Iron Fist (album)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Iron Frist
Album studyjny zespołu Motörhead
Wydany 17 kwietnia 1982[1]
Nagrywany Ramport Studios i Morgan Studios, Londyn, 26 stycznia - 1 marca 1982
Gatunek heavy metal, hard rock
Długość 36:20
Wydawnictwo Bronze Records
Producent Eddie Clarke, Will Reid Dick
Oceny
Album po albumie

Iron Fist – szósty album studyjny brytyjskiego zespołu Motörhead, wydany 17 kwietnia 1982 roku nakładem wytwórni muzycznej Bronze Records. Był to ostatni album z udziałem Eddiego "Fast" Clarke'a. Został nagrany w Ramport Studios i Morgan Studios w Londynie pomiędzy 26 stycznia a 1 marca 1982 roku[5]. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu tytułowego[6].

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[5].

Nr Tytuł utworu AutorzyDługość
1.„Fist”Kilmister, Taylor, Clarke02:55
2.„Heart of Stone”Kilmister, Taylor, Clarke03:04
3.„I'm the Doctor”Kilmister, Taylor, Clarke02:43
4.„Go to Hell”Kilmister, Taylor, Clarke03:10
5.„Loser”Kilmister, Taylor, Clarke03:57
6.„Sex & Outrage”Kilmister, Taylor, Clarke02:10
7.„America”Kilmister, Taylor, Clarke03:38
8.„Shut It Down”Kilmister, Taylor, Clarke02:41
9.„Speedfreak”Kilmister, Taylor, Clarke03:28
10.„(Don't Let 'Em) Grind Ya Down”Kilmister, Taylor, Clarke03:08
11.„(Don't Need) Religion”Kilmister, Taylor, Clarke02:43
12.„Bang to Rights”Kilmister, Taylor, Clarke02:43
36:20

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[5].

Zespół Motörhead w składzie
Inni
  • Alan Ballard – zdjęcia, okładka
  • Evil Red Neck (Will Reid) – producent
  • Charles Harrowell – operator taśmy
  • Martin Poole – opracowanie graficzne, Zdjęcia, okładka
  • Mick Stevenson – zdjęcia

Listy sprzedaży[edytuj | edytuj kod]

Lista Kraj Pozycja
Sverigetopplistan Szwecja 25[7]
UK Albums Chart Wielka Brytania 6[8]
Billboard 200 Stany Zjednoczone 174[9]
VG-Lista Norwegia 4[10]
Recorded Music NZ Nowa Zelandia 23[11]
MegaCharts Holandia 26[12]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Motörhead - Iron Fist
  2. Recenzje - Teraz Rock, www.terazrock.pl [dostęp 2017-11-24] (pol.).
  3. AllMusic – Iron Fist > Review )))
  4. Motorhead: Iron Fist : Music Reviews : Rolling Stone, www.rollingstone.com [dostęp 2017-11-24] [zarchiwizowane z adresu 2007-11-02].
  5. a b c Motörhead - Iron Fist (Vinyl, LP, Album) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-24] (ang.).
  6. Motörhead - Videos - Metal Storm, www.metalstorm.net [dostęp 2017-11-24].
  7. swedishcharts.com - Swedish Charts Portal, swedishcharts.com [dostęp 2017-11-24].
  8. MOTORHEAD | full Official Chart History | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2017-11-24] (ang.).
  9. Motörhead | Awards | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-24] (ang.).
  10. norwegiancharts.com - Norwegian charts portal, norwegiancharts.com [dostęp 2017-11-24].
  11. charts.org.nz - New Zealand charts portal, charts.org.nz [dostęp 2017-11-24].
  12. Dutch Charts - dutchcharts.nl, dutchcharts.nl [dostęp 2017-11-24].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]