Rock ’n’ Roll (album Motörhead)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rock ’n’ Roll
Album studyjny zespołu Motörhead
Wydany 5 września 1987[1]
Nagrywany 1987, Master Rock Studios, Redwood Studios, Londyn
Gatunek heavy metal
Długość 33:57
Wydawnictwo GWR
Producent Motörhead, Guy Bidmead
Oceny
Album po albumie
Single z albumu Rock ’n’ Roll
  1. „Eat the Rich”
    Wydany: 1987[5]
  2. „Rock 'n' Roll”
    Wydany: 1987[6]

Rock ’n’ Roll – dziewiąty album studyjny brytyjskiej heavymetalowej grupy Motörhead, wydany 5 września 1987 roku nakładem wytwórni muzycznej GWR. Został zarejestrowany w 1987 roku w Master Rock Studios i Redwood Studios w Londynie[7]. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu „Eat the Rich”[8].

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[7].

Nr Tytuł utworu Autorzy Długość
1. „Rock 'n' Roll” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:49
2. „Eat the Rich” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 04:34
3. „Blackheart” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 04:03
4. „Stone Deaf in the USA” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:40
5. „The Wolf” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:28
6. „Traitor” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:17
7. „Dogs” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:48
8. „All for You” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 04:11
9. „Boogeyman” Würzel, Campbell, Taylor, Kilmister 03:07
33:57

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[7].

Zespół Motörhead w składzie
Inni

Listy sprzedaży[edytuj | edytuj kod]

Lista Kraj Pozycja
Sverigetopplistan Szwecja 41[9]
UK Albums Chart Wielka Brytania 34[10]
Billboard 200 Stany Zjednoczone 150[11]
MegaCharts Holandia 69[12]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Motörhead - Rock 'n' Roll
  2. Recenzje - Teraz Rock, www.terazrock.pl [dostęp 2017-11-26] (pol.).
  3. AllMusic – Rock 'N' Roll
  4. History, Styles and Subgenres of Heavy Metal, heavymetal.about.com [dostęp 2017-11-26].
  5. Motörhead - Eat The Rich (Vinyl) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  6. Motörhead - Rock 'N' Roll (Vinyl) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  7. a b c Motörhead - Rock 'N' Roll (Vinyl, LP, Album) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  8. Motörhead - Videos - Metal Storm, www.metalstorm.net [dostęp 2017-11-26].
  9. swedishcharts.com - Swedish Charts Portal, swedishcharts.com [dostęp 2017-11-26].
  10. MOTORHEAD | full Official Chart History | Official Charts Company, www.officialcharts.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  11. Motörhead | Awards | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-26] (ang.).
  12. Dutch Charts - dutchcharts.nl, dutchcharts.nl [dostęp 2017-11-26].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]