Agencja interaktywna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Agencja interaktywna (stosowane nazwy: Agencja Reklamowa, Agencja Kreatywna) – to firma specjalizująca się w przygotowaniu i wdrożeniu strategii budowy wizerunku firm w Internecie na podstawie założeń marketingowych przedstawionych przez klienta.

Do najpopularniejszych usług proponowanych przez agencje interaktywne należą: projektowanie serwisów WWW, systemów e-commerce i B2B, e-marketing i konsulting internetowy, przygotowywanie i obsługa kampanii reklamowych, hosting, SEM, SEO, pozycjonowanie stron internetowych oraz prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych. Agencje tworzą strategie marketingowe, których celem jest duża widoczność klienta w sieci. Kreują profesjonalny wizerunek poprzez publikowanie wartościowych treści, które promowane są przez wiele kanałów komunikacyjnych i trafiają do sprofilowanych odbiorców. Firmy, które świadczą tak szeroki wachlarz usług, określa się mianem agencji full-service.

Agencji interaktywnych nie należy mylić z agencjami public relations prowadzącymi działania E-PR. Firmy te, mimo nierzadko zbieżnych celów, wykorzystują inne narzędzia i metody działania.