Anna Grzegorczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Anna Grzegorczyk
Państwo działania

 Polska

profesor nauk humanistycznych
Specjalność: filozofia kultury, filozofia sztuki, metodologia nauk o kulturze, praca socjalna[1]
Habilitacja

1992[1]

Profesura

17 listopada 2003[1]

Anna Władysława Grzegorczykpolska filozof, profesor nauk humanistycznych, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie Wydziału Społecznego i Technicznego, Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Centrum Badań im. Edyty Stein Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Obroniła pracę doktorską, w 1992 habilitowała się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Niekartezjańskie współrzędne w dzisiejszej humanistyce[1]. 17 listopada 2003 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych[1]. Objęła funkcję profesora zwyczajnego w Instytucie Pracy Socjalnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie na Wydziale Społecznym i Technicznym, na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,Centrum Badań im. Edyty Stein na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu[1].

Piastowała stanowisko zastępcy dyrektora w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członka Komitetu Nauk o Kulturze Polskiej Akademii Nauk[1].

Jest dyrektorem w Centrum Badań im. Edyty Stein UAM[1].

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

  • 1998: Idąc za Greimasem[2]
  • 2002: Filozofia nieoczekiwanego : między fenomenologią a hermeneutyką[2]
  • 2004: Filozofia światła Edyty Stein[2]
  • 2008: W kręgu wartości dla innych[2]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i Prof. Anna Władysława Grzegorczyk, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [dostęp 2019-11-25].[martwy link]
  2. a b c d Grzegorczyk, Anna. katalogi.bn.org.pl. [dostęp 2019-11-25].