Agencja interaktywna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Agencja interaktywnaagencja reklamowa specjalizująca się w przygotowaniu i wdrożeniu strategii budowy wizerunku przedsiębiorstw w Internecie na podstawie założeń marketingowych przedstawionych przez klienta.

W 2017 roku budżety marketingowe obsługiwane przez agencje interaktywne w Polsce osiągnęły sumaryczną wartość 2,69 mld złotych[1]. Najwięcej wydają w ten sposób na reklamę firmy z branży farmaceutycznej – aż 409 mln zł w 2018[2].

Do najpopularniejszych usług proponowanych przez agencje interaktywne należą: projektowanie serwisów WWW, systemów e-commerce i B2B, e-marketing i konsulting internetowy, przygotowywanie i obsługa kampanii reklamowych, hosting, SEM, SEO, pozycjonowanie stron internetowych oraz prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych. Agencje tworzą strategie marketingowe, których celem jest duża widoczność klienta w sieci. Kreują profesjonalny wizerunek poprzez publikowanie wartościowych treści, które promowane są przez wiele kanałów komunikacyjnych i trafiają do sprofilowanych odbiorców. Przedsiębiorstwa, które świadczą tak szeroki wachlarz usług, określa się mianem agencji full-service.

Agencji interaktywnych nie należy mylić z agencjami public relations prowadzącymi działania E-PR. Przedsiębiorstwa te, mimo nierzadko zbieżnych celów, wykorzystują inne narzędzia i metody działania.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Raport Interaktywnie.com – „Agencje interaktywne 2018”, Raport. Agencje interaktywne, „Interaktywnie.com”, 24 października 2018 [zarchiwizowane z adresu 2018-10-25].
  2. Tomasz Bonek, Agencje marketingowe i interaktywne. Raport Interaktywnie.com, Interaktywnie.com, 27 lutego 2019.