Barbie w świecie mody

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Barbie w świecie mody
Barbie: A Fashion Fairy Tale
Gatunek animowany
Data premiery Stany Zjednoczone 14 września 2010
Polska 23 października 2010
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 80 minut
Reżyseria William Lau
Scenariusz Elise Allen

Barbie w świecie mody (ang. Barbie: A Fashion Fairy Tale) – amerykański film animowany z 2010 roku. Jest to osiemnasty film opowiadający o lalce Barbie.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Barbie podczas nagrania do filmu, sprzeciwia się pomysłowi reżysera i zostaje zwolniona. Na dodatek Ken zerwał z nią przez telefon. Zrozpaczona dziewczyna postanawia pojechać odwiedzić ciotkę w Paryżu. W tym czasie, okazuje się że Ken wcale nie zerwał z Barbie, tylko został ofiarą intrygi. Postanawia pojechać do Paryża za ukochaną. Tymczasem Barbie chce uratować prowadzony przez jej ciocię Milliecent dom mody, któremu grozi zamknięcie. Wraz ze swoją nową przyjaciółką Alice, postanawiają przywrócić mu dawny blask. W tym celu, przy pomocy ognisto włosych, organizują pokaz mody. Kiedy projekt jest prawie gotowy, ognisto włose zostają uprowadzone. Dziewczęta muszą radzić sobie same. Na szczęście wydostają się i pomagają dokończyć projekty. Pokaz mody udaje się i dom zostaje uratowany.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Ambasador[edytuj | edytuj kod]

Tym razem na ambasadorkę lalki i filmu Barbie w świecie mody wybrano Joannę Koroniewską. Reklamując film i lalkę śpiewa krótki fragment piosenki Przygoda z modą[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. YouTube, www.youtube.com [dostęp 2017-11-22] (fr.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]