AA Mackenzie College

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mackenzie College
Associação Atlética Mackenzie College
Pełna nazwa

Associação Atlética Mackenzie College

Barwy

         

Data założenia

18 sierpnia 1898

Data rozwiązania

1923

Państwo

 Brazylia

Stadion

Rua da Consolação

Stroje
domowe
Stroje
wyjazdowe
logo

Associação Atlética Mackenzie Collegebrazylijski klub piłkarski z siedzibą w São Paulo. Klub działał w latach 1898–1923.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Klub został założony 18 sierpnia 1898 m.in. przez nauczyciela szkoły Mackenzie College Sr. Augusto Shawa i jednego z uczniów Belforta Duarte. Mackenzie College wraz z São Paulo Athletic Club, Internacionalem, Germânią i Paulistano 14 grudnia 1901 założyli Liga Paulista de Foot-Ball (w skrócie LPF), która była pierwszą ligą piłkarską w Brazylii.

3 maja 1902 Mackenzie meczem z Germânią São Paulo zainaugurowały nowe rozgrywki. Premierowy mecz Mackenzie wygrało 2-1. W premierowym sezonie Mackenzie zajęło trzecie miejsce, okazując się gorszym jedynie od São Paulo Athletic Club i Paulistano São Paulo. Mackenzie College występowało w lidze stanowej przez 13 sezonów w latach 1902-1906 i 1912-1919. W tym okresie Mackenzie dwukrotnie zdobywało wicemistrzostwo stanu, a czterokrotnie zajmowało 3. miejsce w tych rozgrywkach.

W 1920 Mackenzie połączyło się z Portuguesą São Paulo tworząc klub Mackenzie-Portuguesa São Paulo w skrócie Mack-Port São Paulo. Nowy klub występował przez 3 sezony lidze stanowej. W 1923 doszło do rozłączenia klubów, w wyniku czego Mackenzie College zostało rozwiązane.

Sukcesy[edytuj | edytuj kod]

Reprezentanci Brazylii w klubie[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]