Marek Wajdzik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Marek Wajdzik
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany nauk rolniczych
Alma Mater

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Doktorat

14 lipca 2004 – leśnictwo
Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie[1]

Habilitacja

18 września 2019 – nauki leśne
Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie[1]

Uczelnia

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Okres zatrudn.

od 1996

Marek Wajdzik – polski leśnik, doktor habilitowany nauk rolniczych, profesor na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie[2], specjalista od ekologii zwierząt łownych, zoologii leśnej oraz gospodarki łowieckiej[3].

Kariera naukowa[edytuj | edytuj kod]

W 1996 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. W 2004 roku na Wydziale Leśnym tej samej uczelni, uzyskał stopień doktora nauk rolniczych w zakresie leśnictwa na podstawie rozprawy pt. Zróżnicowanie cech biometrycznych i kraniometrycznych oraz zawartości wybranych metali w tkankach zająca szaraka (Lepus europaeus, Pallas 1778) w obrębie aglomeracji krakowskiej[3][1], której promotorem był Andrzej Tomek[4].

W 2019 roku uzyskał na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w dyscyplinie nauk leśnych na podstawie pracy pt. Zmienność cech fenotypowych samców sarny europejskiej (Capreolus capreolus L.) na tle gospodarowania jej populacją w północno-zachodniej Małopolsce[3][1].

W 1996 roku został zatrudniony w Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Dr hab. inż. Marek Wajdzik, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2024-05-02].
  2. dr hab. inż. Marek Wajdzik, prof. URK. [w:] Uniwersytet Rolniczy w Krakowie [on-line]. repo.ur.krakow.pl. [dostęp 2024-05-09]. (pol.).
  3. a b c d Dr hab. Marek Wajdzik, [w:] portal „Ludzie Nauki”, MNiSW / OPI PIB [dostęp 2024-05-02].
  4. Zróżnicowanie cech biometrycznych i kraniometrycznych oraz zawartości wybranych metali w tkankach zająca szaraka (Lepus europaeus, Pallas 1778) w obrębie aglomeracji krakowskiej w bazie „Prace badawcze” portalu Nauka Polska (OPI). [dostęp 2024-05-14].