Superświnka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Superświnka
愛と勇気のピッグガールとんでぶーりん
Gatunek serialu serial animowany
Kraj produkcji  Japonia
Liczba odcinków 51
Produkcja
Reżyseria Tatsuya Hirakawa, Masahiro Hosoda, Masato Kitadawa, Hiroshi Nishikiori, Kunihisa Sugishima, Kiyoshi Suzuki, Takayoshi Suzuki
Muzyka Satoro Guroumi, Kussa Mahchi
Czas trwania odcinka 51 x 26 minut
Emisja
Stacja telewizyjna Polska TVN, Fox Kids
Data premiery Ziemia 1994-09-03

Superświnka (jap. 愛と勇気のピッグガールとんでぶーりん Ai To Yuuki no Piggu Gaaru Tonde Buurin?, ang. Super Pig, niem. Ein Fall für Super Pig)japoński serial animowany.

W Polsce emitowana była amerykańska wersja serialu "Saban Entertainment" z 1997 roku.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wystąpili:

i inni

Śpiewali: Anna Apostolakis, Olga Bończyk, Beata Jankowska, Dariusz Odija
Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie TVN
Reżyseria: Ewa Kania
Dialogi: Joanna Klimkiewicz
Dźwięk: Urszula Ziarkiewicz
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak

Opis[edytuj | edytuj kod]

Superświnka jest to zabawna opowieść o trzynastoletniej dziewczynie imieniem Kassie, która w drodze do szkoły spotkała żółtą świnkę z planety Buuringo – Iggy, która leżała w ciężkim stanie w krzakach. Zaopiekowała się nią myśląc, że więcej jej nie spotka. Myliła się, bowiem gdy siedząc na placu zabaw zaciekawiło ją dziwne pudełeczko ze świńskim ryjkiem na rysunku leżącym na huśtawce. Przy pomocy tej właśnie "puderniczki" Kassie zamieniała się w różową, tłuściutką świnkę – Superświnkę i ratowała świat. Za dobrze wykonane zadanie otrzymuje perły, a gdy zbierze ich 108 spełni się jej życzenie. Niestety nikt nie może się dowiedzieć, że to właśnie ona jest Superświnką, inaczej zostanie różowym zwierzakiem do końca życia. Superświnka szybko zdobyła popularność, co tylko przysporzyło kłopotów naszej bohaterce. Im więcej ciekawskich ludzi, tym trudniej ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Ponadto Książę Iggy – syn króla planety Buuringo – Theodorixa zamieszkiwał razem z Kassie w jednym pokoju. Jedyne co robił to wcinał jabłka i godzinami tłumaczył Kassie dlaczego właśnie ona powinna być bohaterką świata. Panna Kassie na dodatek w życiu codziennym była zakochana bez wzajemności w chłopaku imieniem Lance. Na jej nieszczęście Lance pałał wielką miłością do Superświnki. Jakby tego było nie dość, że Kassie ma obowiązek pomagać ludziom, usiłuje bezskutecznie zwrócić na siebie uwagę swojego obiektu westchnień, musi poradzić sobie z wredną Heather no i na dokładkę odwrócić uwagę zaciekawionego kolegi, który próbuje wszystkim udowodnić, że to właśnie panienka Carlsen jest Superbohaterką. W przedostatnim odcinku serialu Kassie znajduje się w sytuacji bez wyjścia i by uratować swych przyjaciół zmienia się w Superświnkę na ich oczach, za co musi zostać już w tej postaci do końca życia. Lecz właśnie w tym momencie okazuje się, że zebrała już ostatnią perłę i może wypowiedzieć swoje życzenie, które brzmi "Chcę być znowu sobą".

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]