Angels & Airwaves

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Angels & Airwaves
AVAlogo.jpg
Angels & Airwaves
Rok założenia 2005
Pochodzenie San Diego
Gatunek rock alternatywny[1]
Wytwórnia płytowa Geffen Records
Powiązania Blink-182, The Offspring, Box Car Racer, 30 Seconds to Mars
Obecni członkowie
Tom DeLonge – gitara, wokal, teksty
David Kennedy – gitara
Matt Wachter - gitara basowa
Ilan rubin – perkusja
Byli członkowie
Ryan Sinn - gitara basowa

Atom Willard - Perkusja

Strona internetowa

Angels & Airwaves (znany również jako AVA lub A∀A) – zespół, który tworzy muzykę w gatunku rock alternatywny. Został założony przez gitarzystę/wokalistę jednego z najbardziej znanych na świecie zespołów pop/punk rockowych Blink-182, Toma DeLonge'a i gitarzystę takich zespołów jak Hazen Street czy Box Car RacerDavida Kennedy'ego. W skład zespołu wchodzą również basista – Matt Wachter (wcześniej 30 Seconds to Mars), który zastąpił Ryana Sinn'a (były basista The Distillers) i były perkusista The OffspringAtom Willard.

Jak donoszą niektóre źródła, zespół powstał 24 czerwca 2005 roku, niedługo po rozpadzie Blink-182, byłej grupy Toma. Pierwszy album Angels And Airwaves (promowany takimi singlami jak The Adventure, Do It For Me Now, czy It Hurts) – We Don't Need To Whisper został wydany 23 maja 2006. Album został ciepło przyjęty przez Kanadę i Wielką Brytanię, w których otrzymał kolejno nominację do złotej i srebrnej płyty.

Aktualnie zespół pracuje nad filmem opartym o realia II. wojny światowej, które mają wpływ na ich muzykę. Jak na razie wiadomo, film ma być stworzony za pomocą techniki CGI, oraz w filmie ma wystąpić mało znany aktor Michael Ostman (to są jak na razie pewne wiadomości).

Prawdopodobnie skrót AVA powstał też dlatego, że córka Toma DeLonge'a ma właśnie na imię Ava (wspomniał o tym sam wokalista w wywiadzie dla Top Of The Pops)

5 Listopada miała miejsce premiera światowa nowego albumu AVA'y – I-Empire. Jedną z piosenek promujących nową płytę jest Everything's Magic.

14 Lutego 2010 roku, w święto Walentynek miała miejsce premiera trzeciego albumu oraz nowego filmu stworzonego przez zespół. Projekt nosi nazwę Love i w odróżnieniu do dwóch poprzednich projektów został udostępniony w całości za darmo na oficjalnej stronie zespołu. Tom DeLonge określił Love jako "największe wydanie w swoim życiu i szczyt własnej kreatywności" zarazem porównując album do The Wall zespołu Pink Floyd.

9 Grudnia 2014 roku zespół wydał kolejny album zatytułowany The Dream Walker wraz ze stworzonym do niego filmem Poet Anderson - The Dream Walker, w którym wykorzystane zostały utwory właśnie z tego albumu.

Dyskografia[edytuj]

Wideografia[edytuj]

 • The Adventure (2006)
 • Do It For Me Now (2006)
 • The War (2006) - nie jest to oficjalny teledysk, tylko shortfilm z piosenką w tle.
 • Everything's Magic (2007)
 • Secret Crowds (2008)
 • Breathe (2008)
 • It Hurts (2008)
 • Hallucinations (2010)
 • Anxiety (2011)
 • The Wolfpack (2014)
 • Tunnels (2015)

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]