Another Perfect Day

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Another Perfect Day
Album studyjny zespołu Motörhead
Wydany 4 czerwca 1983[1]
Nagrywany luty-marzec 1983, Olympic Studios, Eel Pie Studios, Londyn
Gatunek heavy metal
Długość 44:09
Wydawnictwo Bronze Records
Producent Tony Platt
Oceny
Album po albumie
Single z albumu Another Perfect Day
  1. „Shine”
    Wydany: 1983[6]
  2. „I Got Mine”
    Wydany: 1983[7]
  3. „One Track Mind”
    Wydany: 1983[8]

Another Perfect Day – siódmy album studyjny brytyjskiej heavymetalowej grupy Motörhead, wydany 4 czerwca 1983 roku nakładem wytwórni muzycznej Bronze Records. Pierwszy i ostatni album z udziałem Briana Robertsona. Został nagrany pomiędzy lutym a marcem 1983 roku w Olympic Studios i Eel Pie Studios w Londynie[9]. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu „One Track Mind”[10].

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[9].

Nr Tytuł utworu Autorzy Długość
1. „Back at the Funny Farm” Kilmister, Taylor, Robertson 04:14
2. „Shine” Kilmister, Taylor, Robertson 03:11
3. „Dancing on Your Grave” Kilmister, Taylor, Robertson 04:29
4. „Rock It” Kilmister, Taylor, Robertson 03:55
5. „One Track Mind” Kilmister, Taylor, Robertson 05:55
6. „Another Perfect Day” Kilmister, Taylor, Robertson 05:29
7. „Marching Off to War” Kilmister, Taylor, Robertson 04:11
8. „I Got Mine” Kilmister, Taylor, Robertson 05:24
9. „Tales of Glory” Kilmister, Taylor, Robertson 02:56
10. „Die You Bastard!” Kilmister, Taylor, Robertson 04:25
44:09

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[9].

Zespół Motörhead w składzie
Inni
  • Joe Petagno – okładka, oprawa graficzna
  • Paul Howden – ilustracje
  • RME – mastering
  • Tony Platt – produkcja muzyczna, miksowanie

Listy sprzedaży[edytuj | edytuj kod]

Lista Kraj Pozycja
Sverigetopplistan Szwecja 18[11]
UK Albums Chart Wielka Brytania 20[12]
Billboard 200 Stany Zjednoczone 153[13]
MegaCharts Holandia 39[14]

Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum – Motörhead – Another Perfect Day
  2. Recenzje – Teraz Rock, www.terazrock.pl [dostęp 2017-11-21] (pol.).
  3. AllMusic – Another Perfect Day
  4. History, Styles and Subgenres of Heavy Metal, heavymetal.about.com [dostęp 2017-11-21].
  5. CD Reviews – Another Perfect Day MotÖrhead – Blabbermouth.net, www.blabbermouth.net [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  6. Motörhead – Shine at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  7. Motörhead – I Got Mine at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  8. Motörhead – One Track Mind (Vinyl) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  9. a b c Motörhead – Another Perfect Day (Vinyl, LP, Album) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  10. Motörhead – Videos – Metal Storm, www.metalstorm.net [dostęp 2017-11-21].
  11. swedishcharts.com – Swedish Charts Portal, swedishcharts.com [dostęp 2017-11-21].
  12. MOTORHEAD | full Official Chart History | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  13. Motörhead | Awards | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-21] (ang.).
  14. Dutch Charts – dutchcharts.nl, dutchcharts.nl [dostęp 2017-11-21].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]