Zbiornik Koszycki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zbiornik Koszycki
Zalew Koszycki
Ilustracja
Zalew Koszycki
Położenie
Państwo

 Polska

Miejscowości nadbrzeżne

Piła

Region

Dolina Gwdy

Wysokość lustra

63-67[1] m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

104 ha

Długość linii brzegowej

10,6 km

Hydrologia
Rodzaj jeziora

jezioro humusowe

Położenie na mapie Piły
Mapa konturowa Piły, u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zbiornik Koszycki”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po lewej nieco u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zbiornik Koszycki”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zbiornik Koszycki”
Położenie na mapie powiatu pilskiego
Mapa konturowa powiatu pilskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zbiornik Koszycki”
Ziemia53°11′07″N 16°45′50″E/53,185278 16,763889

Zbiornik Koszycki – sztuczne jezioro w Pile, w woj. wielkopolskim w dzielnicy Koszyce[2].

Zbiornik powstał wskutek spiętrzenia rzeki Ruda, prawobrzeżnego dopływu Gwdy na bagiennym terenie na północ od centrum miasta. Pełni funkcje przeciwpowodziowe i rekreacyjne[3]. Znajduje się na południe od rezerwatu „Kuźnik”.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Justyna Jażdżewska: Ocena przekształceń chemizmu wód podziemnych w warunkach eksploatacji ujęcia Stara Łubianka-Dobrzyca dla Piły. Przegląd Geologiczny, vol. 63, nr 10/1 1015. [dostęp 2023-10-27].
  2. Hubert Kiersnowski: Nasze lasy. Nadleśnictwo Zdrojowa Góra. [dostęp 2023-10-27].
  3. Pakiet danych geologicznych do postępowania przetargowego na poszukiwanie złóż węglowodorów Obszar przetargowy „Piła”. Państwowy Instytut Geologiczny. [dostęp 2023-10-27].