Anna Szulc

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Anna Szulc (ur. 13 czerwca 1948 w Częstochowie) – dziennikarka, wieloletnia prezenterka i autorka programów telewizyjnych w TVP1 i TVP Polonia.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Absolwentka IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie oraz Wydziału Filologii Romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Tłumacz języka francuskiego.

Prowadziła w latach 1978- 2003 m.in. "Antenę", "Telewizjer", "Studio Lato", "Koncert życzeń", rozmowy z gościem programów w TVP1 i TVP Polonia. W latach 1994 i 1995 prowadziła współautorski program "Zwyczajni-Niezwyczajni"- zrezygnowała z niego po nieporozumieniach w zespole. Prowadziła teleturniej wiedzy o Francji "Bonjour la France" w TVP1 i TVP3 Katowice. Autorka i gospodyni programu promującego utalentowaną młodzież "Pokaż, co potrafisz-Akademia IQ" w latach 2000- 2001 (14 odcinków). Następnie w latach 2001- 2003 prowadziła wraz z córką Katarzyną Szulc program redakcji katolickiej "Babiniec"- 106 odcinków. Okazjonalnie prowadziła też programy kulturalne i o kulturze Francji. Współprowadziła Festiwal w Opolu. Współprowadziła Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu . Kilka lat pracowała w redakcji współpracy zagranicznej i handlowej TVP. Brała udział jako gość programu w innych stacjach m.in. w Polsacie w "Kalamburach" i TVN w programie "Co tu jest grane".

Ciekawostki

W odcinku 17 serialu 07 zgłoś się ("Morderca działa nocą") wystąpiła w epizodycznej roli jako redaktor Kolska, dziennikarka prowadząca w tv program ze Skotnickim, trzecia ofiara mordercy.