Night Nurse

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Night Nurse
Singel grupy Cascada oraz grupy R.I.O.
z albumu Original Me
Wydany 7 listopada 2010
Nagrywany 2010
Gatunek Electropop, Eurodance
Długość 3:24
Wytwórnia Robbins Entertainment
Producent DJ Manian, Yanou
Format digital download
Singel po singlu

"Night Nurse" to piosenka wykonywana przez niemieckie trio Cascada. Pochodzi ona z czwartego albumu grupy Original Me (2011). Tekst do niej został napisany przez DJ Maniana i Yanou. Ukazała się na kompilacji "Clubland 18" wydanej 7 listopada 2010 roku.[1] W piosence gościnnie wystąpiła grupa R.I.O.

Styl[edytuj | edytuj kod]

"Night Nurse" to piosenka z gatunku electropop z mocnymi elementami eurodance. Stylem nawiązuje do poprzednich produkcji Cascady, czyli do utworów Evacuate the Dancefloor i Pyromania.

Przeciek[edytuj | edytuj kod]

Niekompletna wersja utworu przeciekła do sieci w sierpniu 2010 roku. Robbins Entertainment skomentowało to zajście następująco:

"Przerażający mix, który wyciekł i ukazał się w serwisie YouTube ma się wg nas nijak do tego, jak piosenka brzmi w rzeczywistości. Teraz cały czas skupiamy się jeszcze na utworze "Pyromania", ale nie wykluczamy, że "Night Nurse" może być singlem w przyszłości."[2]

Edycja radiowa ukazała się później, ale również była to sfałszowana wersja. Powstało także wiele nieoficjalnych remixów utworu, a to za sprawą przecieku do sieci remix packów zawierających wersje instrumentalne, sample oraz acapellę utworu.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Premiera teledysku miała miejsce na koncie YouTube wytwórni All Around the World oraz na Clubland TV 6 listopada 2010 roku.[3]W filmie widać wokalistkę Natalie Horler wymalowaną w całości różnymi kolorami farby.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]