Żora Koroliow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Żora Koroliow
Георгій Корольов
Data i miejsce urodzenia 6 października 1987
Odessa, USRR
Imię i nazwisko przy narodzeniu Heorhij Korolow
Zawód tancerz
Strona internetowa

Żora Koroliow, właśc. Heorhij Korolow, ukr. Георгій Корольов, ros. Георгий Корольёв (ur. 6 października 1987 w Odessie[1]) – ukraiński tancerz.

Licencjonowany manager FIFA (posiada licencję agenta piłkarskiego N-0105), businessman, tancerz i dyplomowany choreograf. Absolwent Uniwersytetu Wychowania Fizycznego Olimpijskiego Rezerwatu Ukrainy na wydziale choreografia i taniec. Posiada najwyższą międzynarodową klasę “S” tańca w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Magister z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania (WSZ-SW).

Kariera taneczna[edytuj]

Tańczył od ósmego roku życia. Mając 9 lat zdobył tytuł Mistrza Ukrainy Juniorów w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Jednocześnie łączył taniec i piłkę trenując i grając w Odesskiej szkole piłkarskiej SKA-Odessa. Gdy miał 15 lat, wyjechał z rodzinnej Odessy, żeby zamieszkać w Niemczech, gdzie rozwijał swoją karierę taneczną z partnerką pochodzącą z tego kraju. Razem z nią zajął pierwsze miejsce na turnieju Vienna Open, a także zdobył tytuł wicemistrza Niemiec w tańcach standardowych.

Po przeprowadzce do Polski zdobył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski, a także wicemistrza Polski w kategorii Par Dorosłych. Jest półfinalistą mistrzostw świata oraz finalistą Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotny finalista Mistrzostw Unii Europejskiej. Taniec jest jego pasją poprzez którą wyraża emocje i ciągle doskonali swoje umiejętności. Uwielbia przekazywać innym swoją wiedzę o tańcu, dlatego prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne oraz występuje publicznie.

Film i telewizja[edytuj]

Trzykrotnie brał udział w programie „Taniec z gwiazdami”:

W 2008 roku brał udział w programie “Jak oni śpiewają” zajmując w nim 7 miejsce.

Filmografia[edytuj]

Źródło[1].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]