AZS-AWF Poznań

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
KS AZS-AWF Poznań
Klub Sportowy AZS-AWF przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Data założenia 1919
Prezes Jarosław Janowski
Wiceprezes Jacek Adrian, Jacek Biernacki, Jacek Jóźwiak
Dyrektor Sportowy Józef Ślusarek
Sekcje sportowe:

akrobatyka
hokej na trawie
judo
kajakarstwo
lekka atletyka
piłka ręczna
piłka wodna
pływanie synchroniczne
szermierka
triathlon
wioślarstwo

Siedziba klubu:
ul. św. Rocha 9
61-135 Poznań
Strona internetowa klubu

KS AZS-AWF Poznań – wielosekcyjny uczelniany klub sportowy działający przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Kontynuuje tradycje powstałego w 1919 roku klubu środowiskowego AZS Poznań. Jest to klub o charakterze wyczynowym.

Zespoły ligowe[edytuj | edytuj kod]

AZS-AWF Poznań – kobieca drużyna siatkarska. W sezonie 2002/2003 srebrne medalistki mistrzostw Polski, występujące przez wiele sezonów w PlusLidze Kobiet.

 Osobny artykuł: AZS AWF II Poznań.

AZS-AWF II Poznań – kobieca drużyna siatkarska. Występowała w II lidze.

AZS-AWF Poznań – męska drużyna siatkarska.

AZS-AWF Poznań - kobieca drużyna piłki ręcznej. Sekcja została reaktywowana po kilku latach przerwy we wrześniu 2006, jako MKS Malta Poznań. W sezonie 2006/2007 drużyna, pod wodzą trenera Stanisława Igela, występowała w I grupie II ligi, kończąc rozgrywki na 2 miejscu, a w sezonie 2007/2008 powtórzyła to osiągnięcie.

Z początkiem 2008 sekcja została przejęta przez Klub Sportowy AZS AWF Poznań i już w sezonie 2008/2009 – w wyniku reorganizacji rozgrywek – wywalczyła awans do I ligi grupy A.

Sekcja jest organizatorem cyklicznych turniejów, m.in. Międzynarodowego Wiosennego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet, Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej "Reflex Cup" oraz Nocnego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej "Reflex Cup Night".

W skład sekcji wchodzi również zespół piłki ręcznej plażowej – Pyrki AZS AWF Poznań, który wywalczył tytuły Mistrza Polski w 2007 i 2008 oraz zdobył Puchar Polski w 2008.

Sekcja kajakowa[edytuj | edytuj kod]

Założona w 2010 roku przez Macieja Wyszkowskiego oraz Dawida Gluzę sekcja liczyła w kwietniu 2011 roku kilkudziesięciu członków. Zajęcia sekcji dobywają się na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. Trenerzy sekcji to Dawid Gluza (szkolenie kanadyjkarzy), Maciej Wyszkowski (szkolenie kajakarzy i kajakarek) oraz Marzena Wyszkowska (Michalak) (szkolenie wstępne).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]