Wojciech Sowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wojciech Sowa
Państwo działania

 Polska

doktor habilitowany
Specjalność: dialektologia grecka, językoznawstwo greckie i łacińskie, językoznawstwo historyczne indoeuropejskie, mykenologia[1]
Doktorat

17 października 2002[1]

Wojciech Krzysztof Sowapolski językoznawca, dr hab., profesor uczelni Zakładu Języków Starogermańskich i Laboratorium ds. Projektów Krajowych i Zagranicznych Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1][2].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

17 października 2002 obronił pracę doktorską Studies in Ancient Greek Dialectal Lexicon: Lesbian, następnie uzyskał stopień doktora habilitowanego[1][2]. Został zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego[1].

Jest profesorem uczelni w Zakładzie Języków Starogermańskich na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w Laboratorium ds. Projektów Krajowych i Zagranicznych Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Awansował na stanowisko koordynatora dyscyplin Zespołu Koordynatorów Dyscyplin w dziale Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce Narodowego Centrum Nauki, oraz kierownika w Laboratorium ds. Projektów Krajowych i Zagranicznych na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Został członkiem Rady Dyscypliny Naukowej – Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h Dr hab. Wojciech Krzysztof Sowa, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [dostęp 2022-11-26].
  2. a b Dr hab. Wojciech Sowa przewodniczącym Rady Naukowej programu HERA. www.ncn.gov.pl. [dostęp 2022-11-26].