Ojciec Mateusz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz
Gatunek kryminalno-obyczajowy
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Artur Żmijewski
Piotr Polk
Michał Piela
Kinga Preis
Maciej Musiał
Sławomir Orzechowski
Piotr Kozłowski
Łukasz Lewandowski
Aleksandra Górska
Ewa Konstancja Bułhak
Tamara Arciuch
Rafał Cieszyński
Artur Pontek
Jędrzej Taranek
Piotr Miazga
Katarzyna Burakowska
Eryk Lubos
Edyta Olszówka
Bartłomiej Firlet
Liczba odcinków 251
Liczba serii 19
Nagrody Telekamera 2011 w kategorii Serial cotygodniowy
Telekamera 2017 w kategorii Serial
Produkcja
Produkcja Grupa Filmowa Baltmedia (serie 1 do 12)
Profilm Sp. z o.o. spółka należąca do Grupy ATM (od serii 13)
Reżyseria Maciej Dejczer
Andrzej Kostenko
Maciej Dutkiewicz
Wojciech Nowak
Filip Zylber
Artur Żmijewski
Jakub Miszczak
Scenariusz Jolanta Hartwig-Sosnowska
Grzegorz Łoszewski
Grażyna Wilczyńska
Agnieszka Błotnicka
Muzyka Michał Lorenc
Zdjęcia Jarosław Żamojda
Adam Bajerski (odc. 12–19)Wojciech Todorow
Piotr Wojtowicz
Scenografia Katarzyna Hencz

Jacek Mocny

Czas trwania odcinka 39–45 min
Pierwsza emisja
Data premiery 11 listopada 2008
Stacja telewizyjna TVP1
Lata emisji od 2008
Status trwający
Format obrazu 16:9
Format dźwięku stereo
Chronologia
Powiązane Don Matteo
Ojciec Mateusz
Ojciec Mateusz
Podinspektor Możejko i aspirant Nocul
Natalia Borowik
Biskup
Michał i Babcia Lucyna
Kościelny Piotr
Ojciec Mateusz z wizytą u Biskupa. Od lewej: Ojciec Mateusz, ksiądz Jacek i Biskup
Scena z filmu

Ojciec Mateuszpolski kryminalno-obyczajowy serial telewizyjny emitowany od 11 listopada 2008 przez TVP1. Opowiada o fikcyjnym księdzu Mateuszu Żmigrodzkim (Artur Żmijewski), który jako detektyw-amator rozwiązuje kryminalne zagadki w Sandomierzu.

Serial powstał na podstawie włoskiego serialu Don Matteo.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Serial Ojciec Mateusz opowiada o przygodach księdza rzymskokatolickiego, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie.

Każdy odcinek serialu to oddzielna historia, epizod z życia głównego bohatera.

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

 • ks. Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski) – ksiądz katolicki. Po latach pracy na Białorusi wraca do Polski i obejmuje posadę proboszcza parafii w Sandomierzu. Posiada talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych, co sprawia, że często angażuje się w ich wyjaśnianie. Jest niezwykle błyskotliwy, inteligentny i spostrzegawczy. Zawsze chętnie pomaga ludziom.
 • mł. insp. Orest Możejko (Piotr Polk) – inspektor policji, komendant komendy w Sandomierzu przełożony aspiranta Nocula. Jest dość apodyktyczny i zawsze przekonany o słuszności swoich racji. Początkowo sceptycznie podchodzi do talentu detektywistycznego księdza Mateusza i wyśmiewa jego wskazówki oraz propozycje współpracy. Z biegiem czasu zaczyna jednak darzyć proboszcza zaufaniem i sympatią. Był w związku z redaktor naczelną „Nowinek Sandomierskich”, byłą burmistrz, Justyną Malec w seriach 4-11. Ze związku z Darią ma nieślubnego syna, Dominika. Lubi spędzać wolny czas na bieganiu, wędkowaniu lub zabawie ze swoim psem – Watsonem, który po pewnym czasie umiera, ku smutkowi Możejki. W odcinku 190 zostaje awansowany na młodszego inspektora policji.
 • asp. szt. Mieczysław Nocul (Michał Piela) – aspirant sztabowy policji, podwładny Oresta Możejki i jego najlepszy przyjaciel. Na początku serialu był aspirantem policji, dopiero kilka serii później awansował. Przyjaźni się i współpracuje z ojcem Mateuszem. Wbrew woli Możejki Nocul często zdradza księdzu szczegóły śledztwa, otrzymując w zamian cenne wskazówki. Zdarza mu się odwiedzać plebanię pod pretekstem rozegrania partyjki szachów z jej gospodarzem. Czasem doradza młodszym kolegom jak postępować z kobietami. Ma żonę – Barbarę i dwie córki – młodszą Zosię i starszą Olę, która wyjechała na studia.
 • Natalia Borowik (Kinga Preis) – gospodyni na plebanii księdza Mateusza. Zrzędliwa, zabawna, lojalna i oddana proboszczowi postać. Jej rzucone przypadkiem uwagi często wywołują w księdzu Mateuszu refleksje związane z zagadkami kryminalnymi. Przyjaźni się z Barbarą Nocul. Początkowo nie najlepiej gotowała, ale z biegiem serii jej kuchnia się poprawia. Zaczęła nawet prowadzić w gazecie „Kącik kulinarny”, przez co stała się bardzo popularna.
 • ks. Biskup (Sławomir Orzechowski) – ordynariusz diecezji. Nieznane jest jego imię ani nazwisko. Od lat zna księdza Mateusza Żmigrodzkiego i po jego powrocie do Polski powierza mu funkcję proboszcza w małej parafii pod Sandomierzem. Mimo doniesień na temat niekonwencjonalnych zachowań księdza Mateusza, często podsycanych przez sekretarza – ks. Jacka, darzy Mateusza zaufaniem i przymyka oko na jego detektywistyczną działalność.
 • Lucyna Wielicka (Aleksandra Górska) i Michał Wielicki (Maciej Musiał) – mieszkańcy plebanii. Ojciec Mateusz, po ich eksmisji ze swojego domu i ku niezadowoleniu Natalii, zdecydował się przyjąć rodzinę pod swój dach. Pani Lucyna na początku serialu ma objawy Alzheimera, ale później one znikają. Michał uwielbia jeździć na deskorolce i grać w koszykówkę. Był także ministrantem w parafii, jednak pod koniec 3 serii, po tym jak jego ojciec wyszedł z więzienia wyjechał razem z nim do Anglii. Potem kilka razy odwiedził Sandomierz.
 • Waldemar Grzelak „Pluskwa” (Eryk Lubos) – były więzień. Przez jakiś czas mieszkał na plebanii u księdza Mateusza, ale potem udało mu się znaleźć mieszkanie. Jest strasznie roztrzepany, ale ma dobre serce. Poznał proboszcza, gdy ten został tymczasowo aresztowany.
 • Justyna Malec (Tamara Arciuch) – była burmistrz Sandomierza. Redaktor naczelna miejscowej gazety. Była w związku z podinspektorem Orestem Możejką w seriach 4–11. Podobnie jak on jest bardzo pewna siebie i ma owczarka niemieckiego – Balbinę.
 • Piotr Derlacki (Łukasz Lewandowski) – kościelny i organista w parafii księdza Mateusza, później także nauczyciel muzyki. Czasem zajmuje się też drobnymi naprawami. Podkochuje się w Natalii, lecz bez wzajemności. Dużo czasu spędza na plebanii. W młodości zażywał narkotyki, ale udało mu się wyjść z nałogu.
 • ks. Jacek Kolanko (Piotr Kozłowski) – sekretarz księdza biskupa. Dość łatwo się denerwuje. Nie przepada za księdzem Mateuszem. Jest sceptycznie nastawiony do niekonwencjonalnych pomysłów proboszcza, a nierzadko wręcz stara się go pogrążyć w oczach biskupa, ale zawsze bezskutecznie. Mimo tego widać, że biskup go szanuje.
 • sierżant Marian Marczak (Artur Pontek), st. sierżant Przemysław Gibalski (Rafał Cieszyński), st. posterunkowy Ludwik Banaś (Tomasz Więcek), st. posterunkowy Bronisław Wierzbicki (Piotr Miazga), sierżant sztabowy Jędrzej Paruzel (Jędrzej Taranek) i aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet) – podwładni Oresta Możejki. Starają się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki, jednak czasem jest z nich więcej problemów niż pożytku. Mimo tego Nocul i Możejko bardzo im ufają. Zazwyczaj ich role ograniczają się do udziału w śledztwie (z rzadka zdarzają się wyjątki). Bardzo lubią księdza Mateusza i chętnie korzystają z jego pomocy. Gibalski od 6. serii ma żonę – Agatę, a Marczak w seriach 12-14 był w związku z Elwirą Gawendą (kelnerką w jednej z sandomierskich restauracji). Dziubak zaś dołączył do policji w 15. serii.
 • starszy sierżant Karolina Górska (Paulina Chapko) – podwładna Oresta Możejki w seriach 8-11. Od początku zrobiła ogromne wrażenie na męskiej części drużyny swoją urodą i siłą. Jest bardzo sprytna i świetnie walczy. Początkowo była niechętna do współpracy z księdzem Mateuszem, jednak potem przekonała się do proboszcza. Najbliżej przyjaźniła się z Możejką, Noculem i Marczakiem. Z powodu awansu musiała wyjechać z Sandomierza.
 • Emilka Kozłowska (Katarzyna Burakowska) – podopieczna księdza Mateusza. Trafiła pod jego opiekę po śmierci matki, a proboszcz został jej jedynym żyjącym krewnym (matka dziewczynki była jego kuzynką). Szybko zbliżyła się do reszty mieszkańców plebanii. Przyjaźni się z Zosią Nocul. Interesuje się tańcem i komputerami.
 • aspirant sztabowy Ewa Kobylicka (Edyta Olszówka) – podwładna Oresta Możejki od 13 serii. Z początku reszta zespołu nie chciała się do niej przekonać, jednak szybko zmienili o niej zdanie. Ewa jest bardzo przywiązana do swojego kota Maksa oraz oczywiście do pracy. Jest świetną policjantką, dobrze prowadzi śledztwa. W 17 serii poznała Wojtka Schillera, przystojnego chirurga z sandomierskiego szpitala, który całkowicie zawrócił jej w głowie. W 18 serii zostali parą.
 • chirurg Wojciech Schiller (Jakub Wesołowski) – chirurg w Szpitalu Miejskim w Sandomierzu. Pojawił się po raz pierwszy w 220 odcinku. Zakochał się w Ewie Kobylickiej, która przesłuchiwała go w sprawie „czarnej peleryny”. Od początku próbował bardziej się do niej zbliżyć, jednak dopiero w 18 serii policjantka odwzajemniła jego uczucie i zostali parą. Wojtek jest świetnym chirurgiem, bardzo dokładnym w swojej pracy.
 • dr Krzysztof Pijawa (Sławomir Holland) – lekarz w miejskim szpitalu. Występuje od 20 odcinka, w którym ratował życie człowieka, ukąszonego przez węża.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Artur Żmijewski ks. Mateusz Żmigrodzki od 2008
Piotr Polk młodszy inspektor Orest Możejko od 2008
Michał Piela aspirant sztabowy Mieczysław Nocul od 2008
Kinga Preis Natalia Borowik od 2008
Aleksandra Górska Lucyna Wielicka od 2008
Artur Pontek sierżant Marian Marczak od 2008
Rafał Cieszyński st. sierżant Przemysław Gibalski od 2008
Tomasz Więcek st. posterunkowy Ludwik Banaś 2008-2010
Piotr Miazga st. posterunkowy Bronisław Wierzbicki od 2008
Jędrzej Taranek sierżant sztabowy Jędrzej Paruzel od 2008
Joachim Lamża naczelnik Niklewicz 2009-2015
Sławomir Orzechowski Biskup od 2008
Julia Kornacka Zosia Nocul od 2010
Piotr Kozłowski ks. Jacek Kolanko od 2008
Tamara Arciuch Justyna Malec od 2010
Ewa Konstancja Bułhak Barbara Nocul od 2008
Katarzyna Burakowska Emilka Kozłowska od 2010
Eryk Lubos Waldemar Grzelak „Pluskwa” (w odcinku 116 wcielił się też w postać sobowtóra Pluskwy) od 2008
Łukasz Lewandowski kościelny Piotr Derlacki 2008-2014
Beata Olga Kowalska Patolog od 2014
Paulina Chapko st. sierżant Karolina Górska 2012-2014
Gabriela Pietrucha Ola Nocul 2009-2014
Maciej Musiał Michał Wielicki 2008-2012
Edyta Olszówka aspirant sztabowy Ewa Kobylicka od 2014
Jakub Wesołowski chirurg Wojciech Schiller od 2017
Magdalena Emilianowicz Daria (w odcinku 82 „Zaginiony” zagrała epizodyczną rolę lekarki lub pielęgniarki w szpitalu, a w odcinku 122 „Wybuch” rolę żony Ryśka) od 2014
Antoni Tyszkiewicz Dominik od 2014
Redbad Klijnstra naczelnik Aleksander Morus (w odcinku 121 „Na złej drodze” zagrał epizodyczną rolę właściciela żydowskiej restauracji Benjamina Rubinrota) od 2015
Bartłomiej Firlet aspirant Antoni Dziubak (w odcinku 25 „Waga ciężka” zagrał epizodyczną rolę tragicznie zmarłego boksera) od 2016
Sławomir Holland dr Krzysztof Pijawa od 2009
Beata Chruścińska dziennikarka Beata Szpak od 2009

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Plan zdjęciowy serialu w Sandomierzu

Głównym tłem serialu jest Sandomierz[1], sceny w kościele nagrywane są w Gliniance k. Otwocka, plebania jest w Aninie, natomiast gabinet biskupa w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie[2]. W czwartej serii niektóre odcinki rozgrywają się poza Sandomierzem, m.in. w Kielcach, Bałtowie, Krzyżtoporze, Busku-Zdroju i Opatowie[3], a także w Ćmielowie, Wąchocku i Sielpi. Odcinek 95 w serii siódmej pt. Ikona oraz odcinek 97 w serii ósmej pt. Bieg rozgrywają się w Drohiczynie i okolicach. Z kolei w dwunastej serii odcinek 154 pt. Disco nagrywany był w Royal Hotelu na terenie Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Pilot serialu (odc. 5 pt. Róża) został wyemitowany 11 listopada 2008 w TVP1. Regularna emisja serialu rozpoczęła się 7 grudnia 2008. Premiery odcinków pierwszej i drugiej serii odbywały się w niedziele o godz. 17.20. Od trzeciej serii premierowe odcinki emitowane są w czwartki o godz. 20.25. Po premierze kolejnych odcinków ich powtórki emitowane są w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale.

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Ramówka Odcinki Liczba Rozpoczęcie emisji Zakończenie emisji
I zima 2008/2009 1–13 13 7 grudnia 2008 22 lutego 2009
II jesień 2009 14–30 17 6 września 2009 27 grudnia 2009
III wiosna 2010 31–44 14 4 marca 2010 3 czerwca 2010
IV jesień 2010 45–56 12 9 września 2010 25 listopada 2010
V wiosna 2011 57–69 13 3 marca 2011 26 maja 2011
VI jesień 2011 70–82 13 8 września 2011 1 grudnia 2011
VII wiosna 2012 83–95 13 8 marca 2012 31 maja 2012
VIII jesień 2012 96–108 13 6 września 2012 29 listopada 2012
IX wiosna 2013 109–121 13 28 lutego 2013 23 maja 2013
X jesień 2013 122–134 13 5 września 2013 28 listopada 2013
XI wiosna 2014 135–147 13 6 marca 2014 5 czerwca 2014
XII jesień 2014 148–160 13 4 września 2014 27 listopada 2014
XIII wiosna 2015 161–173 13 5 marca 2015 11 czerwca 2015
XIV jesień 2015 174–186 13 3 września 2015 26 listopada 2015
XV wiosna 2016 187–199 13 3 marca 2016 2 czerwca 2016
XVI jesień 2016 200–212 13 1 września 2016 24 listopada 2016
XVII wiosna 2017 213–225 13 2 marca 2017 1 czerwca 2017
XVIII jesień 2017 226–238 13 31 sierpnia 2017 23 listopada 2017
XIX wiosna 2018 239–251 13 1 marca 2018 31 maja 2018

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

Nr Data emisji Tytuł Aktorzy gościnnie Zdjęcia z planu
SERIA I (zima 2008/2009)
1 07.12.2008 Obcy Marek Frąckowiak, Adam Bauman, Mariusz Ostrowski, Beata Deskur, Barbara Kurzaj
2 14.12.2008 Eksperyment Andrzej Deskur, Adam Woronowicz, Barbara Kałużna, Leszek Piskorz, Barbara Babilińska, Anna Żytka
3 21.12.2008 Dług Marek Włodarczyk, Robert Czebotar, Julita Kożuszek-Borsuk, Grzegorz Artman, Bartosz Dziedzic
4 25.12.2008 Narkotyk Michał Filipiak, Stefan Popkowski, Hubert Zduniak
5 11.11.2008
28.12.2008
Róża Radosław Pazura, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Wojciech Mecwaldowski, Grzegorz Małecki, Katarzyna Jamróz
6 04.01.2009 Anna Katarzyna Kołeczek, Joanna Sienkiewicz, Marek Żerański, Georgi Angiełow, Tomasz Olejarczyk
7 11.01.2009 Pomyłka Anna Milewska, Jacek Borkowski, Marek Siudym, Roman Kłosowski
8 18.01.2009 Wyrok Ewa Bukowska, Henryk Gołębiewski, Krzysztof Janczar
9 25.01.2009 Aktor Magdalena Różczka, Krzysztof Wakuliński, Jarosław Boberek, Patrycja Szczepanowska, Dariusz Kordek
10 01.02.2009 Szantaż Magdalena Warzecha, Artur Dziurman, Olga Bołądź, Waldemar Czyszak, Agnieszka Kawiorska, Wojciech Machnicki
11 08.02.2009 Zemsta Piotr Prokop, Jan Wieczorkowski, Elżbieta Romanowska, Jan Jankowski, Agnieszka Michalska, Lech Dyblik, Danuta Borsuk, Andrzej Szopa, Piotr Żurawski
12 15.02.2009 Aniołek Mariusz Drężek, Katarzyna Ankudowicz, Lucyna Malec, Krzysztof Stelmaszyk, Lidia Bogaczówna, Zofia Czerwińska, Izabela Dąbrowska, Katarzyna Bargiełowska, Krzysztof Szekalski, Beata Fido
13 22.02.2009 Wypadek Grzegorz Warchoł, Piotr Skarga, Bohdan Łazuka, Juliusz Krzysztof Warunek, Małgorzata Rudzka
SERIA II (jesień 2009)
14 06.09.2009 Powołanie Tadeusz Paradowicz, Marcin Kwaśny, Michał Rolnicki, Rafał Szałajko, Joanna Kurowska
15 13.09.2009 Piętno Weronika Książkiewicz, Mariusz Kiljan, Marcin Czarnik, Tomasz Sobczak
16 20.09.2009 Wycieczka Emilia Krakowska, Bogusław Kudłek, Zdzisław Wardejn, Edward Lubaszenko
17 27.09.2009 Skarb Robert Rozmus, Władysław Kowalski, Janusz Chabior, Joanna Sienkiewicz
18 04.10.2009 Jabłka Joanna Jeżewska, Witold Bieliński, Piotr Siejka, Włodzimierz Abramuszkin, Ewa Szawłowska
19 11.10.2009 Osaczony Maria Niklińska, Joachim Lamża, Jarosław Boberek, Michał Czernecki
20 18.10.2009 Ukąszenie węża Patrycja Soliman, Wiesław Niżyński, Tomasz Dedek
21 25.10.2009 Koncert Laura Samojłowicz, Joanna Kulig, Sebastian Konrad, Aleksander Mikołajczak
22 01.11.2009 Mag Magdalena Walach, Wenanty Nosul, Adam Dzienis, Jakub Przebindowski, Marcin Błaszak, Maciej Mikołajczyk
23 08.11.2009 Poza grą Aleksandra Nieśpielak, Karolina Piechota, Bronisław Wrocławski, Marcin Troński, January Brunov, Piotr Nowak
24 11.11.2009 Islamska żona Emilia Komarnicka, Adam Młynarczyk, Piotr Borowski, Ewa Szykulska, Sławomir Olszewski
25 22.11.2009 Waga ciężka Andrzej Grabowski, Maciej Kozłowski, Robert Kuraś, Robert Ostolski, Bartłomiej Firlet, Dariusz Odija
26 29.11.2009 Łzy Ewy Dorota Landowska
27 06.12.2009 Spowiedź Ewa Gorzelak, Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski, Sylwia Gliwa, Łukasz Konopka
28 13.12.2009 Sekrety klasztoru Wiesław Komasa, Marcin Perchuć, Łukasz Garlicki, Beata Chruścińska, Jacek Kałucki, Marek Kasprzyk, Michał Lesień
29 20.12.2009 Egzamin Natalia Rybicka, Lesław Żurek, Leon Charewicz, Marcin Rogacewicz, Andrzej Szczytko
30 27.12.2009 Miłość Natalii Tomasz Karolak, Joanna Sydor, Monika Kwiatkowska-Dejczer, Marta Dąbrowska, Barbara Babilińska
SERIA III (wiosna 2010)
31 04.03.2010 Spa Beata Poźniak-Daniels, Maja Bohosiewicz, Jerzy Schejbal, Krystyna Podleska, Barbara Kurzaj
32 11.03.2010 Pamięć Magdalena Kumorek, Małgorzata Socha, Ewa Telega, Arkadiusz Janiczek, Elżbieta Jarosik
33 18.03.2010 Najpiękniejsza Bartłomiej Topa, Roksana Krzemińska, Natalia Walarowska
34 25.03.2010 Skandal Katarzyna Herman, Jan Nowicki, Piotr Szwedes, Maciej Brzoska, Karolina Nolbrzak, Henryk Gołębiewski, Paweł Szczesny
35 01.04.2010 Zakładnik Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Mariusz Zalejski, Izabela Dąbrowska, Maciej Makowski
36 08.04.2010 Świadek Ireneusz Czop, Grzegorz Emanuel, Maja Hirsch, Łukasz Simlat, Paweł Ciołkosz
37 22.04.2010 Zlecenie Olga Frycz, Dorota Kamińska, Jan Monczka, Dariusz Wnuk, Jarosław Budnik, Maciej Wilewski
38 29.04.2010 Sprawa świętego Mikołaja Piotr Cyrwus, Paulina Chruściel, Wojciech Majchrzak, Bogusław Kaczmarczyk
39 06.05.2010 Strach na scenie Beata Ścibakówna, Mariusz Pujszo, Anna Rusiecka
40 13.05.2010 Wybory Jacek Rozenek, Aleksander Bednarz, Mateusz Grydlik
41 20.05.2010 Zbrodnia w bibliotece Krzysztof Dutkiewicz, Justyna Grzybek, Joachim Lamża
42 27.05.2010 Więzienna przeszłość Witold Oleksiak, Dariusz Biskupski, Agnieszka Wielgosz, Jan Jankowski
43 29.05.2010 Konkurs tańca Beata Kawka, Klaudia Halejcio, Jacek Lenartowicz, Sambor Czarnota
44 03.06.2010 Zatrute wino Andrzej Mastalerz, Andrzej Mrowiec, Magdalena Smalara, Dariusz Toczek, Mieczysław Morański
SERIA IV (jesień 2010)
45 09.09.2010 Cena prawdy Monika Kwiatkowska-Dejczer, Marek Kalita, Zdzisław Rychter, Halina Rasiakówna, Marta Alaborska, Piotr Grabowski, Tomasz Mandes
46 16.09.2010 Skradziona miłość Matylda Baczyńska, Antoni Królikowski, Marek Bukowski, Michał Meyer, Hanna Polk
47 23.09.2010 Tajemnicze śledztwo Joachim Lamża, Grzegorz Kowalczyk, Bartosz Żukowski, Marek Prażanowski
48 30.09.2010 Śmierć na żywo Hanna Konarowska, Piotr Ligienza, Zbigniew Lesień
49 07.10.2010 Lot Mikołaj Roznerski, Agnieszka Sienkiewicz, Joanna Kasperska, Mirosław Haniszewski, Sebastian Skoczeń
50 14.10.2010 Sekrety i kłamstwa Dorota Deląg, Andrzej Zieliński, Andrzej Nejman, Dariusz Majchrzak
51 21.10.2010 Talent Agata Kulesza, Piotr Skiba, Andrzej Grabarczyk, Katarzyna Pierścionek, Leszek Zduń, Wojciech Kalarus, Marcin Korcz
52 28.10.2010 W kręgu podejrzeń Igor Michalski, Waldemar Błaszczyk, Bartłomiej Świderski, Zofia Czerwińska
53 04.11.2010 Samotne serca Renata Dancewicz, Tomasz Kozłowicz, Kinga Ciesielska, Rafał Sisicki, Agata Załęcka
54 11.11.2010 Zaklęty rewir Katarzyna Romańczuk, Mariusz Wojciechowski, Andrzej Piszczatowski
55 18.11.2010 Spływ Milena Suszyńska, Maja Barełkowska, Radosław Osypiuk, Jadwiga Gryn
56 25.11.2010 Helena Mariusz Jakus, Anna Grycewicz, Agata Piotrowska-Mastalerz
SERIA V (wiosna 2011)
57 03.03.2011 Gwiazdeczka Anita Jancia, Małgorzata Rożniatowska, Dorota Bierkowska, Mateusz Banasiuk
58 10.03.2011 Powódź Małgorzata Zajączkowska, Bartłomiej Krat, Marta Alaborska
59 17.03.2011 Kryminał Dorota Segda, Piotr Pilitowski, Maciej Winkler
60 24.03.2011 Urwisko Małgorzata Buczkowska, Jolanta Żółkowska, Jacek Bursztynowicz, Krzysztof Wieszczek
61 31.03.2011 Krowy tłuste, krowy chude Grzegorz Gzyl, Agnieszka Grankowska, Mariusz Słupiński
62 07.04.2011 Paragraf 23 Anna Korcz, Michał Sitarski, Marta Dąbrowska
63 14.04.2011 Zdobycz Julia Kijowska, Artur Łodyga, Maciej Kowalewski, Jarosław Boberek
64 21.04.2011 Aukcja Anna Czartoryska, Sławomir Grzymkowski, Anna Gajewska, Roman Bugaj
65 28.04.2011 Taka piękna niedziela Adam Ferency, Andrzej Andrzejewski, Elżbieta Panas, Agnieszka Żulewska
66 05.05.2011 Obrona konieczna Mariusz Bonaszewski, Monika Buchowiec, Martyna Kliszewska
67 12.05.2011 Sonata Aneta Todorczuk-Perchuć, Halina Rowicka, Magdalena Smalara, Antoni Pawlicki, Włodzimierz Adamski
68 19.05.2011 Rabunek Krzysztof Kiersznowski, Agnieszka Paszkowska, Paweł Szczesny
69 26.05.2011 Ogrodnik Agnieszka Mandat, Andrzej Niemyt, Andrzej Brzeski, Dariusz Siastacz
SERIA VI (jesień 2011)
70 08.09.2011 Eden Aldona Orman, Stanisław Penksyk, Rafał Zawierucha, Mariusz Krzemiński, Alżbeta Lenska
71 15.09.2011 Powrót Piotra Wiktoria Gorodecka, Eugeniusz Malinowski, Ilja Zmiejew
72 22.09.2011 Fatum Marcin Jędrzejewski, Elżbieta Jędrzejewska, Jakub Wieczorek, Małgorzata Sadowska
73 29.09.2011 Zatruta woda Przemysław Bluszcz, Marek Richter, Piotr Trojan, Beata Chruścińska, Tomasz Borkowski
74 06.10.2011 Druga szansa Mirosław Krawczyk, Piotr Jankowski, Ireneusz Dydliński, Małgorzata Potocka, Katarzyna Kołeczek
75 13.10.2011 Zanik pamięci Sylwia Juszczak, Beata Schimscheiner, Karol Stępkowski, Maciej Gąsiorek, Artur Janusiak
76 20.10.2011 Jacek Magdalena Lamparska, Andrzej Krucz, Alan Andersz
77 27.10.2011 Kolekcjoner Krzysztof Janczar, Andrzej Precigs, Andrzej Oksza-Łapicki, Anna Łopatowska
78 03.11.2011 Wyjazd Wojciech Błach, Marta Chodorowska, Przemysław Wyszyński, Magdalena Waligórska, Wojciech Bilip
79 10.11.2011 Rodzinne więzi Edyta Herbuś, Natalia Lesz, Tomasz Ciachorowski, Mariusz Zaniewski, Marian Opania, Roman Bugaj
80 17.11.2011 Adrenalina Natalia Rybicka, Mikołaj Roznerski, Bartosz Obuchowicz, Andrzej Szczytko, Ksawery Szlenkier
81 24.11.2011 Przerwany weekend Anna Prus, Daria Widawska, Adam Cywka, Antoni Królikowski, Paweł Orleański
82 01.12.2011 Zaginiony Maria Gładkowska, Dagmara Krasowska, Kazimierz Mazur, Roman Bugaj
SERIA VII (wiosna 2012)
83 08.03.2012 Zastępstwo Katarzyna Ankudowicz, Marcel Wiercichowski, Marek Ślosarski
84 15.03.2012 Rocznica Maciej Wilewski, Mariusz Drężek, Sławomir Zapała, Zbigniew Borek
85 22.03.2012 Naciągacze Rafał Fudalej, Mateusz Mikołajczyk, Sebastian Skoczeń, Wojciech Skibiński
86 29.03.2012 Haracz Helena Sujecka, Artur Dziurman, Małgorzata Puzio-Miękus, Robert Wrzosek
87 05.04.2012 Pożyczka Joanna Gryga, Anna Piróg-Karaszkiewicz, Ewa Borowik, Krzysztof Bień, Wojciech Machnicki, Danuta Borsuk, Piotr Grabowski, Marcin Czarnik
88 12.04.2012 Czekolada Sonia Bohosiewicz, Piotr Borowski, Halina Bednarz, Paweł Burczyk, Remigiusz Jankowski, Henryk Gołębiewski
89 19.04.2012 Śpiewak Krzysztof Stelmaszyk, Agnieszka Wosińska, Karolina Nolbrzak, Mateusz Janicki, Bogdan Kalus
90 26.04.2012 Zabawa Marta Chyczewska, Katarzyna Żak, Magdalena Smalara, Marta Alaborska, Katarzyna Bargiełowska
91 03.05.2012 Tango Natalia Lesz, Maria Niklińska, Piotr Pręgowski, Marcin Janos Krawczyk, Żora Korolyov, Mariusz Czajka, Alżbeta Lenska
92 10.05.2012 Małolata Olga Kalicka, Monika Krzywkowska, Tadeusz Chudecki, Monika Świtaj
93 17.05.2012 Wróżby Anna Gornostaj, Monika Stefaniak, Dariusz Kordek, Dariusz Toczek, Barbara Kurzaj
94 24.05.2012 Przytułek Magdalena Czerwińska, Małgorzata Rożniatowska, Tomasz Sapryk, Jakub Kornacki
95 31.05.2012 Ikona Artur Janusiak, Jerzy Połoński, Andrzej Zaborski, Jan Janga-Tomaszewski, Andrzej Blumenfeld, Dorota Bierkowska, Piotr Półtorak, Bernard Bania, Wojciech Stachura, Jan Krzysztof Szczygieł, Franciszek Utko, Aurelia Sobczak, Ewa Kozłowska, Ryszard Doliński, Paweł Szymański, Tomasz Lipski
SERIA VIII (jesień 2012)
96 06.09.2012 Wybory serca Marta Honzatko, Grzegorz Damięcki, Adam Nowojczyk, Ewa Wencel, Ewa Złotowska, Dariusz Wnuk
97 13.09.2012 Bieg Artur Janusiak, Jerzy Połoński, Janusz Chabior, Krzysztof Wach, Andrzej Niemirski, Krzysztof Mateusiak, Michał Chorosiński, Aleksander Mikołajczak, Andrzej Kozłowski
98 20.09.2012 Święta Rodzina Artur Janusiak, Jerzy Połoński, Wojciech Brzeziński, Piotr Żukowski, Aleksander Maliszewski, Grzegorz Warchoł, Danuta Sacharczuk-Bach, Jowita Miondlikowska, Grażyna Zielińska, Aleksandra Justa, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Krzysztof Pilat
99 27.09.2012 Trująca orchidea Aleksandra Nieśpielak, Łukasz Nowicki, Maria Góralczyk, Anna Smołowik, Ewa Ampulska
100 04.10.2012 Sklep z zabawkami Marcin Rogacewicz, Piotr Rękawik, Marta Ścisłowicz, Michał Lesień, Paweł Koślik
101 11.10.2012 Tajemnica cmentarza Jacek Radziński, Elżbieta Czerwińska, Stanisław Penksyk, Zacharjasz Muszyński
102 18.10.2012 Pani sierżant Waldemar Barwiński, Magdalena Nieć, Andrzej Deskur, Patrycja Soliman, Joanna Zalewska
103 25.10.2012 Fatalna diagnoza Tadeusz Borowski, Mariusz Ostrowski, Krzysztof Czeczot, Mariusz Słupiński, Miłogost Reczek, Tomasz Radawiec, Ireneusz Machnicki, Jacek Kałucki
104 01.11.2012 Komediant Weronika Książkiewicz, Kamil Mróz, Ireneusz Czop, Piotr Tołoczko, Norbert Kaczorowski
105 08.11.2012 Artykuł Roch Siemianowski, Paweł Góralski, Grzegorz Małecki, Michał Anioł, Waldemar Czyszak
106 15.11.2012 Sztuka dojrzewania Aleksandra Kusio, Ryszard Starosta, Maciej Kulig, Zina Kerste, Piotr Gawron-Jedlikowski
107 22.11.2012 Czarna wdowa Weronika Rosati, Dominika Gwit, Marek Siudym, Renata Kretówna, Stanisław Pąk, Alżbeta Lenska
108 29.11.2012 Obrączka Krzysztof Dracz, Aleksandra Hamkało, Grażyna Laszczyk, Paweł Marczuk, Paula Bąk, Joanna Orleańska
SERIA IX (wiosna 2013)
109 28.02.2013 Ucieczka Ada Fijał, Piotr Siwkiewicz, Michał Mikołajczak, Mateusz Grydlik
110 07.03.2013 Sprawa honoru Robert Gonera, Magdalena Wójcik, Bożena Stachura, Kamil Kula, Witold Wieliński
111 14.03.2013 Festyn Łukasz Garlicki, Wojciech Duryasz, Marzena Trybała, Hubert Jarczak, Czesław Majewski
112 21.03.2013 Powrót po latach Olgierd Łukaszewicz, Lech Mackiewicz, Grzegorz Wons, Justyna Grzybek, Wojciech Urbański, Anna Korzeniecka
113 28.03.2013 Z miłości Izabela Kuna, Roman Gancarczyk, Jacek Bursztynowicz, Jakub Grzegorek, Orina Krajewska, Magdalena Kizinkiewicz, Kazimierz Nowak, Andrzej Baranowski
114 04.04.2013 Zbrodnia na pierwszą stronę Wojciech Solarz, Bartłomiej Chowaniec, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Paweł Ferens, Grzegorz Stelmaszewski, Janusz Onufrowicz, Łukasz Choroń
115 11.04.2013 Daleki krewny Waldemar Obłoza, Monika Pikuła, Igor Obłoza, Mateusz Gąsiewski, Bartłomiej Myca, Hanna Kochańska
116 18.04.2013 Pluskwa Bartosz Dziedzic, Bartosz Gelner, Krystian Biłko, Mirosław Bieliński, Aleksandra Wojtysiak
117 25.04.2013 Muzycy Anna Karczmarczyk, Mateusz Banasiuk, Krzysztof Brzazgoń, Marek Kaliszuk, Przemysław Furdak, Ewa Gawryluk, Maciej Robakiewicz, Rafał Olbrychski, Mateusz Kaczmarek, Katarzyna Pierścionek, Michał Buczek, Jacek Czyż
118 02.05.2013 Znikająca asystentka Elżbieta Romanowska, Przemysław Sadowski, Karolina Gorczyca, Jarosław Gajewski, Michał Sitarski, Justyna Kapuścińska
119 09.05.2013 Laweciarze Marcin Przybylski, Filip Bobek, Paweł Królikowski, Jerzy Łapiński, Lech Dyblik, Remigiusz Jankowski, Tomasz Jarosz, Mikołaj Osiński, Zbigniew Kozłowski, Magdalena Górska, Cezary Poks, Jan Wojtyński
120 16.05.2013 Niebezpieczne związki Agnieszka Wagner, Zofia Zborowska, Bogusław Kudłek, Robert Koszucki, Marian Krawczyk, Jarosław Dziedzic
121 23.05.2013 Na złej drodze Redbad Klynstra, Ewa Tucholska, Filip Garbacz, Damian Bereda, Szymon Nygard, Konrad Łaszewski, Kamil Grenda, Wojciech Walasik, Agata Piotrowska-Mastalerz, Robert Błoński, Barbara Osóbka
SERIA X (jesień 2013)
122 05.09.2013 Wybuch Marcin Tyrol, Piotr Zelt, Szymon Nowak, Magdalena Kajrowicz, Piotr Pamuła, Paweł Szczesny, Agnieszka Wielgosz, Ryszard Abraham, Jacek Pluta, Magdalena Emilianowicz
123 12.09.2013 Napad Anna Cieślak, Marcin Bosak, Katarzyna Kwiatkowska, Gabriela Raczyńska, Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, Piotr Łukaszczyk
124 19.09.2013 Rezydencja Zdzisław Wardejn, Agnieszka Warchulska, Olga Gontarczuk, Norbert Rakowski, Maciej Jachowski, Leszek Zduń, Monika Ordowska
125 26.09.2013 Zielony zakątek Anna Korzeniecka, Ryszard Ronczewski, Andrzej Konopka, Tadeusz Pluciński, Michał Gadomski, Karolina Nowakowska, Daria Woronowicz, Artur Chamski, Bartosz Głogowski, Zofia Idzikowska, Iwona Rejzner, Małgorzata Prażmowska, Konrad Rydlewski, Aleksander Zelenay-Grabny, Łukasz Szczepanik
126 03.10.2013 Słowo faceta Jan Rotowski, Marcin Walewski, Wojciech Starostecki, Karina Kunkiewicz, Marek Włodarczyk, Ilona Kucińska, Magdalena Kajrowicz, Jan Kochanowski, Daniel Szczypa, Karolina Muszalak, Cezary Poks, Krzysztof Swend
127 10.10.2013 Dzień papieski Marek Kalita, Dawid Pokusa, Mirosław Zbrojewicz, Artur Dziurman, Piotr Furman, Konstanty Kowalewski, Cezary Poks, Teresa Gałczyńska, Ignacy Sut, Filip Turkiewicz
128 17.10.2013 Celebryta Grażyna Błęcka-Kolska, Robert Czebotar, Mirosław Guzowski, Mateusz Król
129 24.10.2013 Układ Jakub Wróblewski, Leszek Lichota, Paulina Chruściel, Tomasz Sobczak, Gizella Bortel, Jacek Radziński, Jarosław Boberek, Michał Cyndler, Ireneusz Kozioł, Jacek Dzięgiel
130 31.10.2013 Zakładniczka Michał Podsiadło, Adrian Brząkała, Maria Maj, Dagmara Bąk, Aleksander Mikołajczak, Beata Chruścińska, Joachim Lamża, Bartosz Martyna, Kamil Dominiak
131 07.11.2013 Doskonała Iga Górecka, Anna Jażdżyk, Robert Jarociński, Paweł Dobek, Monika Mazur, Piotr Szwedes, Andrzej Chudy, Renata Pękul, Marta Ormaniec, Kinga Ilgner, Andżelika Piechowiak
132 14.11.2013 Radar Justyna Sieńczyłło, Andrzej Popiel, Ilona Korycka, Aleksander Trąbczyński, Maciej Kulig, Agnieszka Skup, Mieszko Barglik, Jarosław Witaszczyk, Alżbeta Lenska
133 21.11.2013 Kolekcjoner Sandra Staniszewska, Ewa Błaszczyk, Marek Lewandowski, Aleksander Sosiński, Robert Mika, Paweł Krucz, Olha Bosova, Philippe Tłokiński, Katarzyna Pierścionek
134 28.11.2013 Ślepy los Eryk Kulm, Maciej Marczewski, Marianna Januszewicz, Dariusz Siastacz, Zbigniew Suszyński, Katarzyna Ucherska, Paweł Paczesny, Agnieszka Czekańska, Aleksandra Godlewska, Wojciech Rotowski
SERIA XI (wiosna 2014)
135 06.03.2014 Zagadki serca Julia Pietrucha, Paweł Deląg, Marieta Żukowska, Piotr Ligienza, Mikołaj Krawczyk
136 13.03.2014 Siostrzeniec Dorota Chotecka, Krzysztof Czapliński, Radosław Pazura, Dominik Bąk, Piotr Kondrat, Zbigniew Kaleta, Ireneusz Kozioł
137 20.03.2014 Tajemnica Możejki Krystyna Tkacz, Grażyna Marzec, Piotr Nowak, Tomasz Błasiak, Paweł Tomaszewski, Justyna Wasilewska, Anna Ilczuk
138 27.03.2014 Trefny towar Jan Raubo, Jakub Mazurek, Maciej Brzoska, Roman Bugaj, Kamil Miondlikowski, Jakub Świderski
139 03.04.2014 Wyścig z czasem Katarzyna Węglicka, Marek Kasprzyk, Szymon Rząca, Amin Bensalem, Paweł Iwanicki, Mateusz Grydlik
140 10.04.2014 Zagubiona Adam Nawojczyk, Alina Kamińska, Maria Szafirska, Natalia Iwańska, Julian Chwalewski, Waldemar Błaszczyk, Mirosław Jękot
141 17.04.2014 Wypadek Zbigniew Zamachowski, Piotr Głowacki, Agnieszka Suchora, Stanisław Brudny, Elżbieta Jarosik
142 24.04.2014 Cudowne dziecko Joanna Orleańska, Cezary Kosiński, Aleksander Maliszewski, Małgorzata Buczkowska
143 01.05.2014 Gorące rytmy Marta Juras, Dorota Czaja, Katarzyna Priwieziencew, Kamil Czarnecki, Magdalena Kuta
144 15.05.2014 Poker Olga Serebryakova, Laura Łącz, Michał Żurawski, Maciej Szary, Leon Charewicz, Aleksandra Justa, Andrea Possenti
145 22.05.2014 Kurtka Cezary Pazura, Dorota Naruszewicz, Sławomir Grzymkowski, Maria Dębska, Vanessa Aleksander, Marcin Piętowski, Katarzyna Kołeczek, Alżbeta Lenska
146 29.05.2014 Wesele Kazimierz Mazur, Magdalena Różańska, Rafał Zawierucha, Zbigniew Stryj, Dawid Zawadzki, Aleksandra Konieczna
147 05.06.2014 Oskarżony Joanna Moro, Adam Woronowicz, Marta Mazurek, Nikodem Rozbicki, Marcin Kwaśny, Monika Krzywkowska
SERIA XII (jesień 2014)
148 04.09.2014 Ślady przeszłości Bartłomiej Kasprzykowski, Andrzej Pieczyński, Anna Smołowik, Wojciech Brzeziński
149 11.09.2014 Magiczne zwierciadło Marta Żmuda Trzebiatowska, Bartosz Porczyk, Magdalena Pociecha, Kamil Szeptycki, Maciej Cymorek
150 18.09.2014 Powrót Danuta Stenka, Adrian Zaremba, Grzegorz Kwiecień, Jacek Mikołajczak, Maja Barełkowska, Adam Szyszkowski, Kamila Klimczak
151 25.09.2014 Zakochany Marczak Rafał Maćkowiak, Michał Tokaj, Anna Wojnarowska, Grzegorz Goch, Peter J. Lucas, Joanna Jeżewska, Agnieszka Sienkiewicz
152 02.10.2014 Niania Katarzyna Zawadzka, Władysław Kowalski, Marek Probosz, Agnieszka Kawiorska, Michał Lesień, Jarosław Boberek, Natalia Iwańska, Wojciech Rotowski, Weronika Wachowska
153 09.10.2014 Na zakręcie Ewa Audykowska, Piotr Warszawski, Arkadiusz Głogowski, Andrzej Konopka, Krzysztof Kluzik
154 16.10.2014 Disco Angelika Kurowska, Filip Pławiak, Karolina Głąb, Klementyna Szymańska, Bartosz Obuchowicz,, Rafał Kosiński, Tomasz Solich, Mateusz Dobies, Sebastian Stankiewicz
155 23.10.2014 Żart Bartosz Żukowski, Adam Zdrójkowski, Katarzyna Herman, Marcin Walewski, Grzegorz Gadziomski, Arkadiusz Detmer, Wojciech Majchrzak
156 30.10.2014 Suknia Marta Dobecka, Ewa Bakalarska, Tomasz Dedek, Kinga Suchan, Joanna Opozda, Andrzej Młynarczyk, Mariusz Ostrowski, Konrad Bugaj
157 06.11.2014 Medalion Maria Pakulnis, Grzegorz Małecki, Marek Nędza, Andrzej Wichrowski, Elżbieta Gaertner
158 13.11.2014 Demony Maria Pawłowska, Ewa Żukowska, Włodzimierz Adamski, Ewa Serwa, Daniel Misiewicz, Jacek Czyż, Joanna Sienkiewicz
159 20.11.2014 Złoty interes Anna Tomaszewska, Joanna Kurowska, Jerzy Klonowski, Renata Pękul, Nam Bui Ngoc
160 27.11.2014 Jama Agata Meilute, Łukasz Konopka, Magdalena Łoś, Anita Jancia, Ludmiła Witkowska
SERIA XIII (wiosna 2015)
161 05.03.2015 Insulina Stefan Friedmann, Grzegorz Warchoł, Marek Frąckowiak, Włodzimierz Matuszak, Dominika Janik, Mariusz Witkowski, Bartosz Adamczyk, Nikodem Kasprowicz, Marek Kałużyński, Joanna Gleń, Ewa Złotowska
162 19.03.2015 Przed ślubem Magdalena Lamparska, Magdalena Turczeniewicz, Małgorzata Klara, Marcin Rogacewicz, Marcin Błaszak, Dorota Kamińska, Adriana Kalska, Arkadiusz Janiczek
163 26.03.2015 Osaczenie Aleks Wieczorek , Jan Cięciara, Mateusz Grydlik, Katarzyna Galica, Gabriela Oberbek, Szymon Roszak, Sebastian Stankiewicz, Dariusz Siastacz
164 02.04.2015 Miłość po grób Bartosz Waga, Agnieszka Czekańska, Magdalena Czerwińska, Aleksandra Radwan, Monika Krzywkowska, Olga Omeljaniec, Tomasz Oświeciński
165 09.04.2015 Piotruś Pan Damian Ul, Bernadetta Dzierżanowska, Maciej Pośnik, Adam Cywka, Tomasz Borkowski, Krystyna Rutkowska-Ulewicz
166 16.04.2015 Pogubieni Tomasz Włosok, Olga Kalicka, Wojciech Skibiński, Sylwia Juszczak, Robert Ostolski, January Brunov, Henryk Gołębiewski, Bartosz Woźny
167 23.04.2015 Diabelski śmiech Patryk Pniewski, Monika Mielnik, Tomasz Sapryk, Katarzyna Sawczuk, Filip Kosior, Piotr Seweryński
168 30.04.2015 Reportaż z domu Michał Włodarczyk, Weronika Humaj, Robert Wabich, Dominik Bąk, Mikołaj Osiński, Piotr Trojan
169 07.05.2015 Portret psychologiczny Maja Hirsch, Tomasz Bednarek, Krzysztof Chodorowski, Natalia Zielska, Maciej Mikołajczyk, Lena Frankiewicz
170 14.05.2015 Stan zagrożenia Andrzej Mastalerz, Mieszko Barglik
171 28.05.2015 Cień podejrzeń Julia Konarska, Aleksandra Popławska, Jolanta Fraszyńska, Witold Dębicki, Rafał Mohr, Jakub Wieczorek
172 04.06.2015 Złoty saganek Dariusz Wiktorowicz, Hubert Urbański, Lech Dyblik, Natalia Klimas, Maciej Skuratowicz, Dariusz Wieteska, Robert Koszucki, Maciej Makowski, Rafał Szałajko
173 11.06.2015 Ostatnie dni Agnieszka Wagner, Zuzanna Grabowska, Cezary Morawski, Michał Czernecki, Grzegorz Skrzecz
SERIA XIV (jesień 2015)
174 03.09.2015 Panaceum Magdalena Boczarska, Wojciech Błach, Łukasz Matecki, Rafał Królikowski
175 10.09.2015 Drift Piotr Stramowski, Jacek Lenartowicz, Mateusz Banasiuk, , Grzegorz Stosz
176 17.09.2015 Świadek oskarżenia Marian Opania, Jacek Kopczyński, Aleksandra Mikołajczyk, Lili Dąbrowska, Tomasz Mandes
177 24.09.2015 Amfetamina Leszek Zduń, Marcin Gruszka, Kacper Krasuski, Jan Łajewski, Monika Radziwon, Wojciech Dmochowski
178 01.10.2015 Poza światem Wojciech Mecwaldowski, Dominika Kluźniak, Julia Gawrysiak, Karolina Piechota, Anna Kerth
179 08.10.2015 Geniusz Andżelika Piechowiak, Joanna Drozda, Jakub Stoiński, Konrad Szymański
180 15.10.2015 Życiowy rekord Agnieszka Michalska, Anna Smołowik, Zbigniew Dziduch, Magdalena Żak, Patryk Cebulski
181 22.10.2015 Piekło Arkadiusz Nader, Piotr Rzymyszkiewicz, Ada Cyndler, Izolda Wojciechowska
182 29.10.2015 Krew z krwi Monika Kwiatkowska, Dorota Landowska, Ireneusz Machnicki, Wojciech Billip, Jakub Przebindowski, Szymon Malczewski, Jasper Sołtysiewicz
183 05.11.2015 Siłownia Angelika Kurowska, Łukasz Stawowczyk, Maciej Radel, Karol Górski, Piotr Mróz, Krzysztof Chromiński, Mateusz Młodzianowski, Miłosz Karbownik, Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk, Aleksandra Posielężna
184 12.11.2015 Sekretny układ Piotr Cyrwus, Adam Fidusiewicz, Marta Klubowicz, Marta Król, Agnieszka Więdłocha, Maciej Małysa
185 19.11.2015 Rave Party Sergiusz Żymełka, Bartosz Obuchowicz, Fabian Kocięcki, Adam Serowaniec, Wojciech Paszkowski, Ewa Szykulska, Magdalena Żak
186 26.11.2015 Złomiarze Stanisław Sygitowicz, Jerzy Rogalski, Piotr Domalewski, Mariusz Saniternik, Mariusz Czajka, Kinga Kosik
SERIA XV (wiosna 2016)
187 03.03.2016 Uciekinier Redbad Klijnstra, Sławomir Grzymek, Piotr Łukawski, Tomasz Piątkowski, Dariusz Wieteska, Maciej Kubica
188 10.03.2016 Przeznaczenie Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Jarosław Dziedzic, Olga Frycz, Aleksander Machalica, Jerzy Łapiński, Emilia Korsak, Maria Broniewska
189 17.03.2016 Przemiana Jerzy Bończak, Milena Suszyńska, Rafał Kosiński, Jakub Ulewicz, Agnieszka Wielgosz, Dariusz Karpiński, Sławomir Gwizdak, Patrycja Szczepanowska
190 24.03.2016 Weryfikacja Szymon Rząca, Zbigniew Suszyński, Joanna Derengowska, Paweł Iwanicki, Mariusz Jakus, Bartłomiej Jabłoński, Mieszko Barglik, Jakub Kotyński, Anna Falińska
191 31.03.2016 Upadek Aleksandra Domańska, Andrzej Deskur, Halina Skoczyńska, Marek Siudym, Szymon Rząca, Mieszko Barglik, Marzena Gryzińska, Tomasz Łukaszek
192 07.04.2016 Matczyne serce Maja Agnieszka Andrzejczuk, Eryk Kulm, Kacper Matula, Maciej Wilewski, Diana Kadłubowska, Barbara Kurzaj, Cezary Poks, Daria Brudnias, Agata Załecka
193 14.04.2016 Komornicy Dariusz Toczek, Paulina Gałązka, Ewa Telega, Mirosław Kropielnicki, Rafał Kwietniewski, Jolanta Juszkiewicz, Filip Jacak, Sławomir Holland, Gizela Bortel, Natalia Skrzypek, Maria Broniewska
194 21.04.2016 Pałac Sambor Czarnota, Monika Pikuła, Joanna Smolińska, Katarzyna Solińska, Jerzy Schejbal, Rafał Zawierucha, Marek Kasprzyk, Marcin Gaweł
195 28.04.2016 Medium Lucyna Malec, Monika Mariotti, Kamilla Baar-Kochańska, Radosław Krzyżowski, Honorata Witańska, Pascal Kaczorowski, Maria Gortych, Michał Ochocki, Anna Janik, Katarzyna Lisowska, Natalia Kałbania
196 05.05.2016 O mały włos Sylwia Gliwa, Michał Barczak, Anna Maria Jarosik, Katarzyna Łaniewska, Mariusz Zalejski, Paweł Hajnos, Małgorzata Lipka
197 19.05.2016 Bransoletka Jolanta Mielech, Sławomir Fedorowicz, Piotr Pilitowski, Wiktoria Wolańska, Przemysław Furdak, Dariusz Bronowicki, Ewa Szawłowska, Stanisław Banasiuk, Beata Olga Kowalska, Danuta Borsuk, Tomasz Krzyżanowski
198 26.05.2016 Psina Wojciech Michalak, Artur Krajewski, Grzegorz Kulikowski, Szymon Sędrowski, Amelia Radecka, Bartłomiej Krat, Przemysław Modliszewski, Grzegorz Kucias, Aleksander Milicevic
199 02.06.2016 Manuela Zuzanna Pawlak, Piotr Grabowski, Józef Pawłowski, Mariusz Pilawski, Lena Schimscheiner, Acilyz Katell Caro, Carlos Granda, Ivan Marin Rodriguez, Armando Alvarado, Beata Reykan, Krzysztof Stawowy, Maria Ciesielska
SERIA XVI (jesień 2016)
200 01.09.2016 Idol Paweł Stasiak, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Anna Moskal, Łukasz Nowicki, Rafał Olbrychski, Marlena Durda
201 08.09.2016 Myszka Miki Jan Marczewski, Aleksandra Skoneczna, Tomasz Schimscheiner, Krzysztof Wach, Marcel Borowiec, Tomasz Skrzypniak, Jacek Grondowy, Piotr Gawron-Jedlikowski
202 15.09.2016 Lotnisko Piotr Trojan, Paweł Okoński, Maciej Mikołajczyk, Igor Michalski, Anna Gorajska, Sebastian Cybulski, Sylwia Wysocka, Anna Przygoda, Krzysztof Sztabiński, Michał Cyndler, Bartosz Pytka, Piotr Duliński
203 22.09.2016 Antyk Katarzyna Jamróz, Olgierd Łukaszewicz, Izabella Bukowska, Artur Kocięcki, Hanna Rogowska, Marta Gortych, Marlena Durda, Beata Cybula, Sławomir Głazek, Piotr Łukawski
204 29.09.2016 Kometa Marta Ścisłowicz, Edwin Petrykat, Piotr Ligienza, Krzysztof Kwiatkowski, Karolina Stefańska, January Brunov, Eugenia Herman, Edward Linde-Lubaszenko, Czesław Bogdański, Michał Cyndler, Jakub Grzegorek, Mirosław Rzońca
205 06.10.2016 Gang Delfina Wilkońska, Teresa Sawicka, Maria Maj, Grażyna Marzec, Tomasz Kozłowicz, Bernard Kierat, Wojciech Michalak, Maria Broniewska, Alicja Borkowska-Ciok, Krzysztof Artur Janczar, Karina Węgiełek, Michał Cyndler, Grzegorz Świtalski, Krystyna Rutkowska-Ulewicz, Krzysztof Podemski
206 13.10.2016 Konferencja Małgorzata Pieczyńska, Lesław Żurek, Katarzyna Gniewkowska, Magdalena Schejbal, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Kołeczek, Dariusz Wnuk, Tomasz Domagała, Katarzyna Wąsik
207 20.10.2016 Dębowa Górka Antoni Pawlicki, Katarzyna Warnke, Szymon Mysłakowski, Mateusz Młodzianowski, Maciej Jachowski, Krzysztof Mateusiak, Artur Łodyga, Zbigniew Kozłowski, Grzegorz Jurek, Adrian Budakow, Sylwia Rybacka
208 27.10.2016 Porzeczki Dominik Mirecki, Sebastian Perdek, Sylwester Maciejewski, Gracja Niedżwedź, Elżbieta Romanowska, Robert Wabich, Grażyna Kopeć, Sławomir Holland, Małgorzata Maślanka, Beata Chruścińska, Bartosz Kopeć, Michał Cyndler, Tomasz Domagała
209 03.11.2016 Nauczyciel Dawid Zawadzki, Dominika Figurska, Michał Czachor, Robert Latusek, Halina Bednarz, Ewa Wencel, Grzegorz Wons, Andrzej Musiał, Natalia Zalewska, Marcelina Szozda
210 10.11.2016 Reggae Krzysztof Piątkowski, Jan Wieczorkowski, Joanna Kupińska, Igor Kujawski, Karolina Rosińska, Helena Chorzelska, Barbara Szcześniak-Kłosowska, Iwo Rajski, Daniel Kazimierski, Alaksandra Radzka, Magdalena Aly Amer
211 17.11.2016 Napad doskonały Tomasz Sapryk, Tomasz Radawiec, Jacek Pluta, Krzysztof Pyziak, Bartłomiej Chowaniec, Ewa Lorska, Ewa Drzymała, Jarosław Gruda, Ewa Oksza-Łapicka, Sławomir Holland, Robert Płuszka, Dariusz Dobkowski, Maciej Winkler
212 24.11.2016 Wahadełko Joanna Żółkowska, Mariusz Jakus, Philippe Tłokiński, Anna Żytka, Aleksandra Ciejek, Mieczysław Morański, Małgorzata Ścisłowicz, Ewa Trochim, Łukasz Żurek
SERIA XVII (wiosna 2017)
213 02.03.2017 Odkupienie Janusz Chabior, Piotr Kamiński, Paweł Kamiński, Małgorzata Bogdańska, Jakub Wróblewski, Jan Monczka, Wojciech Sanejko, Józef Reguła, Tadeusz Morański, Emilia Ziemnicka, Kinga Łukasik-Głód, Piotr Kondrat
214 09.03.2017 Igranie z ogniem Jan Wieteska, Piotr Nowak, Grażyna Wolszczak, Łucja Rećko - Żarnecka, Rafał Szałajko, Waldemar Czyszak, Monika Szalaty, Zbigniew Kozłowski, Grzegorz Kulikowski
215 16.03.2017 Gwiazdor Mariusz Bonaszewski, Karolina Kominek, Hanna Mikuć, Hanna Konarowska, Jan Korwin-Kochanowski, Agata Załęcka, Kinga Ciesielska, Rafał Olbrychski, Krzysztof Radkowski, Tomasz Ignaczak
216 23.03.2017 Sarkofag Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Dracz, Ireneusz Kozioł, Roman Piętakiewicz, Cezary Kruk, Jacek Ryś, Tomasz Sapryk, Karina Seweryn, Bożena Furczyk, Adam Biernat, Mirosław Rzońca, Radosław Chabowski, Jacek Reda, Agnieszka Gałęziowska, Witold Bałusz, Robert Krajewski, Franciszek Bogórski, Marcin Gosz, Łukasz Makuch, Artur Bednarek, Marcin Urzyczyn
217 30.03.2017 Wybór Katarzyna Zielińska, Mateusz Janicki, Marek Sawicki, Tomasz Sobczak, Grzegorz Kowalczyk, Marcin Błaszak, Łukasz Kornacki, Robert Buczyński, Daria Brudnias, Beata Chruścińska, Mariusz Odwarzny, Jan Krzysztof Szczygieł, Tomasz Łukaszek, Marek Pietuch, Barbara Wejner, Ewelina Śliwińska
218 06.04.2017 Zakład Marian Opania, Hanna Wojak, Joanna Sydor, Matylda Paszczenko, Beata Kacprzyk, Krzysztof Konrad, Bartosz Banik, Jarosław Witaszczyk, Marta Termena-Polkowska, Natalia Jakubowska, Jacek Herba, Maksymilian Michasiów, Anna Felińska
219 13.04.2017 Córka blacharza Mirosław Baka, Weronika Warchoł, Marta Alaborska, Krzysztof Szczepaniak, Łukasz Dziemidok, Leszek Żukowski, Grzegorz Emanuel, Natalia Keber, Ryszard Bauman, Piotr Rzymyszkiewicz, Bogdan Mamontowicz, Michał Winiarski, Tomasz Sapryk, Karina Seweryn
220 20.04.2017 Czarna peleryna Jacek Kawalec, Klaudia Cygoń, Krzysztof Nowakowski, Jakub Wesołowski, Mateusz Rzeźniczak, Damian Kret, Patryk Czerniejewski, Ewa Szykulska, Agnieszka Pastuszko - Mrozawska, Marek Nowakowski, Mirosław Rzońca
221 27.04.2017 Fatalne spotkanie Piotr Szwedes, Szymon Piotr Warszawski, Marcin Kwaśny, Michał Lewandowski, Justyna Kacprzycka, Aleksandra Justa, Hanna Chmielarz, Andrzej Niemirski, Krzysztof Bień, Marek Walczak, Łukasz Mąka, Piotr Bała, Łukasz Jarzyński, Hanna Chojnacka - Gościniak, Artur Łodyga
222 04.05.2017 Pingwin Mirosław Haniszewski, Barbara Kałużna, Arkadiusz Detmer, Katarzyna Ankudowicz, Jacek Rozenek, Agnieszka Warchulska, Andrzej Andrzejewski, Piotr Grabowski, Krzysztof Mateusiak, Michał Pietrzak
Ojciec Mateusz, plan zdjęciowy odc. 224.jpg
223 18.05.2017 Przypadkowa druhna Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Cichopek, Piotr Zelt, Adam Adamonis, Barbara Zielińska, Emilia Krakowska, Andrzej Chichłowski, Małgorzata Lipka, Konrad Makowski, Urszula Zawadzka - Wieteska, Katarzyna Wasik, Marlena Durda, Sylwia Zawiszewska - Woźny, Remigiusz Kramek, Katarzyna Bernaś, Piotr Stopa, Hubert Jarczak
224 25.05.2017 Chłopaki Adam Woronowicz, Konrad Skolimowski, Jasper Sołtysiewicz, Jakub Gola, Dominika Kryszczyńska, Jan Korwin-Kochanowski, Krzysztof Bochenek, Tomasz Borkowski, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Rafał Sadowski, Olga Miłaszewska
225 01.06.2017 Loteria Arkadiusz Janiczek, Magdalena Stużyńska, Ada Fijał, Oliwier Kozłowski, Marek Zawadzki, Sebastian Stankiewicz, Maria Broniewska, Konrad Pawlicki, Bartosz Tryboń, Bartosz Adamczyk, Bartosz Gajda, Wojciech Andrzejuk, Rafał Gerlach, Bartłomiej Zdanowicz, Michał Kasprzak-Komarczewski, Witold Bałusz
Ojciec Mateusz, odc. 225.jpg
SERIA XVIII (jesień 2017)
226 31.08.2017 Złote jabłko Ilona Ostrowska, Marcin Bosak, Ewelina Bator, Andrzej Nejman, Małgorzata Mikołajczak, Katarzyna Skolimowska, Urszula Małecka, Beata Olga Kowalska, Andrzej Hausner, Agnieszka Majer
Ojciec Mateusz, plan zdjęciowy odc. 226.jpg
227 07.09.2017 Feralny powrót Jakub Wieczorek, Rafał Pyka, Ewa Bakalarska, Marek Ślósarski, Agata Zielińska, Janusz Onufrowicz, Aleksander Janiszewski, Kamila Kędziora, Olga Pęczak, Jan Naturski, Mateusz Mosiewicz, Sebastian Domagała, Kamil Hoda
Ojciec Mateusz, odc. 227.jpg
228 14.09.2017 Pożegnanie Marcel Sabat, Joanna Kuberska, Ewelina Szostowa, Wojciech Kuliński, Błażej Peszek, Wojciech Czerwiński, Zacharjasz Muszyński, Anna Kłos - Kleczewska, Marta Alaborska, Dionizy Drozdowski, Tomasz Oświęcimski, Mirosław Jękot, Michał Olejnik, Wojciech Dmochowski
229 21.09.2017 Pasja Miron Jagniewski, Paweł Królikowski, Zofia Schwinke, Artur Główka, Marta Alaborska, Elżbieta Czerwińska, Grzegorz Turczyński, Elżbieta Panas, Jacek Janosz, Paweł Audykowski, Dariusz Klimek, Anna Falińska, Przemysław Kozłowski, Piotr Łukawski, Tomasz Piątkowski, Sławomir Głazek
230 28.09.2017 Randka Anna Cieślak, Tomasz Gęsikowski, Paweł Pabisiak, Karol Pocheć, Faustyna Kazimierska, Janusz Komorowski, Jan Korwin - Kochanowski, Mariusz Drężek, Aleksandra Rydzak, Ilona Uranowska, Greta Ruta, Krzysztof Olszewski, Waldemar Chibowski, Karolina Jóźwiak, Marian Krawczyk, Ireneusz Pastuszak, Sławomir Tomczak, Kazimierz Seroczyński
Ojciec Mateusz, odc. 230.jpg
231 05.10.2017 Dobry mąż
232 12.10.2017 15:10 do Skarżyska
233 19.10.2017 Zdrada
234 26.10.2017 Mamusia
235 02.11.2017 Fryzjerka Jakub Wesołowski, Delfina Wilkońska, Dominika Ostałowska, Katarzyna Maciąg, Mariusz Zaniewski, Anna Szczerbińska, Katarzyna Joda, Aleksandra Zawalska, Michał Cyndler, Piotr Rzymyszkiewicz
Ojciec Mateusz, odc. 235.jpg
236 09.11.2017 Smażalnia
237 16.11.2017 Wielka szansa
238 23.11.2017 Cud
SERIA XIX (wiosna 2018)
239 01.03.2018 Hipisi Karolina Piechota, Arkadiusz Smoleński, Piotr Więcławski, Maciej Winkler, Aleksander Kalinowski, Wojciech Cygan, Mateusz Rusin, Agata Rzeszewska, Wacław Szklarski, Mateusz Mikosza, Krzysztof Łobodziński
Ojciec Mateusz, odc. 239.jpg
240 25.01.2018[4]
08.03.2018
Bezpieczna odległość
241 15.03.2018 Remont
242 22.03.2018 Filmowcy Maciej Kowalewski, Sebastian Cybulski, Marcin Janos Krawczyk, Robert Czebotar, Jan Janga – Tomaszewski, Julia Rosnowska
243 29.03.2018 Narzeczona Elżbieta Jarosik, Weronika Humaj, Kordian Rekowski, Łukasz Wójcik, Wiesław Cichy, Kazimierz Mazur, Krystyna Starościk - Labuda, Przemysław Kowalski, Maurycy Łyczko, Michał Nowak, Maciej Sufa, Janusz Laskowski, Radosław Zalewski
Ojciec Mateusz, Sandomierz odc. 243.jpg
244 05.04.2018 Sparring Michał Włodarczyk, Artur Krajewski, Jan Domaszewski, Bartosz Dziedzic, Barbara Garstka, Michał Felczak, Roman Bugaj, Róża Klekotko, Eugeniusz Witek, Krzysztof Łobodziński, Roksana Krzemińska Samagalska
Ojciec Mateusz odc. 244.jpg
245 12.04.2018 Salowy Jowita Budnik, Marek Bogucki, Michał Szczerbiec, Sebastian Domagała, Grażyna Zielińska, Marlena Durda, Mirosław Sidler, Jarosław Budnik, Roksana Krzemińska - Samagalska, Piotr Izrailewski
246 19.04.2018 Polowanie na jelenie Zdzisław Wardejn, Maciej Makowski, Maciej Konopiński, Joanna Gryga, Jarosław Borodziuk, Wojciech Michalak, Stanisław Penksyk, Andrzej Popiel, Stanisław Banasiuk, Marlena Burian, Aleksandra Anna Spyra, Milena Brzeska, Michał Cyndler
247 26.04.2018 Wyzwolenie Łazarza
248 03.05.2018 Wina
249 17.05.2018 Mróz
250 24.05.2018 Nikotyna
251 31.05.2018 Jaki ojciec...

Źródło[5]

Czołówka[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej serii czołówka przedstawiała tylko najważniejsze miejsca Sandomierza wraz z nazwiskami aktorów. Od 37 odcinka (Zlecenie) czołówka serialu przedstawia głównych bohaterów na tle najważniejszych miejsc Sandomierza: Bramy Opatowskiej, Rynku, kościoła św. Jakuba, ratusza i uliczek Starego Miasta.

Oglądalność serialu[edytuj | edytuj kod]

Odcinek I sezon Odcinek II sezon Odcinek III sezon Odcinek IV sezon
Pilot
(odc. 5)
3 298 900
(21,91%)
(11 listopada 2008)
14 3 705 865
(34,80%)
(6 września 2009)
31 2 940 049
(20,45%)
(4 marca 2010)
45 2 132 745
(16,78%)
(9 września 2010)
1 3 450 900
(25,11%)
(7 grudnia 2008)
15 3 168 276
(29,81%)
(13 września 2009)
32 2 987 007
(18,60%)
(11 marca 2010)
46 2 003 693
(15,67%)
(16 września 2010)
2 4 681 950
(34,31%)
(14 grudnia 2008)
16 3 989 622
(30,85%)
(20 września 2009)
33 2 662 513
(17,14%)
(18 marca 2010)
47 1 946 053
(15,19%)
(23 września 2010)
3 4 155 080
(34,29%)
(21 grudnia 2008)
17 4 035 949
(31,70%)
(27 września 2009)
34 2 374 520
(15,09%)
(25 marca 2010)
48 2 054 093
(15,31%)
(30 września 2010)
4 3 190 000
(22,00%)
(25 grudnia 2008)
18 4 285 590
(32,00%)
(4 października 2009)
35 2 397 208
(15,43%)
(1 kwietnia 2010)
49 1 836 766
(14,84%)
(7 października 2010)
5 4 622 000
(34,98%)
(28 grudnia 2008)
19 4 222 854
(34,20%)
(11 października 2009)
36 2 249 248
(14,56%)
(8 kwietnia 2010)
50
(%)
(14 października 2010)
6 3 889 000
(30,02%)
(4 stycznia 2009)
20 4 325 662
(34,50%)
(18 października 2009)
37 2 137 818
(12,34%)
(22 kwietnia 2010)
51
(%)
(21 października 2010)
7 4 613 340
(34,57%)
(11 stycznia 2009)
21 4 602 057
(34,00%)
(25 października 2009)
38 2 189 686
(13,14%)
(29 kwietnia 2010)
8 4 047 530
(32,07%)
(18 stycznia 2009)
22 4 317 128
(34,80%)
(1 listopada 2009)
39 2 419 769
(14,65%)
(6 maja 2010)
9 4 295 400
(33,83%)
(25 stycznia 2009)
23 4 167 180
(32,90%)
(8 listopada 2009)
40 2 087 547
(12,26%)
(13 maja 2010)
10 4 406 070
(34,77%)
(1 lutego 2009)
24 4 780 823
(34,70%)
(11 listopada 2009)
41 2 106 007
(13,23%)
(20 maja 2010)
11 4 448 550
(34,53%)
(8 lutego 2009)
Powtórka
(odc. 8)
4 957 510
(34,90%)
(15 listopada 2009)
42 2 595 427
(14,20%)
(27 maja 2010)
12 4 316 570
(33,02%)
(15 lutego 2009)
25 4 440 083
(32,10%)
(22 listopada 2009)
43 1 083 324
(8,04%)
(29 maja 2010)
13 4 998 080
(34,97%)
(22 lutego 2009)
26 4 372 462
(33,10%)
(29 listopada 2009)
44 2 356 383
(13,77%)
(3 czerwca 2010)
27 4 603 780
(32,70%)
(6 grudnia 2009)
28 4 017 951
(31,00%)
(13 grudnia 2009)
29 3 722 308
(30,20%)
(20 grudnia 2009)
30 3 928 114
(31,00%)
(27 grudnia 2009)

„Ojciec Mateusz” dla Sandomierza[edytuj | edytuj kod]

19 czerwca 2010 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbył się koncert charytatywny na rzecz osób, które ucierpiały podczas powodzi w 2010, z udziałem polskich zespołów i aktorów z serialu „Ojciec Mateusz”. Wraz z aktorami Arturem Żmijewskim, Kingą Preis, Michałem Pielą, Piotrem Polkiem i Tamarą Arciuch wystąpili Andrzej Piaseczny, Artur Gadowski, Łukasz Zagrobelny i zespoły Big Cyc, Pectus oraz Blue Cafe. Koncert poprowadził Artur Żmijewski wraz z Pauliną Chylewską, a wydarzenie zostało wyemitowane 19 czerwca 2010 w TVP1.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

 • Nagroda „Telekamera 2011” dla najlepszego serialu cotygodniowego przyznana za rok 2010 przez czytelników tygodnika „Tele Tydzień” w lutym 2011[6].
 • Nagroda „Telekamera 2017” dla najlepszego serialu przyznana za rok 2016 przez czytelników tygodnika „Tele Tydzień” w styczniu 2017[7].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Żmijewski w serialu „Ojciec Mateusz”.
 2. Tygodnik Katolicki NIEDZIELA Telewizyjny ksiądz.
 3. Ojciec Mateusz wyrusza w Świętokrzyskie.
 4. Emisja odcinka pilotowego nowej serii.
 5. Program telewizyjny na stronie www nadawcy [dostęp 2018-05-22].
 6. Laureaci 2011 (pol.). W: Telekamery [on-line]. telekamery.pl, 7 lutego 2011. [dostęp 2017-02-02].
 7. Laureaci 2017 (pol.). W: Telekamery [on-line]. telekamery.pl, 30 stycznia 2017. [dostęp 2017-02-02].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]