Adolfo Constanzo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Adolfo de Jesús Constanzo (ur. 1 listopada 1962 w Miami[1], zm. 6 maja 1989 w Meksyku) – meksykański przestępca, diler narkotykowy, a później przywódca satanistycznej sekty działającej w latach 1986–89.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Najstarszy z trojga dzieci kubańskiej imigrantki i czarownicy kultu Santerii. W chwili narodzin Adolfo miała ona 15 lat[2]. Do Meksyku wyjechał w 1984 roku. Tam zaczął zajmować się handlem narkotykami. Stał się bogaty, dzięki przemytom marihuany i kokainy. Wśród członków swojego narkotykowego gangu udało mu się zaszczepić zamiłowanie do czarnej magii. Od 1988 roku zaczęli praktykować kult Palo Mayombe.

Nocą 14 marca 1989 roku 21-letni student medycyny z Teksasu, Mark J. Kilroy, został uprowadzony z Matamoros przez członków sekty Constanza i zamknięty w szopie położonej na ranczo Santa Helena (30 km od miasta). Po 12 godzinach niewoli student zginął zabity maczetą przez Constanza. Ciało Kilroya zbezczeszczono: członkowie gangu wyciągnęli mózg rozłupując wcześniej czaszkę, nogi obcięli, wyłuskali rdzeń kręgowy i wykastrowali[3].

W następnym miesiącu policja meksykańska dotarła na miejsce morderstwa studenta. Znaleziono 13 zakopanych i znacznie okaleczonych ludzkich zwłok. Kilka z nich miało wyrwane serca, sutki, genitalia i uszy. Udało się ustalić, że z ofiar i mózgów ofiar gang przyrządzał zupy i je zjadał[4]. Wśród zabitych był jeden policjant i dwóch członków konkurencyjnych gangów. Po spenetrowaniu miejsca zbrodni wezwano egzorcystę, a następnie szopę spalono.

Banda Constanza została odkryta w maju 1989 roku w wynajętym mieszkaniu w mieście Meksyk. Kiedy uzbrojony oddział policjantów zaczął szturmować lokum, przywódca sekty rozkazał swoim ochroniarzom zastrzelić wszystkich ludzi znajdujących się w budynku (łącznie z nim samym). Zbroczone krwią ciała Constanza i jego kochanka znaleziono w garderobie[5].

Za współpracę z grupą przestępczą Sara M. Aldrete, studentka z teksańskiego college’u, kapłanka w sekcie Constanza i jego prawa ręka, została skazana na 6 lat więzienia. W 1994 roku zwiększono jej karę do 60 lat.

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Serial killer Adolfo de Jesus Constanzo. The Godfather of Matamoros (ang.)
  2. Adolfo Constanzo Biography (ang.) – biography.com
  3. Faktor X, s.694
  4. Faktor X, s.696
  5. Faktor X, s.697
  6. Borderland (2007) – IMDb (ang.). imdb.com. [dostęp 2016-01-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Morderstwa satanistówFaktor X, nr 25/1999, s.693–697