Barbie i podwodna tajemnica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Barbie i Podwodna Tajemnica
Barbie in A Mermaid Tale
Gatunek animowany
Rok produkcji 2010
Data premiery Stany Zjednoczone 9 marca 2010
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 75 minut
Reżyseria Adam L. Wood
Scenariusz Elise Allen
Kontynuacja Barbie i podwodna tajemnica 2

Barbie i Podwodna Tajemnica - amerykański film animowany z 2010 roku. Jest to siedemnasty film opowiadający o lalce Barbie. W 2012 roku powstała druga część Barbie i podwodna tajemnica 2.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Merliah, mistrzowska surferka z Malibu. Pewnego razu, zupełnie przypadkiem, odkrywa ona niezwykły sekret skrywany przez własną rodzinę i dowiaduje się, że wcale nie jest zwyczajną nastolatką, lecz baśniowa syrenką. Wkrótce Merliah, wraz z przyjacielskim delfinem Zumą, wyruszy w podwodną podróż, śpiesząc na ratunek swojej mamie Calissie, będącej tak naprawdę królową podmorskiego świata Oceany, która została strącona z tronu przez swą złą siostrę - Eris...

Magiczne przedmioty[edytuj | edytuj kod]

Niebiański Grzebień - grzebień należący do rodziny królewskiej Oceany. Królowe przekazują go sobie od pokoleń. Jest jednak ukryty. Legenda mówi "Grzebień jest tam, gdzie morzanie go widzą, lecz nie mogą dotknąć". Merliliah odkrywa, że jest on w jaskini z dużą kieszenią powietrzną. Grzebienia pilnują meduzy, których trucizna zabija.

Ryba Marzeń - Ryby Marzeń żyją stadami. Najwięcej jest ich w bardzo silnym prądzie, ale odkrywa to dopiero Merliliah. Legenda głosi, że "żyją pod koniem i niedźwiedziem". Jest to trop, ponieważ pod wodą, jest jaskinia w której głazy przypominają zwierzęta i przedmioty, a za nią, znajduje się prąd. Ryby Marzeń nie są zbyt towarzyskie, ale kiedy któraś z nich cię polubi, spełni twoje życzenie, gdy ją zawołasz. Możesz ją wezwać tylko jeden raz.

Meriliah - siła życiowa morza. Wytwarza ją królowa Oceany. Meriliah wygląda jak poskładana z kilku srebrnych nitek kula, ale może przybierać też inne kształty. Jeśli morze dostaje jej za mało, zaczyna umierać. Meriliah Calissy była bardzo silna, potrafiła uzdrowić całe morze, ale Meriliah Eris jest słaba. Nikt nie wie, że tak naprawdę to Calissa tworzy Meriliah dla Eris, ale siła odbija uczucia twórcy, więc obecna Meriliah Calissy jest za słaba. To właśnie od niej Calissa wymyśliła imię dla córki.

Naszyjnik Eris i naszyjnik Merliah - w obu tych naszyjnikach, jest ukryta Meriliah Calissy. Tylko dzięki nim wiadomo, że Calissa nadal żyje. Naszyjnik Eris jest uznawany za symbol władzy królewskiej.

Naszyjnik przemiany - to naszyjnik, który Clariss ofiarowuje Merliliah. Tylko on pozwala na to, aby Merliliah mogła prowadzić podwójne życie. Jeśli wypowie odpowiednie zaklęcie, stanie się człowiekiem, jeżeli zaś wypowie inne - zamieni się w syrenę.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wystąpili:

i inni

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]