser
 Szkocja
Betty Law, Bea Dodds, Margaret Paterson, Margaret Cadzow
1978 Szkocja Aviemore 9
 Szwecja
Inga Arfwidsson, Barbro Arfwidsson, Ingrid Appelquist, Gunvor Björhäll
 Szwajcaria
Heidi Neuenschwander, Dorli Broger, Brigitte Kienast, Evi Rüegsegger
 Szkocja
Isobel Torrance Junior, Marion Armour, Isobel Waddell, Margaret Wiseman
1979 Włochy Varese 9
 Szwajcaria
Gaby Casanova, Betty Bourquin, Linda Thommen, Rosi Manger
 Szwecja
Birgitta Törn, Katarina Hultling, Susanne Gynning-Ödling, Gunilla Bergman
 Szkocja
Beth Lindsay, Ann McKellar, Jeanette Johnston, May Taylor
1980 Dania Kopenhaga 11
 Szwecja
Elisabeth Högström, Carina Olsson, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
 Norwegia
Ellen Githmark, Trine Trulsen, Ingvill Githmark, Kirsten Vaule
 Niemcy
Andrea Schöpp, Elinore Schöpp, Anneliese Diemer, Monika Wagner
 Szkocja
Betty Law, Bea Sinclair, Jane Sanderson, Carol Hamilton
1981 Szwajcaria Grindelwald 13
 Szwajcaria
Susan Schlapbach, Irene Bürgi, Ursula Schlapbach, Katrin Peterhans
 Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
 Dania
Helena Blach, Marianne Jorgensen, Astrid Birnbaum, Malene Krause
1982 Szkocja Kirkcaldy 13
 Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
 Włochy
Maria-Grazzia Constantini, Ann Lacedelli, Nella Alvera, Angela Constantini
 Szwajcaria
Susan Schlapbach, Irene Bürgi, Ursula Schlapbach, Katrin Peterhans
1983 Szwecja Västerås 14
 Szwecja
Elisabeth Högström, Katarina Hultling, Birgitta Sewik, Karin Sjögren
 Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Anne Gotteberg
 Szwajcaria
Erika Müller, Barbara Meyer, Barbara Meier, Cristina Wirz
1984 Francja Morzine 14
 Niemcy
Almut Hege, Josefine Einsle, Suzanne Koch, Petra Tschetsch
 Szwecja
Anette Norberg, Sofie Marmont, Anna Rindeskog, Louise Marmont
 Szwajcaria
Irene Bürgi, Isabelle Köpfli, Evi Rüegsegger, Brigitte Kienast
1985 Szwajcaria Grindelwald 14
 Szwajcaria
Jaqueline Landolt, Christine Krieg, Marianne Uhlmann, Silvia Benoit
 Szkocja
Jeanette Johnston, Catherine Dodds, Marjorie Kidd, Ella Gallanders
 Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen
1986 Dania Kopenhaga 13
 Niemcy
Andrea Schöpp, Almut Hege, Monika Wagner, Elinore Schöpp
 Szwajcaria
Liliane Raisin, Claude Orizet, Carole Barbey, Beatrice Pochon
 Dania
Maj-Brit Rejnholdt-Christensen, Jane Bidstrup, Hanne Olsen, Lone Bagge
1987 Niemcy Oberstdorf 13
 Niemcy
Andrea Schöpp, Almut Hege, Monika Wagner, Suzanne Fink
 Szwecja
Anette Norberg, Sofie Marmont, Anna Rindeskog, Louise Marmont
 Norwegia
Trine Trulsen, Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen
1988 Szkocja Perth 12
 Szwecja
Elisabeth Högström, Anette Norberg, Monika Jansson, Marie Henriksson
 Szkocja
Hazel McGregor, Edith Loudon, Fiona Bayne, Katie Loudon
 Szwajcaria
Cristina Lestander, Barbara Meier, Ingrid Thulin, Katrin Peterhans
1989 Szwajcaria Engelberg 13
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Christina Haller, Heike Wieländer
 Szwajcaria
Marianne Flotron, Daniela Sartori, Esther Christen, Caroline Rück
 Szwecja
Anette Norberg, Anna Rindeskog, Sofie Marmont, Louise Marmont
1990 Norwegia Lillehammer 13
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Mette Halvorsen, Anne Jotun
 Szkocja
Hazel Erskine, Edith Loudon, Katie Loudon, Fiona Bayne
 Szwajcaria
Cristina Lestander, Christine Krieg, Nicole Oetliker, Christina Gartenmann
1991 Francja Chamonix 13
 Niemcy
Andrea Schöpp, Stephanie Mayer, Monika Wagner, Sabine Huth
 Norwegia
Trine Trulsen, Ellen Githmark, Ingvill Githmark, Billie Sorum
 Szwecja
Anette Norberg, Anna Rindeskog, Cathrine Norberg, Helene Granqvist, Ann-Catrin Kjerr
1992 Szkocja Perth 15
 Szwecja
Elisabet Johansson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson
 Szkocja
Kirsty Hay, Hazel Erskine, Joanna Pegg, Louise Wilkie
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Stephanie Mayer, Christiane Scheibel
 Norwegia
Trine Trulsen, Ellen Githmark, Ingvill Githmark, Billie Sorum
1993 Szwajcaria Lukerbad 14
 Szwecja
Elisabet Johansson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Eva Eriksson
 Szwajcaria
Diana Meichtry, Claudia Bärtschi, Nicole Strausak, Jutta Tanner, Graziella Grichting
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
1994 Szwecja Sundsvall 17
 Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Margit Pörtner, Helene Jensen, Lisa Richardson
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Christina Haller, Heike Wieländer
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Pettersen, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
1995 Szwajcaria Grindelwald 16
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
 Szkocja
Kirsty Hay, Edith Loudon, Karen Addison, Katie Loudon, Claire Milne
 Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Elisabeth Hansson
1996 Dania Kopenhaga 16
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Marianne Flotron, Franziska von Känel, Caroline Balz, Annina von Planta
 Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Margaretha Lindahl
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
1997 Niemcy Füssen 14
 Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Margaretha Lindahl
 Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Margit Pörtner, Lisa Richardson, Lene Bidstrup
 Niemcy
Andrea Schöpp, Monika Wagner, Natalie Neßler, Carina Meidele, Heike Wieländer
1998 Szwajcaria Flims 14
 Niemcy
Andrea Schöpp, Natalie Neßler, Heike Wieländer, Jane Boake-Cope, Andrea Stock
 Szkocja
Rhona Martin, Gail McMillan, Mairi Herd, Janice Watt, Claire Milne
 Dania
Helena Blach Lavrsen, Dorthe Holm, Trine Qvist, Lisa Richardson, Jeanett Syngre
1999 Francja Chamonix 14
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Marianne Aspelin, Cecilie Torhaug
 Szwecja
Margaretha Lindahl, Ulrika Bergman, Anna Bergström, Maria Zackrisson, Maria Engholm
 Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Nicole Strausak, Tanya Frei, Nadia Raspe, Laurence Bidaud
2000 Niemcy Oberstdorf 13
 Szwecja
Elisabet Gustafson, Katarina Nyberg, Louise Marmont, Elisabeth Persson, Christina Bertrup
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Kristin Tosse Lovseth, Cecilie Torhaug, Camilla Holth
 Szwajcaria
Nadja Heuer, Carmen Küng, Sybil Bachofen, Vera Heuer, Yvonne Schlunegger
2001 Finlandia Vierumäki 14
 Szwecja
Anette Norberg, Cathrine Norberg, Eva Lund, Maria Hasselborg, Anna Rindeskog
 Dania
Lene Bidstrup, Susanne Slotsager, Malene Krause, Avijaja Lund Nielsen, Lisa Richardson
 Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Mirjam Ott, Tanya Frei, Nadia Röthlisberger, Laurence Bidaud
2002 Szwajcaria Grindelwald 18
 Szwecja
Anette Norberg, Cathrine Norberg, Eva Lund, Helena Lingham, Maria Hasselborg
 Dania
Dorthe Holm, Malene Krause, Denise Dupont, Lilian Frohling, Madeleine Dupont
 Norwegia
Dordi Nordby, Hanne Woods, Marianne Haslum, Camilla Holth, Marianne Rorvik
2003 Włochy Courmayeur 19
 Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Norberg, Anna Bergström, Maria Prytz
 Szwajcaria
Luzia Ebnöther, Carmen Küng, Tanya Frei, Nadia Röthlisberger, Laurence Bidaud
 Dania
Dorthe Holm, Malene Krause, Denise Dupont, Camilla Hansen, Lisa Richardson
2004 Bułgaria Sofia 22
 Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Norberg, Anna Bergström, Ulrika Bergman
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Brigitte Schori, Michele Knobel, Valeria Spälty
 Norwegia
Dordi Nordby, Linn Githmark, Marianne Haslum, Camilla Holth, Marianne Rorvik
2005 Niemcy Garmisch-Partenkirchen 25
 Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Bergström, Ulrika Bergman
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Valeria Spälty, Michele Knobel, Manuela Kormann
 Dania
Dorthe Holm, Denise Dupont, Lene Nielsen, Malene Krause, Maria Poulsen
2006 Szwajcaria Bazylea 22
 Rosja
Ludmiła Priwiwkowa, Olga Żarkowa, Nkeirouka Ezekh, Jekaterina Gałkina, Margarita Fomina
 Włochy
Diana Gaspari, Giulia Lacedelli, Elettra de Col, Violetta Caldart, Giorgia Apollonio
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Binia Beeli, Valeria Spälty, Janine Greiner, Manuela Kormann
2007 Niemcy Füssen 23
 Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd, Maria Prytz
 Szkocja
Kelly Wood, Jackie Lockhart, Lorna Vevers, Lindsay Wood, Karen Addison
 Dania
Lene Nielsen, Helle Simonsen, Camilla Jörgensen, Maria Poulsen, Jeanne Ellegaard
2008 Szwecja Örnsköldsvik 21
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Valeria Spälty, Janine Greiner, Carmen Küng
 Szwecja
Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd, Kajsa Bergström
 Dania
Madeleine Dupont, Denise Dupont, Angelina Jensen, Camilla Jensen, Ane Haakansson Hansen
2009 Szkocja Aberdeen 21
 Niemcy
Andrea Schöpp, Melanie Robillard, Monika Wagner, Corinna Scholz, Stella Heiss
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Binia Feltscher-Beeli
 Dania
Madeleine Dupont, Denise Dupont, Angelina Jensen, Camilla Jensen, Ane Hansen
2010 Szwajcaria Champéry 23
 Szwecja
Stina Viktorsson, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
 Szkocja
Eve Muirhead, Kelly Wood, Lorna Vevers, Annie Laird, Anna Sloan
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Irene Schori
2011 Rosja Moskwa 28
 Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Kay Adams
 Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Sabina Kraupp
 Rosja
Anna Sidorowa, Ludmiła Priwiwkowa, Margarita Fomina, Ekaterina Gałkina, Nkeiruka Ezekh
2012 Szwecja Karlstad 24
 Rosja
Anna Sidorowa, Ludmiła Priwiwkowa, Margarita Fomina, Jekatierina Gałkina, Nkeiruka Ezekh
 Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Sarah Reid
 Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
2013 Norwegia Stavanger 22
 Szwecja
Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson, Agnes Knochenhauer
 Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Claire Hamilton, Lauren Gray
 Szwajcaria
Mirjam Ott, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner, Alina Pätz
2014 Szwajcaria Champéry 25
 Szkocja
Eve Muirhead, Anna Sloan, Vicki Adams, Sarah Reid, Lauren Gray
2015 Dania Esbjerg

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
 Szwecja 19 9 4 32
 Niemcy 8 1 4 13
 Szwajcaria 5 9 12 26
 Szkocja 2 10 6 18
 Norwegia 2 4 7 13
 Rosja 2 1 3
 Dania 1 3 8 12
 Włochy 2 2
 Francja 1 1
 Anglia 1 1

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Rok Kraj Miasto Liczba drużyn Złoto Srebro Brąz
1975 Francja Megève 8
 Norwegia
Knut Bjaanaes, Sven Kroken, Helmer Strombo, Kjell Ulrichsen
 Szwecja
Kjell Oscarius, Bengt Oscarius, Tom Schaeffer, Claes-Göran Carlman
 Szkocja
Ken Marwick, Robert Smellie, John Smith, John Dickson
1976 Niemcy Berlin Zachodni 9
 Szwajcaria
Peter Attinger Junior, Bernhard Attinger, Mattias Neuenschwander, Ruedi Attinger
 Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sørum, Gunnar Meland, Gunnar Sigstadso
 Szkocja
Jim Steele, Lockhart Steele, Ian Fairbairn, Jon Veitch
 Szwecja
Jens Hakansson, Thomas Hakansson, Per Lindeman, Lars Lindgren
1977 Norwegia Oslo 10
 Szwecja
Ragnar Kamp, Björn Rudström, Hakan Rudström, Christer Martensson
 Szkocja
Ken Horton, Willie Jamieson, Keith Douglas, Richard Harding
 Niemcy
Hans Jörg Herberg, Sigi Heinle, Wolfgang Metzeler, Franz Schmidt
1978 Szkocja Aviemore 10
 Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Franz Tanner, Patrik Lörtscher
 Szwecja
Anders Thidholm, Hans Söderström, Anders Nilsson, Bertil Timan
 Dania
Tommy Stjerne, Oluf Olsen, Steen Hansen, Peter Andersen
1979 Włochy Varese 11
 Szkocja
Jimmy Waddell, Willie Frame, Jim Forrest, George Bryan
 Szwecja
Jan Ullsten, Anders Thidholm, Anders Nilsson, Hans Söderström, Bertil Timan
 Włochy
Giuseppe Dal Molin, Andrea Pavani, Giancarlo Valt, Enea Pavani
 Norwegia
Kristian Sørum, Eigil Ramsfjell, Gunnar Meland, Harald Ramsfjell
1980 Dania Kopenhaga 12
 Szkocja
Barton Henderson, Greig Henderson, Bill Henderson, Alistair Sinclair
 Norwegia
Kristian Sørum, Eigil Ramsfjell, Gunnar Meland, Dagfinn Loen
 Szwecja
Anders Eriksson, Lars (II) Eriksson, Ulf Sundström, Hakan Svernell
1981 Szwajcaria Grindelwald 14
 Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Patrik Lörtscher, Franz Tanner
 Szwecja
Göran Roxin, Björn Rudström, Hakan Rudström, Christer Martensson, Hans Timan
 Dania
Per Berg, Gert Larsen, Jan Hansen, Michael Harry
1982 Szkocja Kirkcaldy 14
 Szkocja
Mike Hay, David Hay, David Smith, Russell Keiller
 Niemcy
Keith Wendorf, Hans Dieter Kiesel, Sven Saile, Heiner Martin
 Szwajcaria
Jürg Tanner, Jürg Hornisberger, Patrik Lörtscher, Franz Tanner
1983 Szwecja Västerås 14
 Szwajcaria
Amédéé Biner, Walter Bielser, Alex Aufdenblatten, Alfred Paci
 Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sogaard, Dagfinn Loen, Morten Skaug
 Szkocja
Mike Hay, David Hay, David Smith, Russell Keiller
1984 Francja Morzine 14
 Szwajcaria
Peter Attinger Junior, Bernhard Attinger, Werner Attinger, Kurt Attinger
 Szkocja
Peter Wilson, Norman Brown, Hugh Aitken, Roger McIntyre
 Norwegia
Kristian Sørum, Morten Sogaard, Dagfinn Loen, Morten Skaug
1985 Szwajcaria Grindelwald 14
 Niemcy
Rodger Gustaf Schmidt, Wolfgang Burba, Johnny Jahr, Hans-Joachim Burba
 Szwecja
Connie Östlund, Per Lindeman, Bo Andersson, Göran Aberg
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Gunnar Meland, Morten Skaug
1986 Dania Kopenhaga 13
 Szwajcaria
Felix Luchsinger, Thomas Grendelmeier, Daniel Steiff, Fritz Luchsinger
 Szwecja
Göran Roxin, Claes Roxin, Björn Roxin, Lars-Eric Roxin, Anders Ehrling
 Norwegia
Tormod Andreassen, Flemming Davanger, Stig-Arne Gunnestad, Kjell Berg
1987 Niemcy Oberstdorf 14
 Szwecja
Thomas Norgren, Jan Strandlund, Lars Strandqvist, Lars Engblom, Olle Hakansson
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Sogaard, Bo Bakke
 Szwajcaria
Dieter Wüest, Jens Piesbergen, Nick Gartermann, Simon Roth
1988 Szkocja Perth 14
 Szkocja
David Smith, Mike Hay, Peter Smith, David Hay
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Sogaard, Dagfinn Loen
 Szwajcaria
Bernhard Attinger, Werner Attinger, Martin Zürrer, Marcel Senn
1989 Szwajcaria Engelberg 14
 Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Hugh Aitken, Jim Cannon
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Dagfinn Loen, Espen de Lange, Thoralf Hognestad, Bent Aanund Ramsfjell
 Niemcy
Keith Wendorf, Sven Saile, Cristoph Moeckel, Uwe Saile
1990 Norwegia Lillehammer 14
 Szwecja
Mikael Hasselborg, Hans Nordin, Lars Vaagberg, Stefan Hasselborg
 Szkocja
Robin Gray, Kenneth Knox, Kerr Graham, William Hogg
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Morten Skaug, Niclas Järund
1991 Francja Chamonix 17
 Niemcy
Roland Jentsch, Uli Sutor, Charlie Kapp, Alexander Huchel, Ulrich Kapp
 Szkocja
David Smith, Graeme Connal, Peter Smith, David Hay
 Szwajcaria
Daniel Model, Mario Flückiger, Michael Lips, Thomas Lips, Marc Brügger
1992 Szkocja Perth 19
 Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Michael Schäffer, Oliver Axnick, Holger Höhne
 Szwecja
Per Carlsén, Henrik Holmberg, Tommy Olin, Olle Hakansson, Mikael Norberg
 Szkocja
David Smith, Graeme Connal, Peter Smith, David Hay, Gordon Muirhead
 Szwajcaria
Urs Dick, Jürg Dick, Robert Hürlimann, Peter Däppen
1993 Szwajcaria Lukerbad 18
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Sjur Loen, Dagfinn Loen, Niclas Järund, Espen de Lange
 Dania
Tommy Stjerne, Per Berg, Peter Andersen, Ivan Frederiksen, Anders Soderblom
 Szwajcaria
Markus Eggler, Dominic Andres, Björn Schröder, Stefan Hofer, Andreas Schwaller
1994 Szwecja Sundsvall 19
 Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Roger McIntyre, Gordon Muirhead
 Szwajcaria
Hansjörg Lips, Stefan Luder, Peter Lips, Rico Simen, Björn Schröder
 Szwecja
Mikael Hasselborg, Hans Nordin, Lars Vaagberg, Stefan Hasselborg, Lars-Ake Nordström
1995 Szwajcaria Grindelwald 19
 Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Roger McIntyre, Brian Binnie
 Szwajcaria
André Flotron, Jens Piesbergen, Peter Grendelmeier, Guido Tischhauser, Martin Stoll
 Norwegia
Eigil Ramsfjell, Jan Thoresen, Tore Torvbraten, Anthon Grimsmo, Sjur Loen
1996 Dania Kopenhaga 18
 Szkocja
Hammy McMillan, Norman Brown, Mike Hay, Brian Binnie, Peter Loudon
 Szwecja
Lars-Ake Nordström, Jan Strandlund, Örjan Jonsson, Owe Ljungdahl, Hans Nordin
 Szwajcaria
Felix Luchsinger, Werner Attinger, Markus Foitek, Markus Luchsinger, Thomas Grendelmeier
1997 Niemcy Füssen 17
 Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Oliver Axnick, Holger Höhne, Michael Schäffer
 Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard
 Szkocja
Douglas Dryburgh, Peter Wilson, Philip Wilson, Ronnie Napier, James Dryburgh
1998 Szwajcaria Flims 17
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Joakim Carlsson
 Szkocja
Gordon Muirhead, David Smith, Peter Smith, David Hay, John Muir
 Norwegia
Tormod Andreassen, Niclas Järund, Stig-Arne Gunnestad, Kjell Berg, Stig Hoiberg
1999 Francja Chamonix 16
 Szkocja
Hammy McMillan, Warwick Smith, Ewan MacDonald, Peter Loudon, James Dryburgh
 Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard, Bo Jensen
 Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Raimo Lind
2000 Niemcy Oberstdorf 18
 Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Pekka Saarelainen
 Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Brian Hansen, Carsten Svensgaard, Frants Gufler
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
2001 Finlandia Vierumäki 18
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
 Szwajcaria
Andreas Schwaller, Christof Schwaller, Markus Eggler, Damian Grichting, Marco Ramstein
 Finlandia
Markku Uusipaavalniemi, Wille Mäkelä, Tommi Häti, Jari Laukkanen, Pekka Saarelainen
2002 Szwajcaria Grindelwald 21
 Niemcy
Sebastian Stock, Daniel Herberg, Stephan Knoll, Markus Messenzehl, Patrick Hoffman
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Thomas Due, Johan Hostmalingen, Thomas Løvold
2003 Włochy Courmayeur 23
 Szkocja
David Murdoch, Craig Wilson, Neil Murdoch, Euan Byers, Ronald Brewster
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
 Dania
Ulrik Schmidt, Lasse Lavrsen, Carsten Svensgaard, Joel Ostrowski, Torkil Svensgaard
2004 Bułgaria Sofia 28
 Niemcy
Sebastian Stock, Daniel Herberg, Stephan Knoll, Markus Messenzehl, Patrick Hoffman
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
 Norwegia
Pål Trulsen, Lars Vaagberg, Flemming Davanger, Bent Aanund Ramsfjell, Niels Siggaard Andersen
2005 Niemcy Garmisch-Partenkirchen 29
 Norwegia
Pål Trulsen, Lars Vaagberg, Flemming Davanger, Bent Aanund Ramsfjell, Torger Nergård
 Szwecja
Peja Lindholm, Tomas Nordin, Magnus Swartling, Peter Narup, Anders Kraupp
 Szkocja
David Murdoch, Craig Wilson, Ewan MacDonald, Euan Byers, Warwick Smith
2006 Szwajcaria Bazylea 30
 Szwajcaria
Andreas Schwaller, Ralph Stöckli, Thomas Lips, Damian Grichting, Andreas Hänni
 Szkocja
David Murdoch, Ewan MacDonald, Peter Smith, Euan Byers, David Hay
 Szwecja
Per Carlsén, Mikael Norberg, Rickard Hallström, Fredrik Hallström, Nils Carlsen
2007 Niemcy Füssen 32
 Szkocja
David Murdoch, Graeme Connal, Peter Smith, Euan Bayers, David Hay
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Havard Vad Petersson, Thomas Due
 Dania
Johnny Frederiksen, Lars Vilandt, Bo Jensen, Kenneth Hesrtsdahl, Mikkel Poulsen
2008 Szwecja Örnsköldsvik 28
 Szkocja
David Murdoch, Ewan MacDonald, Peter Smith, Euan Bayers, Graeme Connal
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Due
 Niemcy
Andreas Kapp, Ulrich Kapp, Andreas Lang, Holger Höhne, Andreas Kempf
2009 Szkocja Aberdeen 30
 Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
 Szwajcaria
Ralph Stöckli, Jan Hauser, Markus Eggler, Simon Strübin, Toni Müller
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
2010 Szwajcaria Champéry 31
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Markus Høiberg
 Dania
Rasmus Stjerne, Mikkel Krause, Mikkel Poulsen, Troels Harry, Johnny Frederiksen
 Szwajcaria
Christof Schwaller, Marco Ramstein, Robert Hürlimann, Urs Eichhorn, Toni Müller
2011 Rosja Moskwa 33
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
 Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
 Dania
Rasmus Stjerne, Johnny Frederiksen, Mikkel Poulsen, Troels Harry, Lars Vilandt
2012 Szwecja Karlstad 31
 Szwecja
Niklas Edin, Sebastian Kraupp, Fredrik Lindberg, Viktor Kjäll, Oskar Eriksson
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Thomas Løvold
Czechy
Jiří Snítil, Martin Snítil, Jakub Bares, Jindřich Kitzberger, Marek Vydra
2013 Norwegia Stavanger 32
 Szwajcaria
Sven Michel, Claudio Pätz, Sandro Trolliet, Simon Gempeler, Benoît Schwarz
 Norwegia
Thomas Ulsrud, Torger Nergård, Christoffer Svae, Håvard Vad Petersson, Markus Høiberg
 Szkocja
David Murdoch, Tom Brewster, Greg Drummond, Scott Andrews, Michael Goodfellow
2014 Szwajcaria Champéry 33
 Szwajcaria
Sven Michel, Florian Meister, Simon Gempeler, Stefan Meienberg, Marc Pfister
2015 Dania Esbjerg

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
 Szkocja 12 6 6 24
 Szwajcaria 8 4 9 21
 Szwecja 7 13 5 25
 Niemcy 6 1 3 10
 Norwegia 5 10 10 25
 Finlandia 1 2 3
 Dania 5 5 10
 Czechy 1 1
 Włochy 1 1